REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Is adamlari tesviklerden yararlanmiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Is adamlari tesviklerden yararlanmiyor
246 Görüntüleme
10 Şubat 2011 - 22:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ticaret Odasi’nin Subat ayi Meclis Toplantisina katilan Is-Kur Il Müdürü Süleyman Boyacioglu, is adamlarinin ,devlet tesviklerinden yeteri kadar faydalanmadigini ifade etti.

TORBALI Ticaret Odasi’nin (TTO) Subat ayi olagan toplantisina konuk konusmaci olarak katilan IsKur Izmir Il Müdürü Süleyman Boyacioglu, sagladiklari nitelikli is gücü destegiyle ilgili olarak fabrika sahiplerini bilgilendirdi. Toplantida önemli konulara deginen Boyacioglu, Izmir’deki is adamlarinin devlet tesviklerinden yeteri kadar faydalanmadigini ifade etti. Geçtigimiz yil hayata geçirilen staj programlari kapsamindaki ‘Isbasi Egitimi’nden Izmir’de sadece 61 isyerinin yararlandigini açiklayan Il Müdürü, programlara basvuru yapilmasini istedi. Bu program sayesinde 5 personel çalistiran herkesin bir stajyer alabilecegini söyleyen Süleyman Boyacioglu: “6 ay boyunca stajyerin maasini ve sigortasini ödüyoruz. Istihdam yapacagiz deyin biz uçarak gelelim. Is adamlarimizin is gücü piyasasindan faydalanmasini istiyoruz” dedi.

DÖSEMECILIK KURSU AÇILIYOR

TICARET Odasi Meclis Toplanti Salonu’nda gerçeklestirilen toplantinin açilis konusmasini Meclis Baskani Abdulvahap Olgun gerçeklestirdi. Ilçede kalifiye eleman açiginin giderilmesi için kaynakçilik kursu açtiklarini söyleyen Olgun, yil sonuna kadar bu kurslarin devam edecegini belirtti. Olgun bir de müjde vererek yüzde 50 istihdam garantili Dösemecilik Kursunu önümüzdeki günlerde baslatacaklarini dile getirdi. Hasta oldugu gerekçesiyle toplantiya katilmayan Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar’in yerine ikinci baskan Feyim Özçelik toplantida hazir bulundu. Toplanti öncesinde söz verilen Torbalispor Kulübü Baskani Sabit Güldogan, firma sahiplerinden destek istedi.

KOLTUGUMUZUN ALTINDA 6 KARPUZ TASIYORUZ

ISKUR’UN parlayan bir yildiz oldugunu söyleyerek sözlerine baslayan Süleyman Boyacioglu, gerçeklestirilen birçok projede parmaklari oldugunu belirtti. Kurum, kendisini yenileyerek 2003 yilindan itibaren çagdas is kurumlari arasindaki yerini almaya basladi. Türkiye genelinde IsKur’un 2800 personeli oldugunu söyleyen Süleyman Boyacioglu: “80 milyon nüfuslu Almanya’da ise bu rakam 120 bin. Biz âdeta mucize yaratiyoruz. Koltugumuzun altinda 2 tane degil, 6 tane karpuz tasiyoruz” dedi.

BELIRLEDIGINIZ KRITERLERE GÖRE ELEMAN YETISTIRELIM

ISTIHDAM saglanmasi, gelistirilmesi ve devam ettirilmesiyle birlikte is imkâni saglayan IsKur, nitelikli is gücü için büyük çaba sarf ediyor. Kurum, kalifiye eleman yetistirmek için 2010 yilinda tam 13,5 milyon lira harcadi. Türkiye genelinde 2010’da 563 grup kurs açilirken, bunlara 7541 kisi katildi. Kursiyerlerden 4471 kisi de istihdam edildi. Izmir’deki kalifiye eleman sikintisini çözmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Boyacioglu: “Nitelikli eleman bulamadiginizda bize gelin biz bulalim. Sizin belirlediginiz kriterlere göre yetistirelim ve sizin adiniza çalisir hâle getirelim. Bunlari yaparken sizden para almiyoruz. Ayrica egitmen, araçgereç ve kursiyerlerin parasi ile saglik sigortalarini da biz karsiliyoruz. Ancak tek istedigimiz sey açilan kursta yüzde 50 istihdam garantisinin saglanmasi. Istihdam garantisi verilmesi hâlinde her meslekten kurs açabiliriz”

STAJERIN 6 AYLIK MASRAFI ISKUR’DAN

ISGUCU piyasasinin nitelikli insan gücü ihtiyacini karsilamak ve issizlerin istihdam edilebilirliklerini arttirmak amaciyla ‘Isbasi Egitim Kurslari’ düzenleniyor. Staj programlari dahilinde en az lise düzeyindeki egitim kurumlarindan mezun olmus genç issizlerin, meslekî yeterliliklerini gelistirebilecekleri kurslar düzenleniyor. 6 ay süreyle uygulanacak bu kurs en az 5 çalisani bulunan isyerlerinde gerçeklestiriliyor. Kurslara katilacak kursiyerlere, her gün için 15 TL ücret ve meslek hastaligi prim giderleri IsKur tarafindan karsilaniyor. 2010 yilinda bu program için Izmir’deki 96 isletmenin 353 stajyer çalistirmak için basvurdugunu söyleyen Süleyman Boyacioglu: “Ancak sadece 61 isyerinin basvurusu kabul edildi ve 257 kisi stajyer olarak çalistirildi. Izmir gibi bir yerde bu rakam oldukça düsük. Biz bu programlardan tüm is adamlarimizin faydalanmasini istiyoruz. Is adamlarimizin tesvik programlarini tanimasini istiyoruz” seklinde konustu.

STAJYER PERSONEL ÇALISTIRMA BASVURULARI

T.C. Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi, Milli Egitim Bakanligi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi Ekonomi ve Teknoloji Universitesi, Türkiye Is Kurumu, Milli Egitim Bakanligi Erkek Teknik Ögretim Genel Müdürlügü isbirligi ile “BECERI -10” projesi kapsaminda isletmeler tarafindan çalistirilacak stajyer personellerin basvurulari www.umem.org.tr adresinden yapilarak basvuru sonrasinda stajyer personellerin internet sayfasindan onaylanmasi için Torbali Ticaret Odasina basvuru yapilmasi gerekmektedir. Firmalarin Beceri-10 projesinden yararlanmasi için en az 5 personel çalistirmasi zorunlu olup, ayrica toplam personel sayisinin % 5 lik kismi kadar stajyer personel çalistirabilmeleri müm-kündür. Uyelerimize Duyurulur.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web