Büyük Torbalı

Insaatlarin kaderi Metro’ya bagli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Insaatlarin kaderi Metro’ya bagli
655 Görüntüleme
21 Eylül 2010 - 21:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçede bir ilk olan Ay Towers Rezidans’in yapiminda Ay-Mer insaata danismanlik ve taseronluk hizmeti vermekte olan Deniz Alp insaat sayisindaki patlamayi degerlendirdi

9 yildir sahibi oldugu insaat firmasi ile ilçede hizmet veren Insaat Mühendisi Deniz Alp genç yasta önemli bir basariya imza atarak Torbali’da ilk sayilabilecek bir yapinin olusumunda pay sahibi oldu. Mithatpasa Caddesi üzerinde Alpsü Ailesine ait arsada Ay Towers Rezidans’in yapiminda Ay-Mer insaata danismanlik ve taseronluk hizmeti ver-mekte olan Deniz Alp Insaat, ayni zamanda su siralarda teslim asamasina gelen Havuzkent’in de proje ve mühendisligini sürdürüyor. Insaatlarin proje ve insaat kontrol mühendisligini sürdüren firma bugüne kadar birçok isletme, kooperatif ve daireye imza atti. Ilçedeki insaat sektörünü degerlendiren genç mühendisi, son yillarda yasanan insaat patlamasinin kaderinin, ilçeye metronun gelmesine bagli oldugunu söyledi. “Metro gelmezse birçok müteahhit zor durumda kalabilir” diyen Alp, sektörde sevindirici ve en önemli noktanin kalitenin artmasi oldugunu söyledi.

MITHATPASA’NIN HAVASI DEGISECEK

SON yillarda hareketliligin yasandigi sektörlerin basinda gelen insaatçilikta gün geçtik-çe modern ve estetik yapilar ön plana çikiyor. Her cadde ve bulvar üzerinde görmeye basladigimiz ‘Lüks Daire’ ibaresi ile birlikte sektörde kalite ve estetik de ön plana çikma-ya basladi. Özellikle Sadik Ileri Bulvari, Muzaffer Kebapçigil Korulugu, Özbey yolu üzerinde yogunlasan yeni yapilarin çoklugu talebin az olmasina bagli olarak fiyatlari da düsürdü. Insaat sektörü su siralar ilçeye hizli tren seferlerinin gelmesine kilitlenmis durumda. Insaat sektöründe bekleyis sürerken müteahitlerin bir yandan da son derece modern ve farkli yapilara imza atmaya devam ediyor. Geçtigimiz aydan bu yana yapimina baslanan ve herkesin içerigini merak ettigi yapilarin basinda Mithatpasa Caddesi üzerindeki Ay Towers ve Rezidans geliyor. Alpsü’lere ait arsanin üzerinde Ay-Mer Insaat tarafindan yaptirilan alisveris merkezi ve dairelerin danismanlik firmasi ve tasero-nu ise Deniz Alp Insaat.

ALISVERIS MERKEZI, SOSYAL ALANLAR

AY Towers ve Rezidans alisveris merkezi, sosyal alan ve yasam alanlarinin bir arada olmasi bakimindan ilçede bir ilk olacak. 1200 metrekare üzerine insa edilecek alisveris merkezinde yürüyen merdiven gibi bazi uygulamalarda ilkleri barindiracak. Merkezin batar katinda ise çocuk oyun alanlari ve kafeterya yer alacak. Kalan 5 katta ise her katinda 6 tane olmak üzere toplam 30 daire yer alacak. Sitenin 3 girisi olacak ve güvenligi çok siki bir sekilde saglanacak. Projesini Izmirli mimar Nadir Cihan Çelebi’nin çizdigi yapi 3 yil içerisinde tamamen bitirilmis olacak. Bu kadar kapsamli bir yapinin Mithatpasa Caddesi’ni daha da hareketlendirecegini söyleyen Deniz Alp, ilçede önemli bir eksikligin giderilecegini belirtti.

ÖZBEY YOLU KIYMETLENIYOR

AY Towers ile dikkat toplayan Deniz Alp’in sektörde faal oldugu 9 yil boyunca imza attigi birçok farkli yapi bulunuyor. Genç mühendisin üzerinde en çok durdu-gu projelerin basinda gelen Havuzkent Sitesi de ilçede bir ilk olma özelligini tasiyor. 18 ay gibi rekor bir sürede ta-mamlanan 48 daireli kooperatif iç ve dis detaylarindaki kaliteli uygulamalarla dikkat çekiyor. Gürcan Göksel baskan-liginda Havuzkent son yillarda canlilik kazanan Özbey yolu güzergâhini daha da canlandiracak. Bugüne kadar birçok kooperatife imza atan Gürcan Göksel’in sektöre kalite getirdigini savunan Deniz Alp, Baskani bulundugu Ayyildiz ve Uçyildiz siteleri bu alanda öncü olmustur” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web