Büyük Torbalı

Isadamlarini en çok Türk okullari etkiledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Isadamlarini en çok Türk okullari etkiledi
304 Görüntüleme
12 Haziran 2011 - 20:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gazetemize TOSIAD’in Iskandinav ülkelerinde düzenledigi geziyi degerlendiren is adamlarinin ortak görüsü buralarda yeni pazarlarin olusturulabilecegi yönünde.
TORBALI Sanayici ve Isadamlari Derneginin geçtigimiz hafta Iskandiv ülkelerine düzenledigi gezinin yankilari sürüyor. TOSIAD’a üye isadamlarindan olusan heyet geçtigimiz günlerde Norveç, Isveç ve Danimarka’yi ziyaret etti. Burada hem is görüsmeleri yapildi hem de kültürleri tanima, sosyal iliskiler içerisine girme imkani bulundu. Isadamlari seyahatten oldukça memnun döndü. Gazetemize geziyi degerlendiren Teknik Yapi Elamanlari, Multupak Ambalaj ve Arçelik Yetkili Servis’in patronlari, bu tür gezilerin Türk isadamlari için farkli pazarlar kesfedilmesi bakimindan önemli olduguna dikkat çekti. Isadamlari geziyi düzenleyen TOSIAD Baskani Serdar Sekban’a tesekkür etti.

EKER: ÇOK VERIMLI GEÇTI

RAFET Eker/ Arçelik Yetkili Servisi: Çok olumlu geçti. Orada dikkatimi çeken en önemli sey herkesin kendi isinde gücünde olmasi. Hiç kimse digeri ile ilgili degil. Herkes kendi hâlinde. Mesela Norveç dünyanin en zengin ülkelerinden ama intihar çok oluyormus. Oradaki basin bundan söz etmiyor. Ulke içi olaylari disari yansitilmiyor. Insanlar birbirine çok saygili, herkes birinin özgülük alanina saygili. Ama bizim ülkemiz en güzeli; bir de birbirimize saygimiz olsa çok daha iyi olacak.

GULUS: GURUR DUYRDUK

MUSTAFA Gülüs/Multipak Ambalaj: Iskandinav ülkeleri dünyanin en hareketli is bölgeleri. Multipak’in oradaki subesinde hem ithalat hem ihracat var. Isadamlari farkli izlenimler edinme imkani buldu. Isadamlarimiz sistemlerini tanima, kayit altina alma imkâni yakaladi. Gittigimiz fabrikalarda bizlere sunum yapildi. Bunun yaninda egitim gönüllerinin kazandigi okullari gezdik. Orada çok sayida Türk koleji var. Sadece Kopenang’ta 10 tane Türk koleji var. Çok gurur verici.
ORUÇ: TICARET KÖPRUSU KURULMALI

ETHEM Oruç/ Teknikel Yapi Elemanlari: Orada ilk olarak dikkatimi çalisma disiplinleri çekti. Çok disiplinli çalistiklari için refah içerisindeler. Bunun yaninda etkilendigim bir diger durum ise Türk okularinin etkinligi oldu. Ortadaki üst düzey yabanci yöneticilerin yüzde 70’i çocuklarini Türk okullarina gönderiyor. Isadamlarimiz mutlaka o bölgelere gitmeli. 65 bin Türkün yasadigi Danimarka, isadamlarimiz için çok güzel bir pazar olabilir. Iskandinavya ile kurulacak bir ticaret köprüsünün isadamlarimiza katkisi büyük oluyor. Bu anlamda orada yasayan Türklere büyük görev düsüyor. Türkiye’ye geldiklerinde yanlarinda mutlaka o ülkenin vatandaslarinin birini getirmeli, ülkemizi tanitmalilar.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web