Büyük Torbalı
Torbalı Haberleri
Büyük Torbalı

Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığını açıkladı.
Kayaanıt ile görüştüm, bana ‘hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.

23 Mart 2019 - 11:33 'de eklendi ve 3286 kez görüntülendi. A+A-

Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Mahallede sevilen ve sayılan bir konuda olan Kayaanıt, tecrübesiyle, bilgi ve birikimiyle daha iyi hizmet yapacağına inanıyor.
Seçilmesi halinde mahallede yapımına son verilen Rahvan At Yarışları gibi birçok etkinliğin yeniden yapılacağı müjdesini verdi. Kayaanıt, “Muhtar olursam, hayata geçirebilecek daha birçok proje Karakuyu halkını bekliyor” dedi.
Özellikle mahallede yaşayan ve ev geçimine katkı sağlamak isteyen bayanlar için Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa kurs açacaklarını da sözlerine ekleyen Mehmet Kayanıt, “Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen bayanlarımız için Torbalı HEM işbirliği ile kurs açılacak” diye açıklamalarda bulundu.
Kayaanıt, güçlü bir ekiple yola çıktığını ve hepsi de birbirinden değerli aza arkadaşlarıyla 31 Mart yerel seçimlerinde muhtarlığı kazanan taraf olmak için var gücüyle çalıştığı belirtti.
Ayrıca geleneksel hale getirilen, ancak zaman içinde unutulmaya yüz tutmuş Mart 9 etkinliği de muhtarlığım döneminde devam edilmesi sağlanacak” diye sözlerini sürdüren Mehmet Kayaanıt, “Vatandaş ile diyaloğu sağlamak ve sorunlarını dinleyip yetkili makamlara ulaştırılması için ayın belirli günlerinde toplantılar organize edilecek.
Bu sayede halkın sıkıntıları-istekleri dinleyip çözüme kavuşturmak, ortak bir sonuca vardıktan sonra ilgili makamlara ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Yapılması için çaba sarf edeceğiz. Ayrıca, Gazi Mustafa Kemal Mahallesi içinde yer alan yolların ve arazi yollarının elden geçirilip, asfaltlanması için çaba harcayacağım” şeklinde konuştu.
BİR ARA ÇAMLICA’YA JEOTERMAL KURULACAKTI, NE OLDU?
Torbalı’nın Çamlıca Mahallesi’nde Maden Tetkik Arama (MTA) bir araştırma yapıp 2012 yılında sıcak su kaynağı buldu. Bu açıklamanın ardından Çamlıca Mahallesi’nde büyük sevinç yaşandı.
Jeotermal enerji sayesinde mahalleye kurulacak tesisler bölgenin canlanmasını sağlayacak. Mahallelinin müjdeli haber ile ağzına bir parmak bal çalınırken aradan geçen uzun süreye rağmen henüz bir gelişmenin yaşanmaması Çamlıca halkının hevesini kursağında bıraktı.
Şimdi Çamlıca da ne olacak. Sıcak su kaynakları ortaya çıkartılacak mı? Bölgeye termal tesisler kurulacak mı? Çamlıca’dan çıkan su ile Torbalı ısınabilir mi? Bu sorulara cevap arıyoruz.
Balçova’da da sıcak su kaynakları var ve Balçova bu sıcak su ile ısınıyor. Doğalgaza göre daha ucuz bir kaynak olan sıcak su Torbalı’da da kullanılabilir mi?
Bölgede sıcak su çıkması ile birlikte sondaj çalışmaları da yasaklandı. Tarlasını, bahçesini sulamak isteyen vatandaş sondaj çaktırmak istediğinde yasak ile karşılaşıyor. 4 yıl önce bulunan sıcak su halen kullanılamıyor. Çamlıca’ya yapılacak kaplıcalar ile ilçenin geleceği aydınlanır.
Dağtekke’ya şifalı su almak için binlerce kişi ilçeye gelirken bu kez kaplıca için Çamlıca’ya binlerce kişi gelecek. Torbalı’nın geleceği çok aydınlık ama bu kullanmak gerekiyor. Dağtekke’ye şifa bulmak için binlerce kişi akın ediyor.
Bir tarafımızda geçmişi 5000 yıl öncesine dayanan Metropolis Antik Kenti sınırlarımız içinde yer alıyor. Şimdi de şans bu kez Çamlıca ile kapımızı çaldı. İlçe için büyük önem taşıyan jeotermal ile ilgili bir çalışma yapılmalı.
Ortaya çıkan bürokratik engeller kaldırılmalı. En kısa zaman içinde buraya 5 yıldızlı tesisler kazandırılıp ilçenin sağlık turizminden pay alması sağlanmalı.
Sağlık aramak için Çamlıca’ya gelecek olan yerli ve yabancı turistler ilçe ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak.
Engelliler derneği çok aktif

