REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

IZBAN ulasimi degistirecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
IZBAN ulasimi degistirecek
303 Görüntüleme
22 Aralık 2014 - 8:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO’nun tasimacilik ve akaryakit sektörü temsilcileri ile gerçeklestirdigi toplantida konusan Celil Anik; IZBAN seferleri ile birlikte Torbali, Selçuk ve Menderes’te ulasimin yeniden dizayn edileceginisöyledi. Anik, minibüslerde kent kart uygulamasina geçilecegini açikladi

TORBALI Ticaret Odasi’nin (TTO) her hafta sektör temsilcileri ile gerçeklestirdigi toplantilarin bu haftaki konugu tasimacilar ve akaryakit istasyonu sahipleri oldu. Izmir Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Celil Anik, Torbali’da tasimaciligin yeniden sekillenecegini söyledi. IZBAN seferlerinin baslamasiyla birlikte tasimacilik sektörünün dizayn edilecegini kaydeden Anik, Izmir Büyüksehir Belediyesi’nin IZBAN’in geçis yaptigi ilçelerdeki minibüs ve dolmuslarda Kent Kart uygulamasini da hayata geçirmek için çalisma yaptiginin altini çizdi. IZBAN’in ilçe esnafina etkileri konusunu Torbali Ticaret Odasi da daha önce birçok kez gündeme tasimisti. Toplantida TTO Baskani Olgun “Esnafimiz kendini yenilemezse IZBAN’dan zarar görür” uyarisini yeniledi.

‘BIR OLUN, ÖNUNUZE DUSELIM’

TTO’nun Metropolis Otel’de düzenledigi, Izmir Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Celil Anik, Petrol Urünleri Isverenler Sendikasi (PUIS) Baskani Muhsin Alkan, Torbali Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Civa Ismail Akman’in da katildigi toplantida, tasima ve akar-yakit sektörünün sorunlari masaya yatirildi. Meclis Baskani Erkan Aksoy’un konusmasi ile baslayan toplantida konusan TTO Baskani Abdulvahap Olgun esnafa uyarida bulundu. Torbali’da gerek tasimacilarin gerekse de akaryakit istasyonlarin ilçedeki dev firmalarla çalismasi gerektigine vurgu yapan Olgun: “Eger bunu gerçeklestirirsek o zaman basarili oluruz. Ama herkes birbirinin paçasindan çekiyor. Bu sekilde bir yere varamayiz. Hepimiz bir olalim. Sirketler, kooperatifler veya birlikler olarak fabrikalar ile çalismiyorsaniz, gelin bizzat ben size yardimci olacagim. Bir olursaniz, beraber olursaniz önünüze düserim” dedi.

DOLMUSLARA KENT KART

Mesleki rekabetin kalite ile olmasi gerektigini, fiyat kirarak bir yere varilamayacagini ifade eden Olgun “Biz ayni sektördeki esnaf ve isletmeler için hakemlik görevi üstleniyoruz. Bu konuda her sektöre örnek olacak çalismalar yaptik. Birbirimizi tüketerek bir yere varamayiz. Bu pasta ilçedeki herkese ve herkese yeter. Ancak tasimacilik sektöründeki bu olumsuz durum devam ederse, sirket sahipleri gelecek yillarda daha büyük sikintilar ile karsilasir” diye konustu. Önümüzdeki günlerin Torbali için çok enteresan olacagini kaydeden Izmir Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Celil Anik: “IZBAN geliyor, çok yakinda seferler baslayacak. Ilçenin ulasimi yeniden dizayn edilecektir. Izmir Büyüksehir Belediyesi, IZBAN’in ulastigi bölgelerdeki tasima kooperatifleri ile ilgili bir çalisma içerisinde. Yakinda bu Torbali, Selçuk, Menderes gibi IZBAN’in geçtigi ilçelerdeki minibüs ve dolmuslarda Kent Kart’a geçilecek. Su anda bunun alt yapisi hazirlaniyor” seklinde konustu.

KAÇAK AKARYAKITIN ADI REKABET OLMUS

Akaryakit sektörünün temsilcisi olan PUIS Baskani Muhsin Alkanda, akaryakit istasyonlarinin büyük sikintilar içerisinde bulundugunu söyledi. Tasimaci ve akaryakit sektörünün etle tirnak gibi oldugunu ifade eden Alkan: “Tasimacilar nasil zarar ediyorsa, akaryakit sektörü olarak bizde zor günler geçiriyoruz. Kaçak akaryakitin ismi rekabet olmus. Yasal kârimiz yüzde 5,5. Ancak masraflari çikardigimizda bu oran yüzde 3’e kadar düsüyor. Maalesef bizim sektörde de birlik ve beraberlik yok. Bir istasyon, ancak isçilerinin masrafini çikarabiliyor. Bu sayede ayakta kalmaya çalisiyor. Fiyat birligi degil ama makul bir fiyat uygulanmasi yapilabilir.. Geçmisteki sayginligimizi kazanmamiz için fiyat indirimine veya yasal olmayan yollara girmeyelim” seklinde açiklamada bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web