Büyük Torbalı

IZKA destek programini tanitti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
IZKA destek programini tanitti
175 Görüntüleme
28 Eylül 2011 - 20:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

IZKA, Torbalili KOBI’lere yeni destek programini tanitti. TTO’da düzenlenen toplantida; is projesi ilgili bilgi verilirken, projenin ve basvuru formlarinin nasil hazirlanacagi, bütçenin nasil düzenlenecegi anlatildi.

IZMIR Kalkinma Ajansi (IZKA) Teknolojik Uretim ve Yenilik Destek Programi kapsaminda dün Torbali Ticaret Odasi’nda bir tanitim toplantisi gerçeklestirildi. Saat 10:00’da baslayan toplanti 17.00’ye kadar sürerken, katilimcilara; is projesi ilgili bilgi verilirken, projenin ve basvuru formlarinin nasil hazirlanacagi, bütçenin nasil düzenlenecegi konularinda bilgi verildi. Izmir Kalkinma Ajansi, sunulacak uygun nitelikteki projelere mali destek vermek üzere Teknolojik Uretim ve Yenilik Mali Destek Programini 12 Eylül 2011 tarihi itibariyle baslatmisti. Bu program kapsaminda Ajansa yapilacak basvurular sonucunda 14 milyon TL’lik bir kaynagin uygun bulunan basvuru sahiplerine kullandirilmasi planlaniyor. Dün yapilan tanitim toplantisinda KOBI’lerin bu projeden nasil yararlanacaklari ve basvuru sartlari da anlatildi.

HEDEF KOBILERI  GELISTIRMEK

TEKNOLOJIK Uretim ve Yenilik Mali Destek Programi çerçevesinde Izmir ili sinirlarinda, belirlenen anahtar sektörlerde faaliyet gösteren KOBI tanimina uyan isletmelerin; ArGe ve yenilik süreçleri sonunda ortaya çikmis patent, faydali model ve endüstriyel tasarim tesciline sahip olan ürünlerin ticarilestirilmesi, üretim süreçlerinde ileri teknolojilerin kullanilmasi yoluyla verimlilik saglayacak yenilik uygulamalarinin gerçeklestirilmesi ve Universiteler tarafindan gerçeklestirilen yenilikçi teknik ve teknolojilerin, isletmeler tarafindan üretim süreçlerinde uygulamalarinin saglanmasi amaçlarina yönelik projelerine mali destek saglanacak. Proje tekliflerinin son teslim tarihi ise 25 Kasim 2011. Toplantiyi düzenleyen IZKA Uzmanlari Arin Hüner ve Halit Duran toplanti boyunca KOBI’lere Teknolojik Uretim ve Yenilik Mali Destek Programi’ndan nasil yararlanacaklarini anlatirken, KOBIlerden gelen sorulari da   yanitladi.

KIMLER FAYDALANABILECEK?

MALI destek, basvuru rehberlerinde belirtilen kriterler dogrultusunda hazirlanacak olan bütçede yer alan toplam uygun maliyetlerin yüzde 50’sini asmamak üzere asgari 100.000 TL ve azami 800.000 TL limitleri arasinda olacak. Bununla beraber hiçbir mali destek toplam uygun maliyetin yüzde 10’undan az olmamasi sarti araniyor. Proje bütçesinin geri kalan kismi ise proje sahibi kurulus, proje ortagi ve istirakçisinden saglanmasi gerekiyor. Destek programina yenilenebilir enerji, lojistik, gida ve içecek sanayi, tekstil giyim esyasi, endüstri makineleri imalat sanayi, kimyasal madde ve ürün imalati, tibbi hassas ve optik aletler ve bilisim sektörlerinden KOBI statüsündeki firmalar basvurabilecek. Proje basina en az 100 bin lira, en fazla 800 bin lira destek saglanan program kapsaminda proje sahibi firmalardan yüzde 50 oraninda katilim bekleniyor. Programin son katilim tarihi ise 25 Kasim 2011 saat 17. 00 olarak belirlendi. Ayrica bu yil ilk kez online basvuru da yapilabilecegi kaydedildi. Proje kapsaminda KOBI’ler yüzde 50 hibe destegi alacak.

Halit Duran

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web