Reklamı kapat
Reklamı kapat
Büyük Torbalı
Torbalı Haberleri
Büyük Torbalı

KİMSE KUSURA BAKMASIN!

Sinan Tekdemir, Ayrancılar Adnan Menderes İlkokulu ile ilgili yapılan haberler üzerine yazdı.

06 Kasım 2021 - 14:53 'de eklendi ve 1022 kez görüntülendi. A+A-

KİMSE KUSURA BAKMASIN!

Değerli Büyük Torbalı Gazetesi okurları yeniden merhaba,
Yaklaşık 6 yıllık bir İstanbul macerasının ardından 4 ay önce yuvaya yani Büyük Torbalı Gazetesi’ne dönmüş bulunmaktayım. Haftada 6 gün yaptığım haberlerle buluşuyorduk zaten, artık düzensiz aralıklarla yazacağım köşelerle de sizlerle buluşmaya devam edeceğiz.

Önceki hafta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Torbalı’daki gazetelere “Bu Okula Korona Giremiyor” başlıklı bir metin gönderildi. Tüm yerel basın unsurları gibi biz de bu haberi resmi bir kurumdan geldiği için herhangi bir oynama yapmaksızın yayınladık. Bunun üzerine okulda öğrencisi olan veliler tarafından defalarca aranarak haberin asılsız olduğuna ilişkin tepkilerle karşılaştık. Bunun üzerine meseleye ilişkin haberde de okuduğunuz üzere bir araştırmaya koyulduk. Aslına bakarsanız araştırmaya da gerek yoktu zira o haberden birkaç gün önce o okulda korona vakalarının olduğuna dair bir haber yapmıştım. Yaptığım araştırmalar neticesinde haberin asılsız olduğuna kani olarak velilerin tepkilerini içeren bir haber yaptım. Bu haberi yayınlamadan önce de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Yerel Basın” isimli Whatsapp grubundan mesajı paylaşan sorumlu kişiye de durumu aktardım. Kendisi numaramı okul müdürüne yollamak suretiyle iletişimimizi kurdu. Buraya kadar sıkıntı yok.

Okul Müdürü ile yaptığım görüşmede bir sonraki güne yüz yüze görüşmek üzere sözleştik. Buraya kadar da bir sorun yok.

Araştırmalarım neticesinde yazdığım haber o gün elimizdeki en önemli haber olması nedeniyle de bir sonraki gün manşetten sizlerle buluştu. Takdir edersiniz ki gazetemizde çıkacak manşetlere o gazetenin emekçileri olarak bizler karar veririz. Haberin manşette yer aldığı gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden haberi bize yollayan kişi arayarak haberin manşette yer almasına sitem ettikten sonra bize bir daha haber göndermeyeceğini söyleyerek telefonu kapattı. Aynı gün habere bahis olan okulun müdürü ile yüz yüze görüştükten sonra kendisi beni Okul Aile Birliği Başkanı Elçin Hanım ile görüştürdü ve konuyu bizzat muhatabından ispatlarıyla öğrendim. Okul müdürünün İlçe Milli Eğitim’e yolladığı bilgi notunda, bize ulaştırılan metinde yer alan “Yüz yüze eğitime geçildiğinden bu yana okulda karantinaya alınan sınıfımız yok” ve benzeri bir ifade olmadığını kendi gözlerimle gördüm. Okul idaresinin “karantinada olan sınıfları ve pozitif öğrenci sayısını sıfırladık” yönlü bilgi notunu ilçe yerel basınına “yüz yüze eğitime geçildiği günden bugüne hiç karantinaya alınan sınıfımız yok” şeklinde servis edilmesinden duyulan şaşkınlık ve bunun yarattığı itibar zedelenmesi nedeniyle duyulan üzüntüyü Elçin hanımın ifadelerinin yer aldığı yeni bir haber yazarak sizlerle buluşturduk ve bu haberi de yine manşetten gördük. Okul Aile Birliği Başkanı Elçin hanımın bu ifade değişimini kimin ne sebeple yaptığını merak ettiğini vurguladığı haberimizde sorunun cevabını sizler de tahmin etmişsinizdir.

