Büyük Torbalı

Isçi basladi patron oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Isçi basladi patron oldu
223 Görüntüleme
16 Aralık 2011 - 22:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hülya Çolak, Torbali’da katildigi kursta KOSGEB’den 27 bin lirasi hibe olmak üzere aldigi 97 bin liralik destekle kendi isinin patronu oldu. Çolak’in kurdugu sirket hizmete girdi.

PLASTIK sektöründe uzun yillar çesitli firmalarda isçi olarak çalisan Hülya Çolak, azmi sayesinde hayatinin yönünü degistirdi. Kendi isini kurmaya karar veren Çolak, KOSGEB’den 27 bin lirasi hibe olmak üzere aldigi 97 bin liralik destekle kendi isinin patronu oldu. 7 kisiye de is imkani saglayan Çolak, isini büyüterek daha çok issizi is sahibi yapmak istiyor.

HAYALINE KAVUSTU

TORBALI Ticaret Odasi ve Küçük ve Orta Ölçekli Isletmeleri Gelistirme ve Destekleme Idaresi Baskanligi (KOSGEB) tarafindan düzenlenen Uygulamali Girisimcilik Egitimi’ni basariyla tamamlayan Hülya Çolak, kendi isini kurarak hayaline kavustu. Çolak kurdugu sirketin açilisini Liyakat Dernegi Baskani Berkay Eskinazi, Torbali Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun ile KOSGEB Güney Izmir Bölge Müdürü Mustafa Çanakçi gerçeklestirdi.

KOSGEB’DEN DESTEK ALAN ILK KADIN IMALATÇI

AÇILIS töreninde konusan Armapol Plastik firmasinin Sahibi Hülya Çolak, uzun yillar plastik sektöründe faaliyet gösteren firmalarda isçi olarak çalistigini ifade ederek, hep kendi isini kurmayi hayal ettigini söyledi. Bu amaçla KOSGEB’in girisimcilik egitimine katilmaya karar verdigine isaret eden Çolak, “Egitimi tamamladiktan sonra KOSGEB’ten 27 bin lirasi hibe, 70 bin lirasi ise geri ödemeli kredi olmak üzere toplam 97 bin liralik destek aldim. Bu parayla da daha önce deneyim sahibi oldugum plastik ürünler alaninda üretim yapacagimiz 750 metrekarelik Armapol Plastik’i kurdum. KOSGEB destegiyle imalat sanayinde faaliyet yürütecek ilk kadin girisimci ünvanina da sahip oldum. Imalathanesinde degisen renklerde led isiklarin aydinlattigi saksi, masa, sehpa, isikli puf gibi ürünlerin yani sira yine plastikten paletler, depolar, tekstil arabalari, çöp konteynirlari gibi malzemeleri tasarlayip üretiyorum. Özellikle isikli ürünlerimizin basta turizm ve eglence sektörü olmak üzere diger alanlarda da begenilecegini umuyorum”

DAHA ÇOK KADIN IS SAHIBI OLMALI

KOSGEB Güney Izmir Bölge Müdürü Mustafa Çanakçi ise, bir kez daha ne kadar dogru bir is yapiklarini gördügünü belirterek, “Bu egitimleri alan girisimciler, devlet elinin yani sira yerel yönetimler ve meslek kuruluslarinca da desteklenmelidir. Avrupa’da yüzde 56 olan kadin istihdam orani ülkemizde maalesef yüzde 25 seviyesinde. Demek oluyor ki daha çok çalismamiz lazim”
OLGUN: KADINLARI VE GENÇLERI DESTEKLIYORUZ

YIL içerisinde KOSGEB isbirligi açtigi kurslarin meyvesini almaya baslan Torbali Ticaret Odasi, girisimcilerin kendi islerini kurmaya baslamasindan gayet memnun. Özellikle kadin girisimcilerin hayallerine kavusmasinin çok degerli oldugunu söyleyen Torbali Ticaret Odasi Baskani Abdulvahap Olgun, “Bölgenin ilk girisimcilik kurslarina imza atan Torbali Ticaret Odasi olarak, destekledigimiz adaylarin hayallerine kavusmasindan dolayi çok mutluyuz. Imalat, sanayi ve ticarete kadin ile gençlerin elinin degmesi kazanci bereketlendirir. Türkiye’nin hedefledigi Dünya’nin ilk 10, Avrupa’nin ilk 5 ekonomisi arasina girme idealinde kadinlar ve gençler daha aktif olmasi gerektigi inancindayiz. Oda olarak bu paralelde basta kadinlarimiz ve gençlerimiz olmak üzere tüm girimcileri destekliyoruz” dedi.

CESARETINI KUTLUYORUM

AÇILISA katilan LIYAKAT Dernegi Baskani ve Ege Bölgesi Sanayi Odasi (EBSO) Yönetim Kurulu Uyesi Berkay Eskinazi de Oda yönetiminde oldugu 3 yildan beri kadinlara yönelik çalismalara agirlik verdigini ifade etti. Bu konuda en büyük destegi KOSGEB Güney Izmir Bölge Müdürü Mustafa Çanakçi’dan aldiklarinin altini çizen Eskinazi, “Ben de plastik sektöründe uzun yillar faaliyet göstermis biri olarak Hülya Çolak’i cesaretinden dolayi kutluyorum. Türkiye’nin yüzde 51’lik kesimini olusturan kadinlar, ülke ekonomisinin üst siralara tasinmasinda elini tasin altina koymayi da bilir” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web