DÜNYA Sağlık Örgütü’ nün (WHO) belirlemesine göre Dünyada 600 milyon insan; başka bir ifadeyle dünya nüfusunun % 10’ u engelleriyle yaşama katılma mücadelesi vermektr. Farklı koşullarda yaşıyor olmalarına karşın hepsinin paylaştığı ortak sorunların başında dışlanma ve ayrımcılık geliyor. Genel olarak baktığımızda bu sorunlar sadece engelli bireyleri ve onların ailelerini etkilemekle kalmayan, bütün toplumları içine alıyor. Engellilerin sorunlarının çözümüne yönelik ve onların toplumsal hayatta kazandırılması amacıyla kurulan engelli dernekleri tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde aktif olarak çalışmalar yürütüyor. Torbalı’da bu bağlamda Evrensel Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin İzmir İl Şubesi Torbalı şubesi projelerini sürdürüyor. Türkiye genelinde çok sayıda şubesiyle engelli vatandaşlara hizmet veren Evrensel Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin Torbalı şubesi Şerif Gülerin girişimleri sonucunda dernek bir ay önce ilçede hizmet vermeye başladı. Dernekte gönüllü olarak çalışanların tespit ettikleri engelli ve yardıma ihtiyacı olanlara hayır severlerin destekleri ulaştırılıyor. Dernek yeni üye kayıtları ve engelli vatandaşlara yardımlarının yanı sıra bağış toplamaya da başladı. Derneğe son olarak Torbalı Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Adayı Ali Yadık tarafından tekerli sandalye bağışı yapıldı. Dernek Başkanı Şerif Güler yapılan bağıştan dolayı Ali Yadık’a teşekkürlerini ileterek, “Ali Beye yaptığı bu bağıştan dolayı dernek üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Herkesin aynı duyarlıkta olmasını temenni ediyorum “dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu iddialı konuştu Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

SEÇİME 15 günden az bir zaman kaldı. Doğal olarak seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Milletvekilleri ve bakanlar daha çok mesai yapmaya ...

Hani gürültü kirliliği olmayacaktı? Hani gürültü kirliliği olmayacaktı?

SEÇİM geldi kapıya dayandı.. 15 gün sonra dananın kuyruğu kopacak....

Ata muhtar iddialı Ata muhtar iddialı

Torbalı’da yerel seçim rüzgarı, sürenin daralmasıyla birlikte iyiden iyiye esmeye başladı. 17 yıl önce Cumhuriyet Mahallesi'nin mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Sürücü kursları “Virüs ayarı” ile açılıyor Sürücü kursları “Virüs ay...

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2 ay önce okullarla b...

AK Parti Torbalı’da yönetim kurulu listesi belli oldu AK Parti Torbalı’da...

AK Parti Torbalı İlçe Başkanlığı Asil Yönetim Kurulu üyeleri...

Torbalı’da korkunç cinayet! Torbalı’da korkunç ...

Torbalı’da yaşayan yüzde 87 fiziksel engelli Ömer Kürkçü (33...

Pazarda fiyatlar el yakıyor Pazarda fiyatlar el yakıy...

Torbalı’da kurulan semt pazarında kriz ardından gelen pandem...

Uzun bir ardan sonra Cuma Namazı kılındı Uzun bir ardan sonra Cuma...

Corona virüs salgı nedeniyle kapatılan camilerde cemaat ile ...

Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamen kaldırılacak Şehirler arası seyahat sı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehirler arası seyahat s...

Kaymakam Öter’den Gelecek Parti binası ile ilgili açıklama Kaymakam Öter’den G...

Torbalı Gelecek Partisinin tadilat aşamasındaki çalışma ofis...

Torbalı Belediyesi camileri, sterilize etti Torbalı Belediyesi camile...

Torbalı Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirle...

Tınaztepe’li doktorun başarılı ameliyatı sonuç verdi Tınaztepe’li doktor...

Tınaztepe Torbalı Hastanesi’ne başvuran kadının karnından 5,...

Tutuklanarak cezaevine gönderildi Tutuklanarak cezaevine gö...

Dört günlük sokağa çıkma yasağında denetimlerini sıklaştıran...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan
Torbalı Web Tasarım