REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

İran’a Torbalı Modeli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İran’a Torbalı Modeli
713 Görüntüleme
12 Ekim 2015 - 8:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Batı ile Nükleer Programı konusunda anlaşma sağlayan ve ambargonun kalkması beklenen İran’a çıkarma yapmayı planlayan Torbalı Ticaret Odası Tahran, Tebriz ve İsfahan’a bir gezi tertipleyecek. Gezi öncesi Erdebil Belediye Meclis Başkanı Leyla Taghavi 20 kişilik bir heyetle Torbalı’ya geldi.

TORBALI Belediyesi ve Torbalı Ticaret Odası’nın, dün oldukça önemli misafirleri vardı. İran’ın Erdabil Eyaleti’nden gelen belediye meclis üyeleri ve işadamları ilçede bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek, belediye çalışmaları ve ilçenin ekonomik gelişmişliğini yerinde inceledi. Batı ile Nükleer Programı konusunda anlaşma sağlayan ve ambargonun kalkması beklenen İran’a Kasım ayı sonunda çıkarma yapmayı planlayan Torbalı Ticaret Odası Tahran, Tebriz ve İsfahan’a 5 günlük bir gezi tertipleyecek. Gezi öncesi Erdebil Belediye Meclis Başkanı Leyla Taghavi 20 kişilik bir heyetle Torbalı’ya geldi. İran heyeti, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ile bir araya geldi. Görmez belediyecilik, Olgun ise iş dünyası ve ticaret hakkında İranlı misafirlerine bilgi verdi. Torbalılı iş adamaları ile karşılıklı iş görüşmeleri yapan İranlı heyet daha sonra Torbalı Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu yatırımları bizzat yerinde inceleyerek bilgi aldı. Ege Bölgesi ve İran İşbirliği Derneği BaşkanıHuseyinAryan’ın da eşlik ettiği gezide ilçedeki bazı fabrikalar ile ortak ticaret yapılacak.

16 KİŞİLİK HEYET

İranlı heyette, Erdebil Belediye meclis üyesi ve Ekonomi Komisyon Başkanı Ali Hedayati, Erdebil Spor ve Kültürel Birimi Başkanı BabakPurpanahi, Erdebil Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Leyla Taghavi, Erdebil Meclis Üyesi MostafaAlavi, Erdebil Meclis Genel Sekreteri NaserNategh, Erdebil İl Meclis Şura Başkanı Rahim Aghazadeh, Erdebil Gaziler Komisyon Başkanı GhaniForuzan, Erdebil Eski Belediye Başkanı ve Erdebil Meclis Üyesi HosseinAfsaneh, Padide Firması Ticaret Müdürü SamanehRostami, Erdebil Belediye Başkan Yardımcısı, Erdebil Geliştirme ve Yatırım Başkanı SakhavatSheyda, Padideh Firma Yönetici SomayehEsmailzadeh, Erdebil Meclis Üyesi Vali Nemati, İslam Birliği Ticari İcra Genel Sekreteri Mohammad Ali Molai, Erdebil Belediyesi Halka İlişkiler Müdürü MojtabaLaleh yer aldı.

TORBALI ROL MODEL

Torbalı Belediyesi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun gerçekleştirdi. Olgun, ilçenin lokomotifi olan sanayi ve ticaret hakkında bilgi verirken, ilçede işsizliğin çok az olduğunu ve Torbalı’nın en çok vergi veren bölgelerin başında olduğunu vurguladı. Daha sonra konuşan Başkan Görmez, Torbalı Belediyesi’nin bütçesini, yönetim şeklini, çalışma sistemi, şehir temizliği ve yatırımlar konusunda detaylı bir bilgi sundu. Görmez, temizlik işlerinin 2016 yılında özelleştirileceğini kaydederken, devletin bütçeyi nüfusa göre gönderdiğini ayrıca belediye olarak emlak vergisiyle de ciddi bir gelir sağladıklarını dile getirdi. TTO Başkanı Olgun, ilçede üretim, ihracat ürünleri ile ilgili detaylı bir sunumda bulundu. Erdebil Belediye Meclis Başkanı Leyla Taghavi, Torbalı’nın örnek alınacak bir ilçe olduğunu belediye çalışmalarını çok beğendiklerini ve ilçenin ekonomik gelişmişliğini model alacaklarını söyledi.

TARIM KENTİ ERDABİL

Erdabil Eyaleti’nin İran’ın kuzeybatısında yer aldığını ifade eden Ali Hedayati, 500 bin nüfusa sahip olduklarını söyledi. Azeri nüfusunun yoğunlukta olduğunu kaydeden Hedayati, Erdabil’in tam bir tarım kenti olduğunu vurguladı. Torbalı’nın da tarımda ileride olduğunu söyleyen Hedayati, bölgelerinde özellikle patatesi yaygın bir şekilde üretildiğini belirtti.700 farikanın yer aldığı Erdabil’de 2 sanayi bölgesi bulunuyor. Bilgi alış verişinin ardından Görmez ve Olgun, davetlilere çeşitli hediyeler verdi. İranlı heyet daha sonra Torbalı’da belediye yatırımları, esnaf ve sanayi tesislerini ziyaret edip ilçeden ayrıldılar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web