REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

IZKA, 25 milyon TL’lik mali destegi Torbali’da anlatacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
IZKA, 25 milyon TL’lik mali destegi Torbali’da anlatacak
169 Görüntüleme
27 Aralık 2012 - 7:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programi kapsaminda verilecek kaynak, basarili projelere kullandirilacak. TTO, IZKA’nin bu mali destegiyle ilgili üyelerine yönelik bir egitim semineri düzenleyecek

IZMIR Kalkinma Ajansi, 17 Aralik itibariyle Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programi’ni baslatti. Program kapsaminda 15 milyon lira kar amaci güden, 10 milyon lira kar amaci gütmeyen basvuru sahipleri için olmak üzere toplam 25 milyon liralik kaynagin, projeleri basarili bulunan basvuru sahiplerine kullandirilmasi planlaniyor. Yenilenebilir Enerji Ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programi’na basvuru sürecini kolaylastirmak ve potansiyel basvuru sahiplerine yardimci olmak amaciyla proje hazirlama egitimleri düzenlenecek. Bu egitimlerde basvuru formlari doldurulurken dikkat edilmesi gereken noktalar aktarilacak, maniksal çerçeve yaklasimi ve basvuru rehberi hakkinda genel bilgilendirmeler yapilacak. Torbali Ticaret Odasi’nin da katkilariyla IZKA uzmanlari tarafindan verilecek olan egitim, bugün saat 14.30’da baslayip 16.30’a kadar sürecek.

BASVURULAR 1 MART’TA SONA ERIYOR

SON basvuru tarihi ise 1 Mart 2013. IZKA, ‘Izmir’in dogasi, Izmir’in enerjisi’ basligiyla çiktigi proje teklif çagrisiyla Izmir’i yenilenebilir enerjide öenmli noktalara tasimayi amaçliyor. IZKA, yaptigi 20122013 bölge plani kapsaminda 5 ana sektörün öne çiktigini tespit etti. Öne çikan sektörlerden biri de yenilenebilir enerji sektörü. Yenilenebilir enerjide yatirimlar artarken, IZKA da bu alanda alt yapiyi hazirlamak istiyor. IZKA yetkilileri, yatirim yapmak isteyen KOBI’leri ve yatirimcilari bu destekten yararlanmaya davet ediyor.

25 MILYON LIRALIK DESTEK

PROGRAM ile Izmir ekonomisine aktarilacak olan 25 milyon liralik kaynagin, ildeki mevcut yenilenebilir enerji kaynaklarinin ekonomiye kazandirilmasi ve orta ve uzun vadede enerji konusunda disa bagimliligin azaltilmasinda önemli bir katki olusturmasi bekleniyor. Programin birinci önceligi yenilenebilir enerji sistemlerinin ve çevre teknolojilerinin tasarimina ve üretimine yönelik ArGe veya ürün/süreç yeniligi ve ticarilestirme çalismalarinin desteklenmesi. Diger öncelikler ise lisanssiz elektrik üretimi ve yenilenebilir enerji kaynaklarinin isitma, kurutma, sogutma ve ulastirma amaçli kullanimina yönelik. Programa kar amaci güdenler kategorisinde KOBI’ler, kooperatifler ve birlikler, kar amaci gütmeyenler kategorisinde ise yerel yönetimler, üniversite rektörlükleri ve organize sanayi bölgeleri basvurabilecek. Destekten yalnizca Izmir sinirlari içinde kurulmus veya faaliyet gösteren basvuru sahipleri yararlanabilecek.

“BASVURU REHBERINI INCELEYIN”

PROGRAMA basvurmak isteyenlere yol göstermek amaciyla basvuru rehberi hazirlandi. Basvuru sahipleri, basvuru hazirliklarina baslamadan önce programla ilgili tüm detaylar için basvuru rehberini inceleyebilir. Program kapsaminda desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutari 25 milyon lira. Proje basina verilecek destek miktari ise asgari 100 bin lira, azami 1 milyon lira. Destek saglanacak miktar projenin toplam uygun maliyetinin en az yüzde 10’u, kar amaci güdenler için en fazla yüzde 50’si, kar amaci gütmeyenler için en fazla yüzde 75’i olabilecek. Bütçenin kalan tutari, esfinansman olarak basvuru sahibi veya ortaklari tarafindan karsilanacak.

PROJE HAZIRLAMA EGITIMI VERILECEK

PROGRAMIN amaçlari, öncelikleri, basvuru kosullari vb. konu basliklarinda bilgi verilmesi amaciyla bilgilendirme toplantilari ve bu programa sunulacak projelerin hazirlanmasi sürecinde, potansiyel basvuru sahiplerine yardimci olmak amaciyla ücretsiz proje hazirlama egitimleri düzenlenecek. Bilgilendirme ve egitim toplantilarinin yer ve zaman bilgilerine www.izka.org.tr internet adresinden ulasilabilir. Basvurular Kalkinma Ajanslari Yönetim Sistemi Proje ve Faaliyet Destek Modülü (KAYS) üzerinden çevrimiçi (online) olarak gerçeklestirilecek. Basvuru sekli ve basvurular ile ilgili detayli bilgileri içeren basvuru rehberi Izmir Kalkinma Ajansi hizmet binasindan veya internet adresinden (www.izka.org.tr) temin edilebilir.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web