Büyük Torbalı

IZKA, KOBI’lere 14 milyon dagitacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
IZKA, KOBI’lere 14 milyon dagitacak
206 Görüntüleme
20 Eylül 2011 - 20:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2011 yili mali destek programi kapsaminda KOBI’lere 14 milyon liralik kaynak ayiran Izmir Kalkinma Ajansi, bu paketi Torbali Ticaret Odasi’nda düzenledigi toplanti ile tanitti

IZMIR Kalkinma Ajansi, 2011 yili programi kapsaminda yeni bir Mali destek programi açti. Teknolojik Uretim ve Yenilik Mali Destek Programi kapsaminda proje getiren KOBI’lere 14 milyon liralik kaynak aktarilacak. IZKA’nin Mali Destek Programinin tanitimi dün Torbali Ticaret Odasi Meclis toplanti salonunda is dünyasinin yogun katilimiyla gerçeklesti. Toplanti öncesi katilimcilara Teknolojik Uretim ve Yenilik Mali Destek Programi basvuru rehberi dagitildi. Toplantiya IZKA Program Yönetim Birimi Baskani Sedef Özer, IZKA Uzmani Halit Duran, TTO Meclis Baskani Abdulvahap Olgun ve TTO Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar katildi. Izmir Kalkinma Ajansi, sunulacak uygun nitelikteki projelere mali destek vermek üzere 12 Eylül 2011 tarihi itibariyle Teknolojik Uretim ve Yenilik Mali Desek Programi’ni baslatmis oldu. Bu program kapsaminda IZKA’ya yapilacak basvurular sonucunda 14 milyon TL’lik bir kaynagin basarili bulunan basvuru sahiplerine kullandirilmasi planlaniyor. Toplanti öncesinde kisa bir konusma yapan  TTO Meclis Baskani Abdulvahap Olgun ve Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar, IZKA desteklerinin önemine dikkat çekti.

UNIVERSITELERLE ORTAK ÇALISMA YURUTULECEK

TEKNOLOJIK Uretim ve Yenilik Mali Destek Programi çerçevesinde Izmir sinirlarinda belirlenen anahtar sektörlerde faaliyet gösteren KOBI tanitimina uyan isletmelerin; ArGe ve yenilik süreçleri sonunda ortaya çikmis patent, faydali model ve endüstriyel tasarim tesciline sahip olan ürünlerin ticarilestirilmesi, üretim süreçlerinde ileri teknolojilerin kullanilmasi yoluyla verimlilik saglayacak yenilik uygulamalarinin gerçeklestirilmesi ve üniversiteler tarafindan gerçeklestirilen yenilikçi teknik ve teknolojilerin, isletmeler tarafindan üretim süreçlerinde uygulamalarinin saglanmasi amaçlarina yönelik projelerine mali destek saglanmasi amaçlaniyor. Söz konusu mali destek, basvuru rehberlerinde belirtilen kriterler dogrultusunda hazirlanacak olan bütçede yer alan toplam uygun maliyetlerin yüzde 50’sini asmamak üzere asgari 100.000 TL ve azami 800.000 TL limitleri arasinda olacak. Bununla beraber hiçbir mali destek toplam uygun maliyetin yüzde 10’undan az olmamasi sarti araniyor. Proje bütçesinin geri kalan kismi ise proje sahibi kurulus, proje ortagi ve istirakçisinden saglanmasi gerekiyor.

VERILECEK DESTEGIN YUZDE 50’SI IZKA’DAN

DUN gerçeklesen toplantida verilen bilgiye göre Izmir’deki KOBI’lerin ARGE ve yenilik kapasitesini üçlendirmeyi amaçlayan Teknolojik Uretim ve Yenilik Mali Destek Programi kapsaminda 14 milyon lira kullandirilacak. Programa, 20102013 Izmir Bölge Plani’nda anahtar sektör olarak belirlenen yenilenebilir enerji, lojistik, gida ve içecek sanayi, tekstil giyim esyasi, endüstri makineleri imalat sanayi, kimyasal madde ve ürün imalati, tibbi hassas ve optik aletler ve bilisim sektörlerinden KOBI statüsündeki firmalar basvurabilecek. Proje basina en az 100 bin lira, en fazla 800 bin lira destek saglanan program kapsaminda proje sahibi firmalardan yüzde 50 oraninda katilim bekleniyor. Programin son katilim tarihi ise 25 Kasim 2011 saat 17. 00 olarak belirlendi. Ayrica bu yil ilk kez online basvuru da yapilabilecegi kaydedildi. Proje kapsaminda KOBI’ler yüzde 50 hibe destegi alacak.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web