Reklamı kapat
Reklamı kapat
Büyük Torbalı
Torbalı Haberleri
Büyük Torbalı

YÜZ YETMİŞ ALTI YIL

Her takvim yılı içerisinde belirli günler vardır, bu günler de hatırlanmak anılmak hediyeleşmek kişiyi mutlu eder, çalışanların, insanların motivasyonunu arttırır, yaşamlarına güç katar. Bu anlamda, 6-10 Nisan 2021 tarihi: “Polis haftasıydı” Türk güvenlik teşkilatının 176. yıldönümüydü

12 Nisan 2021 - 13:37 'de eklendi ve 4990 kez görüntülendi. A+A-

YÜZ YETMİŞ ALTI YIL

Her takvim yılı içerisinde belirli günler vardır, bu günler de hatırlanmak anılmak hediyeleşmek kişiyi mutlu eder, çalışanların, insanların motivasyonunu arttırır, yaşamlarına güç katar. Bu anlamda, 6-10 Nisan 2021 tarihi: “Polis haftasıydı” Türk güvenlik teşkilatının 176. yıldönümüydü. Bu gelenek her yıl devam ediyor ve yurdun her tarafında çeşitli etkinliklerle günün anlamı önemi halkla paylaşılıyor. Bu yıl yine törenler yapıldı ve önemli bir gün ve yıldönümü daha çeşitli etkinliklerle kutlandı.

10 Nisan, halkın can ve mal güvenliğini koruyan, huzur içinde yaşamasını sağlamaya çalışan değerli polislerimizin günüydü. Ülkemizi tehdit eden covit-19 ve şehit polislerimize saygı nedeniyle bu yıl yapılan polis haftası etkinliklerinde ve törenlerinde yine hüzün vardı. Emniyet çalışanlarının eğitimleri, atanmaları, görevde yükselmeleri ve özlük hakları yönünden birçok sorunları bulunuyor. Halkın güvenliğini polis, polisin güvenliğini de devlet sağlar. Devletine bağlı, adaletli, hukukun üstünlüğüne inanan, insanların hak ve özgürlüklerine özen göstererek görev yapan polis, halkın baş tacıdır. Devletin toplumun çıkarlarını korumakla görevli polisimizin hizmet alanı çok geniş olduğundan büyük engellerle karşılaşmaktadır. Güvenliğimizin teminatı olan polisimize destek olduğumuz takdirde görevlerinde daha başarılı olacaklardır. Bu anlamlı gün, korona nedeniyle alınan tedbirler kapsamında maalesef yurdun her tarafında yine hüzünlü geçti. Toplum güvenliğinin sağlanmasında gece gündüz çalışan bu kardeşlerimizdir. Onlar, kafalarına taş attığımız, geç kaldıklarında “Nerede bu devlet “dediğimiz yaşamları her an tehlikede olan polislerimiz emniyet güçleri ve çalışanlarıdır. Yaptıkları görevleri kutsal, hem de çok zor olan onlardır. Her şeye rağmen polisimizi çok seviyor onlara çok güveniyoruz. Gününüz kutlu olsun, sağlık ve başarılarla dolu bir yaşam temenni ediyor, şehit polislerimizi rahmetle anıyor, değerli ailelerine sabır diliyorum. Polis teşkilatımızın 176. yılını sağlık ve başarı dileklerimle kutluyorum.

