Büyük Torbalı

TORBALI BELEDİYESİ 1 MAYIS’I HALAYLARLA KUTLADI

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Torbalı Belediyesi, sivrisinek, karasinek ve uçkunla mücadele çalışmalarında teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyor. Bu kapsamda Torbalı Belediyesi drone ile ulaşılması zor dereler ve sazlık alanlarda aralıksız ilaçlama yaparak sinek popülasyonunun önüne geçmek istiyor. Torbalı’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevreyi miras olarak bırakmayı hedefleyen Torbalı Belediyesi, diğer taraftan halk sağlığını doğrudan ya da dolaylı etkileyen unsurlarla mücadele çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Özellikle yaz aylarında önemli bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkan sineklerle nisan ayının başından bu yana önemli mücadele veren Torbalı Belediyesi, Başkan Övünç Demir’in talimatıyla ilçede adeta seferberlik ilan etmiş durumda. Bir yandan dereler ve sazlık alanlar drone ve geleneksel yöntemlerle ilaçlanırken bir yandan da apartman bodrumlarındaki su birikintilerinden, inşaat sahalarına, kullanılmayan havuzlardan evlerin bahçelerindeki su tanklarına kadar birçok yer ilaçlanıyor.
DEMİR: GÜVENLİ BİR YAŞAM İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Son olarak drone ile ilaçlama yaparak Küçük Menderes havzasında bir ilke imza atan Torbalı Belediyesi, böylelikle insan gücünün yetersiz kaldığı ve larvaların çoğunlukta bulunduğu sazlık alanlar ve dereleri ilaçlamış oluyor. İlçenin dört bir yanındaki su kanalları ve dereleri bu şekilde ilaçlayan Torbalı Belediyesi, bu yıl sinekleri büyük oranda ortadan kaldıracak, önümüzdeki sene ise sivrisineksiz bir yaz yaşatacak. Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, hız kazanan ilaçlama çalışmaları için, “Sivrisinek ve haşerelere karşı İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz ilaçlama çalışmalarına, drone ilaçlamamız ile katkı sağlamaya devam ediyoruz. Sağlıklı bir çevrede güvenli bir yaşam için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TORBALI BELEDİYESİ 1 MAYIS’I HALAYLARLA KUTLADI
375 Görüntüleme
02 Mayıs 2024 - 12:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı Belediyesi’nde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, coşkuyla kutlandı. Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir’in öncülüğünde Belediye Hizmet binasında toplanan belediye işçileri, halaylarla, marşlarla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. İşçilerle tek tek tokalaşan Başkan Demir, 1 Mayıs’ın emeğin, alın terinin, dayanışmanın ve birlik ruhunun simgesi olduğunu kaydetti. Öte yandan kutlama programına Belediye İş Sendikası İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Ayhan Doğan da katıldı.

GURURUMUZ ORTAK OLACAK

Başkan Demir, 1 Mayıs nedeniyle yaptığı açıklamada, “1 Mayıs dünya çapında birlik, dayanışma ve daha güzel bir yaşam için mücadelenin simgesi. Hepimizin malumu; yaşanan ekonomik sıkıntılar sadece rakamlara değil, hayatlarımıza yansıyor, mutfağımızda kaynayan tencereyi doğrudan ilgilendiriyor. Bizler emeği ve alın terini her zaman en yüce değer olarak görüyoruz. Bu nedenle sizleri, omuz omuza çalıştığımız, gecemizi gündüzümüze kattığımız yol arkadaşı olarak görüyoruz. Yağmur çamur, sıcak soğuk demeden üreten her arkadaşımız, aynı zamanda bizim ortak emeğimizi temsil ediyor. Bu yüzden hepimizin sorumluluğu çok büyük ancak birlikte başardığımız her işte de gururumuz ortak olacak” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN DEMİR’DEN GÜNDOĞDU’YA DAVET

Açıklamalarını sürdüren Demir, “Yola çıkarken söylediğimiz ‘Çok emek güçlü gelecek’ şiarı ile Torbalımız için yine çok emek vermeye devam edecek, güçlü bir geleceği el ele inşa edeceğiz.  Bu duygu düşüncelerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüzü işçinin, emekçinin bayramını şimdiden kutluyor; hepinize sevgilerimi sunuyorum” dedi. Konuşmasının ardından işçilerle birlikte halay çeken Başkan Demir, yarın Gündoğdu Meydanı’nda olacağını hatırlatarak herkesi Gündoğdu’ya davet etti.

HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web