Büyük Torbalı

Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığını açıkladı.
Kayaanıt ile görüştüm, bana ‘hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday
Cemil Zeybeker( cemil@buyuktorbali.com )
6.721 Görüntüleme
23 Mart 2019 - 11:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mahallede sevilen ve sayılan bir konuda olan Kayaanıt, tecrübesiyle, bilgi ve birikimiyle daha iyi hizmet yapacağına inanıyor.
Seçilmesi halinde mahallede yapımına son verilen Rahvan At Yarışları gibi birçok etkinliğin yeniden yapılacağı müjdesini verdi. Kayaanıt, “Muhtar olursam, hayata geçirebilecek daha birçok proje Karakuyu halkını bekliyor” dedi.
Özellikle mahallede yaşayan ve ev geçimine katkı sağlamak isteyen bayanlar için Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa kurs açacaklarını da sözlerine ekleyen Mehmet Kayanıt, “Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen bayanlarımız için Torbalı HEM işbirliği ile kurs açılacak” diye açıklamalarda bulundu.
Kayaanıt, güçlü bir ekiple yola çıktığını ve hepsi de birbirinden değerli aza arkadaşlarıyla 31 Mart yerel seçimlerinde muhtarlığı kazanan taraf olmak için var gücüyle çalıştığı belirtti.
Ayrıca geleneksel hale getirilen, ancak zaman içinde unutulmaya yüz tutmuş Mart 9 etkinliği de muhtarlığım döneminde devam edilmesi sağlanacak” diye sözlerini sürdüren Mehmet Kayaanıt, “Vatandaş ile diyaloğu sağlamak ve sorunlarını dinleyip yetkili makamlara ulaştırılması için ayın belirli günlerinde toplantılar organize edilecek.
Bu sayede halkın sıkıntıları-istekleri dinleyip çözüme kavuşturmak, ortak bir sonuca vardıktan sonra ilgili makamlara ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Yapılması için çaba sarf edeceğiz. Ayrıca, Gazi Mustafa Kemal Mahallesi içinde yer alan yolların ve arazi yollarının elden geçirilip, asfaltlanması için çaba harcayacağım” şeklinde konuştu.
BİR ARA ÇAMLICA’YA JEOTERMAL KURULACAKTI, NE OLDU?
Torbalı’nın Çamlıca Mahallesi’nde Maden Tetkik Arama (MTA) bir araştırma yapıp 2012 yılında sıcak su kaynağı buldu. Bu açıklamanın ardından Çamlıca Mahallesi’nde büyük sevinç yaşandı.
Jeotermal enerji sayesinde mahalleye kurulacak tesisler bölgenin canlanmasını sağlayacak. Mahallelinin müjdeli haber ile ağzına bir parmak bal çalınırken aradan geçen uzun süreye rağmen henüz bir gelişmenin yaşanmaması Çamlıca halkının hevesini kursağında bıraktı.
Şimdi Çamlıca da ne olacak. Sıcak su kaynakları ortaya çıkartılacak mı? Bölgeye termal tesisler kurulacak mı? Çamlıca’dan çıkan su ile Torbalı ısınabilir mi? Bu sorulara cevap arıyoruz.
Balçova’da da sıcak su kaynakları var ve Balçova bu sıcak su ile ısınıyor. Doğalgaza göre daha ucuz bir kaynak olan sıcak su Torbalı’da da kullanılabilir mi?
Bölgede sıcak su çıkması ile birlikte sondaj çalışmaları da yasaklandı. Tarlasını, bahçesini sulamak isteyen vatandaş sondaj çaktırmak istediğinde yasak ile karşılaşıyor. 4 yıl önce bulunan sıcak su halen kullanılamıyor. Çamlıca’ya yapılacak kaplıcalar ile ilçenin geleceği aydınlanır.
Dağtekke’ya şifalı su almak için binlerce kişi ilçeye gelirken bu kez kaplıca için Çamlıca’ya binlerce kişi gelecek. Torbalı’nın geleceği çok aydınlık ama bu kullanmak gerekiyor. Dağtekke’ye şifa bulmak için binlerce kişi akın ediyor.
Bir tarafımızda geçmişi 5000 yıl öncesine dayanan Metropolis Antik Kenti sınırlarımız içinde yer alıyor. Şimdi de şans bu kez Çamlıca ile kapımızı çaldı. İlçe için büyük önem taşıyan jeotermal ile ilgili bir çalışma yapılmalı.
Ortaya çıkan bürokratik engeller kaldırılmalı. En kısa zaman içinde buraya 5 yıldızlı tesisler kazandırılıp ilçenin sağlık turizminden pay alması sağlanmalı.
Sağlık aramak için Çamlıca’ya gelecek olan yerli ve yabancı turistler ilçe ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak.
Engelliler derneği çok aktif

DÜNYA Sağlık Örgütü’ nün (WHO) belirlemesine göre Dünyada 600 milyon insan; başka bir ifadeyle dünya nüfusunun % 10’ u engelleriyle yaşama katılma mücadelesi vermektr. Farklı koşullarda yaşıyor olmalarına karşın hepsinin paylaştığı ortak sorunların başında dışlanma ve ayrımcılık geliyor. Genel olarak baktığımızda bu sorunlar sadece engelli bireyleri ve onların ailelerini etkilemekle kalmayan, bütün toplumları içine alıyor. Engellilerin sorunlarının çözümüne yönelik ve onların toplumsal hayatta kazandırılması amacıyla kurulan engelli dernekleri tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde aktif olarak çalışmalar yürütüyor. Torbalı’da bu bağlamda Evrensel Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin İzmir İl Şubesi Torbalı şubesi projelerini sürdürüyor. Türkiye genelinde çok sayıda şubesiyle engelli vatandaşlara hizmet veren Evrensel Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin Torbalı şubesi Şerif Gülerin girişimleri sonucunda dernek bir ay önce ilçede hizmet vermeye başladı. Dernekte gönüllü olarak çalışanların tespit ettikleri engelli ve yardıma ihtiyacı olanlara hayır severlerin destekleri ulaştırılıyor. Dernek yeni üye kayıtları ve engelli vatandaşlara yardımlarının yanı sıra bağış toplamaya da başladı. Derneğe son olarak Torbalı Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Adayı Ali Yadık tarafından tekerli sandalye bağışı yapıldı. Dernek Başkanı Şerif Güler yapılan bağıştan dolayı Ali Yadık’a teşekkürlerini ileterek, “Ali Beye yaptığı bu bağıştan dolayı dernek üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Herkesin aynı duyarlıkta olmasını temenni ediyorum “dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web