SALGIN DURMUYOR…
Dünya insanını rahat bırakmayan Covit-19 azdıkça azdı.. Ülkemizde de gittikçe kötüye gidiyor. İlk yayıldığında bizde günlük üç beş vefat ve 1000 dolayında olan vaka sayısı ikinci yılda 50 bini geçti, vefat edenler ise her gün artarak devam ediyor. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada: 7/ Nisan 2021 günü 54.740 korona vakası olmuş 276 insanımız hayatını kaybetmiş. İlk başlangıçta pek dikkati çekmeyen bu hızlı yayılmada 6 Nisan’da 211 olan vefat sayısı bir günde 75 insanımızı daha yok ederek tehlikenin boyutunu bir defa daha göstermiştir. Sağlık bakanlığımızın yaptığı açıklamaya göre bugüne kadar 19 milyon kadar aşı uygulanmıştır. Aşılamaya her gün devam edilmektedir. Çevremizde ve görsel medyada izlediğimiz kadarıyla bu acı gerçekten ders almayanların sayısı çok fazladır. 65 yaş üzerinde olanların koruyucu aşıları yapılmış belirli kısıtlamaları devam etmektedir. Şu bir gerçektir ki bu kesimindeki insanlar kurallara daha çok uydukları için salgından etkilenmeleri ve bir başkasına bulaştırmaları olası değildir. Asıl sorun belirlenen kurallara uymayanlardadır. Her ortamda temizlik maske ve mesafe kurallarına uymak için halka yapılan ikazlar ve yazılan cezalar bir türlü yeterli olmuyor. Covit-19 ışık hızıyla devam ederken vefat sayısı da çok hızla yükseliyor. Bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyorsak belirtilen kurallara uymak zorunda olduğumuzu unutmayalım. Bütün insanlara barış ve mutluluk dolu günler diliyorum.
Sağlık ve sevgiyle kalın.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİLİRİZ BİLİRİZ

“İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... ...

O’nun istediği gibi… O’nun istediği gibi…

Bu yıl O’nu kaybetmenin üzüntüsü yerine O’nun tarihiyle büyümenin gururuyla andım kendisini... Tam da O'nun istediği gibi andım......

Kendi Çocuğunun Önüne Bunu Koyar Mısın? Kendi Çocuğunun Önüne Bunu Koyar Mısın?...

Merhaba! Gönül ister ki negatif olaylarla cumartesi günü ağzımızın tadını kaçırmayalım......

MİLLİ MÜCADELEMİZ:98 YIL ÖNCE NELER YAŞADIK?  -BÖLÜM 2- MİLLİ MÜCADELEMİZ:98 YIL ÖNCE NELER YAŞA...

Sevr Barış Antlaşması’ndan sonra milli mücadelemizde kongreler döneminden cepheler bölümüne geçildi......

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Vizontele bir kez daha gerçek oldu Vizontele bir kez daha ge...

Yıllar önce yayınlanan Vizontele filmi Torbalı'da bir kez da...

Torkos’ta hedef 3 puan Torkos’ta hedef 3 puan

Manisa temsilcisi Salihli Belediyespor ile bugün saat 14.00’...

Koronavirüs’e kırmızı pancar, formda kalmak için yumurta Koronavirüs’e kırmızı pan...

Hem fit hem de bağışıklığı güçlü bir bedene sahip olmak mümk...

VİDEO HABER – Çiftçilik yapmak lüks oldu VİDEO HABER – Çiftç...

https://youtu.be/qgfsq6HSYsI...

Elleriyle zürafa yaptılar Elleriyle zürafa yaptılar...

Annem Kreş ve Gündüz Bakımevi yaratıcı etkinlikleri ile mini...

“23 yıldır bu anahtarın hakkını vermeye çalışıyorum” “23 yıldır bu anahtarın h...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Torbalı Şubesi, öğretmenler...

Edebi eserler, çocuklarla buluşuyor Edebi eserler, çocuklarla...

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Kapsamında ‘Bozkırın Bilgesi...

Sandal’dan Erdoğan’a üslup tepkisi Sandal’dan Erdoğan’a üslu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Kasım günü İzmir’de...

Kızılay’dan İnci Hikmet Tözün’de eğitim Kızılay’dan İnci Hikmet T...

Önceki gün Torbalı’da bulunan İnci Hikmet Tözün Anaokulu’na ...

58 ülkeden gelen ziyaretçiler Torbalı’yı tanıyacak 58 ülkeden gelen ziyaretç...

Torbalı Belediyesi, ilçenin kültür, sosyal, sanat, tarih ve ...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan
Torbalı Web Tasarım