Büyük Torbalı

Istihdam saglayan firmalar ödüllendirildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Istihdam saglayan firmalar ödüllendirildi
275 Görüntüleme
24 Ocak 2013 - 7:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Is-Kur Izmir Il Müdürlügü ve Torbali Ilçe Müdürlügü ile çalisan firmalara tesekkür belgesi verildi. Izmir genelinde 40 firma tesekkür belgesi almaya layik görülürken, Torbali’dan da 3 firma belge aldi.

ISKUR Il Müdürlügü ve Torbali Ilçe Müdürlügü ile ortak çalismalarda aktif bir sekilde koordineli olarak çalisan firmalar için talep edilen tesekkür belgeleri, IsKur Il Müdürü Kadri Kabak ve Ilçe Müdürü Mustafa Simsek tarafindan takdim edildi. Sözü edilen firmalarin ISKUR Müdürlügü ile eleman alimi konusunda kurslar düzenledigi, bu kurslar sonunda istihdam meydana getirildigi kaydedildi. Izmir genelinde 40 firma bu belgeyi aldi. Torbali’dan da 3 firma, IsKur’la yaptigi koordineli çalismadan dolayi bu belgeyi alan 40 kurulus arasina girdi.

IZMIR’DE 40 FIRMA BELIRLENDI
ÇALISMA ve IsKur Izmir Il Müdürlügü’nce il sinirlari içerisinde faaliyet gösteren firmalardan 2012 yili içerisinde IsKur ile is birligi halinde çalisarak eleman istihdami, meslek edindirme kurslari ve is basi egitim programlari açarak istihdama katkida bulunan ve ayrica engelli istihdami konusunda hassasiyet göstererek kontenjanlarinda yeterli sayida engelli personel çalistiran 40 is yerine tesekkür belgesi verildi. Ege Bölgesi Sanayi Odasi (EBSO) Konferans Salonu’nda düzenlenen törende konusan IsKur Il Müdürü Kadri Kabak, kurumun 2012 yilinda faaliyetlerinde adeta patlama yasandigini, bunda kurum çalisanlari ve özellikle 2012 yili içerisinde kurumda göreve baslayan is ve meslek danismanlarinin büyük katkisi oldugunu belirtti. Bu sonucun alinmasinda isverenlerin de büyük katki ve desteklerinin bulundugunu belirten Kadri Kabak, bu isverenlere özellikle tesekkür ederek kendilerini ayakta alkisladigini söyledi.

TORBALI’DA UÇ FABRIKA BELGE ALDI
TOPLANTIYA Torbali Hizmet Merkezi’nden Sube Müdürü Mustafa Simsek, Sube Sefi Serdar Yücesoy ve Sube Sefi Cemil Altun katildi. Izmir’deki 40 firmanin arasinda Torbali’dan 3 fabrika yer aldi. Belge almaya hak kazanan Bati Basma Sanayi A.S. adina Insan Kaynaklari Müdürü Seref Karakoç, Dadaslar Ambalaj Gida Ins. Turz. Nakl. ve San. Tic. Ltd. Sti. adina Insan Kaynaklari Müdürü Fuat Erdogan, Izko Mermer Maden. Mob. Dek. San. ve Tic. A.S. adina Insan Kaynaklari Müdürü Enes Çiftçi törene katildi. Toplanti, Il Müdürü Kadri Kabak’in belgeleri takdimi ile sona erdi. Torbali’da en fazla istihdam saglayan ve en fazla özürlü istihdami gerçeklestiren 3 büyük firma ödüllendirilirken, gelecek yillarda da diger firmalara tesekkür belgeleri verilecek. IsKur olarak ilçedeki firmalarla sürekli diyalog halinde olduklarini ve onlarla ortak projeler hazirladiklarini söyleyen Sube Müdürü Mustafa Simsek, “Ilçemizdeki firmalarla birlikte uyumlu bir sekilde çalisiyoruz. Onlarin istihdam problemini çözerken, sirketler de issizlere is kapisi oluyor. Açilan meslek edindirme kurslari ile kalifiye eleman sorununa çözüm üretiliyor. Destek veren herkese tesekkür ediyorum. Gelecek yillarda da diger firmalara bu belgelerden takdim edilecek” seklinde konusarak sözlerini tamamladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web