REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İşsizlik 8,9’a geriledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İşsizlik 8,9’a geriledi
193 Görüntüleme
26 Mart 2016 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2015 yılı işsizlik verileri açıklandı. Türkiye ortalamasında işsizlik oranı yüzde 10,3’e çıkarken İzmir’de bu oran yüzde 15’i buldu. Torbalı ise büyük bir başarıya imza atarak bu oranı yüzde 8,9’a kadar düşürdü.

TÜRKİYE İstatistik Kurumu(TÜİK) işsizlik oranları açıkladı. Türkiye ve İzmir’de işsizlik oranlarında gözle görülür bir yükselme olurken Torbalı’nın işsizlik oranında çok başarılı sonuçlar elde etti. İzmir’de 2015 yılında tam 264 bin kişi iş ararken bu sayı Torbalı’da 14 bin de kaldı. İzmir’de işsizlik oranı yüzde 15’e ulaşırken, Torbalı’da işsizlik oranı sadece yüzde 8,9’ta kaldı. Türkiye ortalamasının da altında kalan bu oran Türkiye genelinde yüzde 10,3 civarında seyretti. Birçok şehirde olduğu gibi Türkiye’de de artış görülürken, Torbalı işsizlik oranının düştüğü ender şehirlerde biri. Bu durum ilçede iş alanlarının çokluğuna bağlanırken, işsiz olarak nitelendirilen iş arayan 14 bin kişiden yaklaşık 5 bini de İŞKUR tarafından istihdam edildiği öğrenildi. Bu rakam ilçe için büyük başarı olarak nitelendirildi.

İŞSİZLİK DÜŞÜK SEVİYEDE

2015 yılı İşsizlik oranları açıklandı. TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 10,3 civarında. İzmir’de ise tablo çok daha kötü. Bu yıl sadece İzmir’de 264 bin kişi çalışmak için iş aradı. Bu rakam nüfusla oranlandığında yüzde 15’e ulaşıyor. İzmir ilçeleri arasında bir değerlendirme yapıldığında ise işsizliğin en düşük olduğu ilçelerin başında Torbalı geliyor. Geçtiğimiz yıl 14 bin kişinin iş aradığı görülürken bu rakam nüfusun sadece yüzde 8,9’una denk geliyor. Torbalı İŞKUR Hizmet Müdürlüğü bu rakam ve oranı daha da aşağıya çekmenin planlarını yaparken, işsizliğin düşük seviyede olmasının etkenlerinden biri de ilçede iş kollarının geniş olması.

İŞKUR DESTAN YAZDI

Torbalı’da işsizliği en aza indirmek için büyük bir mücadele veren İŞKUR Torbalı Hizmet Müdürlüğü, 2015 yılında iş koçlarının çalışması sayesinde binlerce kişiyi iş sahibi yaptı.  Türkiye’nin en büyük bütçesine sahip olan hizmet müdürlüğü, 2016 yılı için de hedef büyüttü.  2015 yılında açık 9 bin iş sahasına 14 bin kişiyi yönlendiren hizmet müdürlüğü, işsizliğe neşter olmak için kolları sıvadı. İŞKUR Hizmet Müdürlüğü ayrıca ilçede yaklaşık olarak 2 bin kişiye işsizlik maaşı ödüyor. Daha önce bu başarılar için açıklama yapan İŞKUR Torbalı Hizmet Müdürü Mustafa Şimşek “Açık olan iş sahalarına yönlendirmeler tüm hızla yapılıyor. Şuan açık olan iş sahaları var. İş arayanları yönlendiriyoruz. Bunların yanı sıra program ve kurslarımız da sürüyor. Kaydolmak isteyenler için hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Personellerimizi hafta içinin yanı sıra hafta sonu da mesai harcıyor” demişti. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web