Büyük Torbalı

İş arayan ile eleman arayan TTO’da buluşacak

Torbalı Ticaret Odası, İŞKUR ile anlaşarak ‘İŞKUR Hizmet Noktası’ kurdu. Ekonomiye katkı sunmak için birçok uygulamaya destek verdiklerini belirten TTO Başkanı Olgun, bu protokol ile iş arayan ile işçi arayanı buluşturmayı hedeflediklerini söyledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İş arayan ile eleman arayan TTO’da buluşacak
145 Görüntüleme
08 Mart 2017 - 13:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Hükümetin başlattığı istihdam seferberliğine Torbalı Ticaret Odası da İŞKUR Hizmet Noktası oluşturarak destek verdi. Torbalı Ticaret Odası (TTO), İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle, İŞKUR Hizmet Noktası oldu. İmza töreni TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdür Yardımcısı Emin Dank ve Torbalı İŞKUR İlçe Müdürü Mehmet Şimşek’in katılımıyla gerçekleşti. Protokol kapsamında TTO bünyesinde görevlendirilecek olan personel, çalışma hayatına ilişkin faaliyette bulunacak. Ticaret Odası, oluşturulan ortak portala giriş yetkisini kullanarak, işçi ve işvereni buluşturma yetkisine sahip oldu. TTO Başkanı Olgun, etkin bir şekilde işleyen bir işbirliği tesis ederek, işverenlere yönelik etkili işveren danışmanlık hizmetleri sunulmasını sağlayacaklarını söyledi.

İŞÇİ VE İŞVEREN ARASINDA KÖPRÜ OLACAK

Gerek hükümetin gerçekleştirdiği uygulamalara verdiği destek, gerekse kendi içerisinde hayata geçirdiği projelerle işsizlere iş, fabrikalara ise kalifiye eleman yetiştirmek için yoğun mesai harcayan Torbalı Ticaret Odası, önemli bir protokole imza attı. Oda ve borsalarda kurulacak olan “İŞKUR Hizmet Noktası” projesi kapsamında hazırlanan protokol, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ve Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü’nden İl Müdür Yardımcısı Emin Dank arasında imzalandı. İlgili protokol, işverenlere danışmanlık, mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara kurs, mesleki eğitim ve tecrübe kazandırma, iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmeti ve benzeri çalışmaları gerçekleştirmeyi planlamakta.

İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI
İstihdam seferberliğine katkıda bulunabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, “Bu seferberliğin önemli adımlarından birisi olarak, ilçe istihdamımızı artırabilmek ve işgücü piyasamızı genişletebilmek amacı doğrultusunda, en önemli paydaşlarımızdan biri olan Çalışma ve İş Kurumu ile birlikte faaliyetlerimiz sürdürüyoruz. Odamızda görevlendireceğimiz bir personelimiz gerek işverenler, gerekse iş arayanlar ile bir araya gelecek. Bir anlamda, İş Kurumu’nun hizmet ve faaliyetlerini, iş dünyasının ayağına getirmiş olacağız. İşverenler özellikle istihdam seferberliği kapsamında çıkarılan yeni teşviklerle ilgili bilgi alıp, eleman talebinde bulunabilecek. Böylelikle bu çalışma doğrultusunda iş dünyamızın bu teşvik ve desteklerden yararlanma oranını artırmayı da amaçlıyoruz” dedi.

BAŞVURULAR TTO’YA

Uygulamanın işleyişi hakkında bilgiler veren Emin Dank, “Burada önemli olan bilgi havuzu. İş ve işçi arayanların bilgilerinin bulunduğu bu sistemin güncellenmesi de önemli. Bütün bilgilerin toplandığı yer İŞKUR. Torbalı Ticaret Odası’ndaki görevli arkadaşımız müracaat üzerine bilgilerin bulunduğu sisteme giriş yapıyor. Eğer bizde ilgili iş kolunda işçi arayan yoksa, İŞKUR’un sisteminde varsa bize müracaat olmasa dahi o sistemin içindeki sanayici ile eşleştirerek ona iş bulmayı sağlayan bir yapı da var. İster bizde, ister İŞKUR’da olsun hepsini koordine edecek bir sistem var. İş arayanların profiline uygun açık iş yeri sorgulama imkanı sağlıyor. İş başvurusu alma ve takip etme sorumluluğu, işsizlik sigorta başvurusunda, talep dilekçesini alarak sisteme kaydetme ve ödeme planını sorgulama imkanını buluyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web