Büyük Torbalı

Is basvurulari geri çevrildi sektörünün öncüsü oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Is basvurulari geri çevrildi sektörünün öncüsü oldu
515 Görüntüleme
11 Temmuz 2011 - 20:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

9 Eylül Universitesi’nden mezun olduktan sonra 2 yil boyunca is arayan ve birçok kapidan çevrilen Özkan Mucuk’un kurdugu Öz Mühendislik, sektöründe gün geçtikçe devlesiyor.

TORBALI’DA 1998 yilindan buyana faaliyet gösteren Öz Mühendislik Yapi Sanayi firmasi, elektrik sektöründe proje ve taahhüt isleri yaparak kendi alaninda bir çok isin yapimina imza atti. Firma basta endüstriyel tesisler ve sanayicilerin islerinin yani sira kamu kurum ve kuruluslarinin da islerini yapiyor. Firma, alçak gerilim ve orta gerilim, elektrik malzeme satisi ve dagitimi, fabrika ve sanayi tesisleri, elektrifikasyonu, bakim ve teknik servisi, her türlü elektrik projesi, kompanzasyon ve sulama tesisleri, trafo merkezleri , aydinlatma tesisleri, enerji nakil hatlari, kooperatif isleri, kumanda panolari,  paratoner ve topraklama tesisleri, isletme sorumluklari alanlarinda faaliyet gösteriyor. Endüstriyel tesislere ve sanayicilere elektrik ile ilgili tüm proje ve bürokrasi prosedürlerinde çözüm imkânlari sunuyor. Sektöründe ilk 10 siranin içerisinde olan Öz Mühendislik, alaninda devlesiyor.

SAYISIZ ISE IMZA ATTI

1989 yilinda Elektrik ve Elektronik Mühendisi Özkan Mucuk tarafindan Izmir Çankaya’da Onur Han Is Merkezinde sahis firmasi olarak kurulan Öz Mühendislik, sirketleserek Öz Mühendislik Yapi Sanayi Ticaret sirketi olarak Yenisehir adresine tasindi. Merkezi Yenisehir Insaatçilar Çarsisinda bulunan firma daha yogun olarak hizmet verdigi sanayi sektörüne hizli ve güvenilir çözüm üreterek sorunlarin daha çabuk giderilmesi amaciyla 1997 yilinda Torbali’ya sube açti. Her yil müsteri agini ve kalitesini yükselten firma, 2004 yilindan bu yana resmi kurum ve kuruluslarin islerini de yapiyor. Öz Mühendislik, sanayi bölgesinde yeni tesis kurmak için yatirim yapan firmalara birçok trafo projesi ve merkezi, iç tesisat projesi ve elektrifikasyon isleri yapiyor. Firma 15’i teknik 50’ye yakin çalisaniyla Izmir basta olmak üzere Ege Bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

2011 YILI HEDEFINE ILK 6 AY IÇERISINDE ULASTI

KALITELI hizmetinden taviz vermeden sektöründe aranan firma olma özelligini tasiyan Öz Mühendislik, Bornova Belediyesi, Devlet Hava Meydanlari, IZSU gibi resmi kurumlarin isini yapiyor. Firma ayrica Yazibasi, Bayindir, Tokatbasi, Bayindir Bögürtlengeç Enerji Nakil Hatlarinin çalismalarina imza atti. 2011 yilinda 10 Milyon ciro yapmayi hedefleyen firma, yilin ilk 6 ayi içerisinde bu hedefine ulasmis durumda. Firma son 4 yil içerisinde dünyada trend olan temiz enerji (Hidorelektirik santrali, Jeotermal santrali, rüzgar enerjisi santrali) projelerinin içerisinde yer aldi ve en son Çanakkale Ayvacik’ta 7.5 MVA’lik jeotermal enerji santralinin islerinin yapimina imza atti.

18 METREKAREDEN SEKTÖR LIDERLIGINE

FIRMANIN su anda bulundugu konuma gelmesi ise pek kolay olmamis. Öz Mühendislik Yönetim Kurulu Baskani Özkan Mucuk, 9 Eylül Universitesi Elektrik Elektronik Mühendisligi bölümünden mezun olduktan sonra 2 yil boyunca is aramis. Is bulamayan basarili mühendis, 18 metrekarelik bir dükkanda 1989 yilinda Öz Mühendislik firmasinin temellerini atti. Kisa zamanda yaptigi islerle alaninda liderler sirasina yükselen Özkan Mucuk, 20 yillik yol arkadasi firmanin Genel Müdür Yardimcisi Ayse Durak ile faaliyetlerine devam ediyor. Bir çok zorluklar atlatarak büyük basarilara imza atmanin gururunu yasadigini söyleyen Özkan Mucuk: “Fakülteden mezun oldugumda is basvurularima cevap alamadim. Kendi isimi kurarak her zaman azim ve gayretle çalistim. Dürüstlük ve güveni kendimize ilke edinerek bu günlere geldik. Gerek 20 yildir yanimda olan Ayse Hanim gerek diger çalisanlarim ile yolumuza devam ediyoruz ve edecegiz. Torbali bizim için önemli bir bölge. Biz firma olarak bu bölgede büyüme kaydettik. Simdi bütün Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteriyoruz. Ilçede bir çok kisiye is istihdami yarattik” dedi.

SANAYICIYE ÇÖZUM URETIYOR

ÖZ Mühendislik su anda 1 mil-yona mal olan 8 kilometrelik Ars-lanlar Bayindir arasi enerji nakil hatti ve 2.5 milyonluk Aydin Ku-sadasi yer alti aritma tesisinin elektrik islerinin tamamini yapiyor. Torbali’da Güralp Vinç, Güzelcan Suni Deri, Ak Ovas Süt gibi 150-nin üzerinde firmanin islerinin yapimina imza atti. Her yil hizmet kalitesini arttiran firma, 2008 yi-linda ISO 9001 belgesini bünye-sine katarak kalitesini belgelen-dirdi. Bir fabrikanin kurulurken en büyük ihtiyacinin enerji oldugunu söyleyen firmanin yönetim kurulu baskani Özkan Mucuk: “Bir fab-rika kurulurken her seyden önce enerjiye ihtiyaci oluyor. Öz Mü-hendislik olarak Gediz AS’den yatirim yapilacak bölgede enerji hatti olup olmadigini, tesisin ih-tiyaci olan enerjinin var olup ol-madigi gibi bütün islemler firma-miz tarafindan yapiliyor. Firmamiz tesise enerji çekilmesinden iç tesisatinin dösenmesine kadar bütün isleri anahtar teslim yapa-rak yatirimciya teslim ediyor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web