REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millete reva mı bu?

Hayatın bu amansız girdabında yasam mücadelesi veren ülkemin vatandaşları bu güne kadar yaşayamadığı zorlu bir dönemden geçiyor. Yağmur gibi gelen fahiş zamlar karsısında hiç olmadığı kadar çaresizlikten ne yapacağını bilemez duruma düşmüştür.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Millete reva mı bu?
Serkan Teker( serkanteker@buyuktorbali.com )
3.845 Görüntüleme
24 Ocak 2022 - 9:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gelen çekilemez zamlar yaşanırken ülkedeki fırsatçılarda ne yazık ki acımasız zamlar yaparak halkın zorunlu tüketiminde inanılmaz fahiş zamlarla resmen ülkenin en büyük soygunlarını gerçekleştiriyorlar. Buna bir de denetim görmeyen marketler ise raflarındaki etiketleri her gün değiştirip vatandasın canına okumaya devam ediyorlar. Hükumet yetkilileri her ne kadar haksız kazanç elde edenlere fırsat vermeyeceğiz diyorsa da bunu kimsenin dinlemediğini görüyor ve bildiklerini okumaya devam ediyorlar.
Millet artık gına geçirmeye başlamıştır.
Bu inanılmaz hayat pahalılığı karşısında psikolojisini bile yitirmiş safhaya gelinmiştir.
Her dileyenin ürününü dilediği fiyata satma gibi bir serbestlik oluşmuştur koca ülkede namlarla bunalıma giren millet bir de bu dondurucu kış mevsiminde doğal gaza yapılan zam nedeniyle kombisini açmaya bile korkar hale getirtilmiştir.
Elektrik zammı karşısında da ne yazık ki geceleri sadece bir odada ışığı yakmak çaresizliğine düşürülmüştür. Zorlu kış Sartları altında ısınamaz duruma düşürülen bu millete reva görülen bu eziyete seyirci kalan bir iktidar var ülkemde. Artık ne toparlanacak gücü kaldı ne de yaşamından bir tat alma yoksunluğuna düşmüştür. Bu zorlu sınavdan mutlaka çıkılacak ve bu aziz millet hak ettiği huzuru ve yaşama mutluluğuna mutlaka ama mutlaka ulaşacaktır ama bu iktidarın millete reva gördüğü bu zulmü asla unutmayacaktır.
***
Bu zulmün yanında seslerini duyurmaya çalışan emekliler var bir de. Yıllarca düşük zam verdiler, milyonlarca emekliyi açlığa, yoksulluğa mahkum ettiler. Bu yüzden emekli kesim artık mevcut iktidara olan güvenini tamamen yitirmiş bulunuyor. En düşük emekli maaşını 2500 liraya çıkardık diye övünüyorlar ama bu para, fatura ve kiraya bile zor yetiyor. Halkın yüzde 72’si yapılan zammın fahiş zamlarla geri alındığına inanıyor.
Emekli kesime yılın ikinci 6 aylık döneminde yapılan yüzde 25lik zam ne yazıktır ki milyonlarca emekli üzerinde hayal kırıklığına neden olmuş ve artan enflasyona karşı yapılan sadaka niteliğindeki zam onur kırıcı olmaktan öteye gidememiş ve emekli her yıl olduğu gibi bu yılda sefilliğe itilmiştir. Doğal gaza bu dondurucu soğuklarda inanılmaz zamlar yaparak bu milletin ısınmadınız bile resmen kapatmışlardır. Dünyanın hiç bir ülkesi iktidarı kendi vatandaşlarını böylesine acımasız ve çaresizliğe sevk etmemiş aksine vatandaşının huzur içinde yasaması için gerekeni yapma erdemliliğini ortaya koymuşlardır.
Benim ülkemde ise hem eklektiğe hem de doğal gaza vatandaşın ödeyemeyeceği zamlar yaparak ülke vatandaşını resmen çaresizleştirmeyi reva gördüler. Hal böyle olunca milyonlarca ülke emeklisi ve vatandaşı mevcut iktidardan artık bıkmış usanmış duruma gelmiş ve bunu da acık açık ifade etmekten çekinmez hale gelmişlerdir.
Milyonlarca emekliye rahat bir nefes aldırmamak ve onlara önce umut verip daha da onları hayal kırıklığına uğratmak asla reva değildir.

Dileğimiz bu bir zamanların özverili çalışmalarıyla ülke ekonomisine katkılar sunan bu kesimi sevindirmemek Allahtan reva mı?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web