Büyük Torbalı

Kamuyu fethetti, sira özel sektörde

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kamuyu fethetti, sira özel sektörde
480 Görüntüleme
21 Ocak 2011 - 22:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cengiz Topel Ilkögretim, Ilçe Milli Egitim Müdürlügü, Tarim Ilçe Müdürlügü, Ilçe Emniyet Müdürlügü binasi olmak üzere birçok resmi dairenin binasinda imzasi bulunan Ramazan Çakan, lüks dairelerin insaatina basladi
TORBALI’NIN ilk insaat firmalarindan olan Çakan Insaat, kurulus tarihinden bu yana genellikle resmi kurumlarin ihalelerinde boy gösteriyordu. Ilçedeki birçok resmi binanin insasini gerçeklestiren firma ayni zamanda Izmir ve diger ilçelerinde de çalismalara imza atiyor. 2011 yilinda özel sektöre dönüs yapan firma koruluk mevkiinde 5 katli 3 bloktan olusan insaatlarin yapimina basladi. Yapimi tamamlanan bloklarin ardindan site yapimina geçeceklerini ifade eden firma Sahibi Çakan, Torbali’daki insaat sektörünü degerlendirdi.

ÖZEL SEKTÖRE ADIM ATTI

1989 yilindan temelleri atilan Çakan Insaat  kuruldugu tariften bu yana yaptigi islerin yüzde 90’inda resmi kurumlarin islerinin yapimina imza atti. Çakan Insaat Torbali’nin yani sira Türkiye’nin birçok bölgesinde resmi kurumlarin insaatlarin yapimina imza atti. Resmi kurumlarin yaptigi ihalelerde boy gösteren ve yaptigi çalismalarla adindan sikça söz ettiren Çakan Insaat, ilçedeki birçok resmi kurum binasinin insaatini gerçeklestirdi. Basta Cengiz Topel Ilkögretim Okulu, Ilçe Milli Egitim Müdürlügü binasi, Tarim Ilçe Müdürlügü binasi, Ilçe Emniyet Müdürlügü binasi olmak üzere birçok resmi dairenin binasinda imzasi bulunuyor. 2011 yilinda müsterilerinden gelen talep üzerine özel sektöre yönelen firma, koruluk mevkiinde 5 kattan olusan 3 blokun insaatina basladi. 120 metre kare ile 220 metre kare arasinda yapilacak olan daireler ultra lüks daireler olarak yapiliyor. Mayis ayinda insaatin hazir hale gelmesini hedeflediklerini ifade eden firma sahibi Ramazan Çakan: “Daha önceleri de özel sektörde bir çok is yaptik. Müsterilerimizden sürekli talep görüyorduk. Özel sektöre 5 yil aradan sonra yeniden döndük. Yaptigimiz islerin kalitesi insanlar tarafindan benimsenince dönmek zorunda kaldik. Bu bizim kalitemizi ve insanlara vermis oldugumuz güveni gösteriyor” dedi.

METRO SEKTÖRU CANLANDIRACAK

YENI yapacaklari dairelerin ultra lüks daireler oldugunu ifade eden Çakan: “Müsterilerimizin taleplerine göre iç dekorasyonunu yapiyoruz. Kendinden motorlu asansöründen mutfak dolaplarina kadar 1. sinif kaliteli ürünler kullaniliyor” dedi. Torbali’da insaat firmalarinin fazla oldugunu, bundan dolayi rekabet oldugunu ifade eden Çakan: “Ilçede çok insaat firmasi var. Tabi bu böyle olunca rekabet artiyor ve insaatlarin kalitesi artiyor. Daire fiyatlari da Izmir’e nazaran gayet ucuz” dedi. Torbali’ya Izmir’den gelenlerin çok talep gösterdigini ifade eden Çakan: “Torbali’ya disaridan çok talep var. Izmir’deki emekli kesimi ilçeye yerlesiyor. Ister istemez insaat sektörünü canlandiriyor” dedi. Metro yapiminin tamamlanmasinin ardindan daire fiyatlarinin tavan yapacagini da ekleyen Çakan: “Metrodan sonra ilçedeki daire fiyatlari artisa geçecek. Yapilan daire sayisi fazla olmasinin yani sira asiri derecede de talep var” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web