Konuyu size detaylarıyla aktardıktan sonra gelelim asıl meseleye… Bu metindeki değişikliği yapan kişinin bir eğitimci olması nedeniyle yaptığı hatayı kabul edip buna uygun bir davranış sergilemesini beklerken daha önce yaptığı gibi ilçede yayın yapan başka bir gazetede köşe yazarak bize ikinci kez işimizi öğretmeye kalkıştığını gördük. Kendisiyle tanıştığımız günden bu yana “iyi haberleri görün, kötü haberleri görmeyin” ‘rica’sında bulunan bu kişi yazdığı köşede yine aynı talebi dile getirerek isim vermeden beni ve gazetemizi hedef almış. Kendisinin bir yanlış anlaşılma olabileceği üzerine kurduğu yazısı başlattığı manipülasyonu devam ettirmek dışında hiçbir amaca hizmet etmiyor. Zira kendisine gönderilen bilgi notunu gözlerimle gördüm. Metnin yanlış anlaşılacak hiçbir yanı yok ve vakaların sıfıra indirildiğini yazıyor. Bu yazıdan kendisinin çıkardığı anlamı çıkarmaya çok uğraştım ancak ne yazık ki başarılı olamadım. İşin tuhafı yazısının bir yerinde hakkımı teslim ediyor hocamız. Büyüklük bende kalsın diyor ve yukarıda bahsettiğim ‘rica’sı çerçevesinde bize işimizi öğretmeye devam ediyor. KİMSE KUSURA BAKMASIN! 1300 öğrencisi bulunan bir okulla ilgili yapılan manipülasyonun ardından gelen tepkileri birileri rahatsız olmasın diye geçiştiremem. Böyle bir talebi de bir eğitimciye yakıştıramam. Şunu da eklemek isterim ki basının resmî kurumları ezmeye çalıştığı da yok resmi kurumu basının karşısında bu duruma düşüren bizatihi kendisidir! Yanlışın karşısına çıkan doğru bu defa benim, biziz!

Beni ve gazetemizi ülkede olumsuz bir resim çizmeyle, resmi bir kurumu karalamayla itham eden ve işimi(zi) öğretmeye çalışan hocamıza da hata yapmanın insana mahsus bir durum olduğunu ve hatayı kabul etmenin de insana özgü bir erdem olduğunu hatırlatmak isterim.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİLİRİZ BİLİRİZ

“İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... ...

O’nun istediği gibi… O’nun istediği gibi…

Bu yıl O’nu kaybetmenin üzüntüsü yerine O’nun tarihiyle büyümenin gururuyla andım kendisini... Tam da O'nun istediği gibi andım......

Kendi Çocuğunun Önüne Bunu Koyar Mısın? Kendi Çocuğunun Önüne Bunu Koyar Mısın?...

Merhaba! Gönül ister ki negatif olaylarla cumartesi günü ağzımızın tadını kaçırmayalım......

MİLLİ MÜCADELEMİZ:98 YIL ÖNCE NELER YAŞADIK?  -BÖLÜM 2- MİLLİ MÜCADELEMİZ:98 YIL ÖNCE NELER YAŞA...

Sevr Barış Antlaşması’ndan sonra milli mücadelemizde kongreler döneminden cepheler bölümüne geçildi......

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Vizontele bir kez daha gerçek oldu Vizontele bir kez daha ge...

Yıllar önce yayınlanan Vizontele filmi Torbalı'da bir kez da...

Torkos’ta hedef 3 puan Torkos’ta hedef 3 puan

Manisa temsilcisi Salihli Belediyespor ile bugün saat 14.00’...

Koronavirüs’e kırmızı pancar, formda kalmak için yumurta Koronavirüs’e kırmızı pan...

Hem fit hem de bağışıklığı güçlü bir bedene sahip olmak mümk...

VİDEO HABER – Çiftçilik yapmak lüks oldu VİDEO HABER – Çiftç...

https://youtu.be/qgfsq6HSYsI...

Elleriyle zürafa yaptılar Elleriyle zürafa yaptılar...

Annem Kreş ve Gündüz Bakımevi yaratıcı etkinlikleri ile mini...

“23 yıldır bu anahtarın hakkını vermeye çalışıyorum” “23 yıldır bu anahtarın h...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Torbalı Şubesi, öğretmenler...

Edebi eserler, çocuklarla buluşuyor Edebi eserler, çocuklarla...

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Kapsamında ‘Bozkırın Bilgesi...

Sandal’dan Erdoğan’a üslup tepkisi Sandal’dan Erdoğan’a üslu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Kasım günü İzmir’de...

Kızılay’dan İnci Hikmet Tözün’de eğitim Kızılay’dan İnci Hikmet T...

Önceki gün Torbalı’da bulunan İnci Hikmet Tözün Anaokulu’na ...

58 ülkeden gelen ziyaretçiler Torbalı’yı tanıyacak 58 ülkeden gelen ziyaretç...

Torbalı Belediyesi, ilçenin kültür, sosyal, sanat, tarih ve ...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan
Torbalı Web Tasarım