Büyük Torbalı

YÜZ YETMİŞ ALTI YIL

Her takvim yılı içerisinde belirli günler vardır, bu günler de hatırlanmak anılmak hediyeleşmek kişiyi mutlu eder, çalışanların, insanların motivasyonunu arttırır, yaşamlarına güç katar. Bu anlamda, 6-10 Nisan 2021 tarihi: “Polis haftasıydı” Türk güvenlik teşkilatının 176. yıldönümüydü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YÜZ YETMİŞ ALTI YIL
Sami Bingöl TURAN( sbturan@mynet.com )
6.761 Görüntüleme
12 Nisan 2021 - 13:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Her takvim yılı içerisinde belirli günler vardır, bu günler de hatırlanmak anılmak hediyeleşmek kişiyi mutlu eder, çalışanların, insanların motivasyonunu arttırır, yaşamlarına güç katar. Bu anlamda, 6-10 Nisan 2021 tarihi: “Polis haftasıydı” Türk güvenlik teşkilatının 176. yıldönümüydü. Bu gelenek her yıl devam ediyor ve yurdun her tarafında çeşitli etkinliklerle günün anlamı önemi halkla paylaşılıyor. Bu yıl yine törenler yapıldı ve önemli bir gün ve yıldönümü daha çeşitli etkinliklerle kutlandı.

10 Nisan, halkın can ve mal güvenliğini koruyan, huzur içinde yaşamasını sağlamaya çalışan değerli polislerimizin günüydü. Ülkemizi tehdit eden covit-19 ve şehit polislerimize saygı nedeniyle bu yıl yapılan polis haftası etkinliklerinde ve törenlerinde yine hüzün vardı. Emniyet çalışanlarının eğitimleri, atanmaları, görevde yükselmeleri ve özlük hakları yönünden birçok sorunları bulunuyor. Halkın güvenliğini polis, polisin güvenliğini de devlet sağlar. Devletine bağlı, adaletli, hukukun üstünlüğüne inanan, insanların hak ve özgürlüklerine özen göstererek görev yapan polis, halkın baş tacıdır. Devletin toplumun çıkarlarını korumakla görevli polisimizin hizmet alanı çok geniş olduğundan büyük engellerle karşılaşmaktadır. Güvenliğimizin teminatı olan polisimize destek olduğumuz takdirde görevlerinde daha başarılı olacaklardır. Bu anlamlı gün, korona nedeniyle alınan tedbirler kapsamında maalesef yurdun her tarafında yine hüzünlü geçti. Toplum güvenliğinin sağlanmasında gece gündüz çalışan bu kardeşlerimizdir. Onlar, kafalarına taş attığımız, geç kaldıklarında “Nerede bu devlet “dediğimiz yaşamları her an tehlikede olan polislerimiz emniyet güçleri ve çalışanlarıdır. Yaptıkları görevleri kutsal, hem de çok zor olan onlardır. Her şeye rağmen polisimizi çok seviyor onlara çok güveniyoruz. Gününüz kutlu olsun, sağlık ve başarılarla dolu bir yaşam temenni ediyor, şehit polislerimizi rahmetle anıyor, değerli ailelerine sabır diliyorum. Polis teşkilatımızın 176. yılını sağlık ve başarı dileklerimle kutluyorum.

SALGIN DURMUYOR…
Dünya insanını rahat bırakmayan Covit-19 azdıkça azdı.. Ülkemizde de gittikçe kötüye gidiyor. İlk yayıldığında bizde günlük üç beş vefat ve 1000 dolayında olan vaka sayısı ikinci yılda 50 bini geçti, vefat edenler ise her gün artarak devam ediyor. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada: 7/ Nisan 2021 günü 54.740 korona vakası olmuş 276 insanımız hayatını kaybetmiş. İlk başlangıçta pek dikkati çekmeyen bu hızlı yayılmada 6 Nisan’da 211 olan vefat sayısı bir günde 75 insanımızı daha yok ederek tehlikenin boyutunu bir defa daha göstermiştir. Sağlık bakanlığımızın yaptığı açıklamaya göre bugüne kadar 19 milyon kadar aşı uygulanmıştır. Aşılamaya her gün devam edilmektedir. Çevremizde ve görsel medyada izlediğimiz kadarıyla bu acı gerçekten ders almayanların sayısı çok fazladır. 65 yaş üzerinde olanların koruyucu aşıları yapılmış belirli kısıtlamaları devam etmektedir. Şu bir gerçektir ki bu kesimindeki insanlar kurallara daha çok uydukları için salgından etkilenmeleri ve bir başkasına bulaştırmaları olası değildir. Asıl sorun belirlenen kurallara uymayanlardadır. Her ortamda temizlik maske ve mesafe kurallarına uymak için halka yapılan ikazlar ve yazılan cezalar bir türlü yeterli olmuyor. Covit-19 ışık hızıyla devam ederken vefat sayısı da çok hızla yükseliyor. Bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyorsak belirtilen kurallara uymak zorunda olduğumuzu unutmayalım. Bütün insanlara barış ve mutluluk dolu günler diliyorum.
Sağlık ve sevgiyle kalın.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web