Büyük Torbalı

Is çok ama çalisan yok

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Is çok ama çalisan yok
256 Görüntüleme
14 Ekim 2011 - 20:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

12400 issiz vatandasin kaydinin bulundugu Torbali Is-Kur, kimi isletmelerin isçi ihtiyacini karsilayamiyor. Bunun en büyük nedeni ise vatandaslarin fabrikalarda asgari ücretle çalismak istememesi.
TORBALI’NIN en önemli sosyoekonomik meselelerinden bir tanesi olan issizlik ancak yasanan kimi durumlar issizlikten ziyade is begenmemenin daha önemli bir mesele oldugunu ortaya koyuyor.12400 issiz vatandasin kaydinin bulundugu Torbali IsKur, kimi isletmelerin isçi ihtiyacini karsilayamiyor. Bunun en büyük nedeni ise vatandaslarin fabrikalarda asgari ücretle çalismak istememesi. IsKur’un girisindeki ilan panosu, eleman ilanlariyla dolu, her gün düzenli olarak güncellenen ilan panosunda kimi firmalarin ilanlari haftalarca askida kaliyor. IsKur’un vatandaslarin meslek sahibi olmasi için açtigi mesleki egitim kurslarina da talep yok.

FABRIKALAR NE YAPSIN?

YASANAN duruma anlam vermenin zor oldugunu beyan eden Torbali IsKur Sube Sefi Serdar Yücesoy “Panomuzdaki ilanlar sürekli olarak güncelleniyor, fabrikalar haril haril isçi ariyor ama bu islere kimseyi gönderemiyoruz. Vatandasimiz asgari ücretle çalismaya pek sicak bakmiyor ve kolay kolay da is begenmiyor” dedi. IsKur’un zaman zaman meslek edindirme kurslari da açtigini ifade eden Yücesoy “Bu kurslara da talep ne yazik ki istenilen seviyede olmuyor. Kurslara katilanlarin sigorta primleri yatiyor hatta günlük yevmiyeleri de veriliyor fakat bir türlü beklenen talep olmuyor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web