REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karadeniz’e model olduk

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karadeniz’e model olduk
207 Görüntüleme
15 Mayıs 2014 - 8:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Ticaret Odasi’nin (TTO) ev sahipliginde Rizeli bürokrat, sanayici ve is adamlari ilçeyi ziyaret etti. Heyet, Torbali’da gelisen sanayi hamlelerini ve isleyisini yakindan inceleme firsati buldu ve atilimlarin Karadeniz’e örnek olacaginin altini çizdi

 Rizeli bürokrat, sanayici ve is adamlari, Torbali’da gelisen sanayi hamlelerini ve isleyisini yakindan inceleyebilmek için Torbali Ticaret Odasi’nin(TTO) ev sahipliginde ilçeyi ziyaret etti. Torbali’nin cazibesinin birçok il ve ilçe tarafindan rol model alindigini belirten TTO Baskan Olgun, “Ilçemiz öncü olmaya, model alinmaya bundan sonra da devam edecek. Ege’nin ve Türkiye’nin yükselen degeri Torbali olacak” dedi. Aralarinda Rize Valisi Nurullah Çakir, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Baskani Prof. Dr. Resat Kasap ve Rize Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Saban Aziz’in de bulundugu heyet, Torbali’daki organize sanayi bölgelerinde incelemelerde bulundu. Geçtigimiz yil Kasim ayinda Torbali Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Abdulvahap Olgun baskanliginda Rize’ye bir ziyaret gerçeklestiren Torbalili sanayici ve is adamlari, burada incelemelerde bulunmuslardi. Rize’ye yaptiklari ziyarette Rizeli sanayici ve is adamlarini Torbali’ya davet eden Torbali Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Abdulvahap Olgun’un çagrisina olumlu yanit veren Rize heyeti, bu kapsamda ilçeye gelerek iade-i ziyaret gerçeklestirdiler.   Torbali Ticaret Odasi’nin agirladigi heyet, ilk olarak Torbali’da Pancar ve Ahmetli’deki Organize Sanayi Bölgeleri’ni gezdi. Pancar Organize Sanayi Bölgesi Baskani Hüseyin Sairoglu tarafindan heyete brifing verilerek Torbali’daki OSB’leri rol model alarak Rize’de uygulama yapmanin yollari tartisildi. Torbali’daki OSB uygulamacilari önümüzdeki gönlerde Rize’ye gidip yerinde teknik destek verecek.

OLGUN:TORBALI ROL MODEL

Geçmis yillarda tarim kenti olarak anilan Torbali, son dönemde ülkenin en önemli sanayi ilçesi haline gelmis, bünyesinde barindirdigi 700 fabrika ile Türkiye vergi siralamasinda 5. sirada yer almisti. 150 bin nüfusa dayanmis olan Torbali’da, Rize heyetinin yapacagi incelemelerin son derece önem arz ettigini belirten Torbali Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Abdulvahap Olgun, “Torbali, son 20 yilda her anlamda büyük bir gelisim gösterdi ve gelisimini hizla sürdürüyor. Bizler de Torbali Ticaret Odasi olarak, Türkiye’de ve yurt disinda çesitli bölgelere geziler düzenleyerek Torbali’nin cazibesini her firsatta anlatiyoruz. Iste bunlarin meyvelerini toplamaya basladik. Torbali’nin kalkinmasi ve gelismesi, birçok il, ilçe tarafindan rol model olarak aliniyor. Rize heyetinin ilçemizdeki incelemeleri ve buradaki sanayi bölgelerindeki isleyisi rol model olarak bölgelerine uygulamaya çalismak istemeleri bunun son örnegidir. Torbali öncü olmaya, model alinmaya bundan sonra da devam edecek” dedi.

VALI ÇAKIR:TORBALI MODELINI UYGULAYACAGIZ

77 ilden daha fazla vergi ödeyen bir ilçe konumunda olan Torbali, tek basina Izmir’in ödedigi verginin yüzde 52’sini ödüyor. Torbali ziyaretiyle ilgili açiklamalarda bulunan Rize Valisi Nurullah Çakir, “Bugün bir tecrübe anlaminda Ege havzasinin parlayan degeri Torbali’da temaslarda bulunduk. Buradaki sanayi atilimlarini, isleyisini yakindan gördük. Torbalidaki temaslarimizin ve yasadigimiz tecrübelerin kendi bölgemizde sanayi alaninda atacagimiz adimlarda son derece önem arz ettigini düsünüyorum. Ev sahiplikleri için Torbali Ticaret Odasi ve tüm emegi geçenlere ayrica tesekkür ediyorum” diye konustu. Rize heyeti, daha sonra Torbali Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, burada kendileri için Baskan Muhsin Dönmez tarafindan verilen brifinge katildi. Ardindan Torbali Kaymakami, Belediye Baskani ve Ticaret Odasi Baskani’ni tarafindan heyet onuruna Torbali Metropolis Otel’de aksam yemegi verildi. Yemek öncesi Rize heyetine Ahmetli Yörük Dernegi efe gösterisi sunuldu. Yemekte heyete yöresel zeytinyagli yemeklerin yani sira keskek ve tandir ikram edildi. Pancar Organize Sanayi Bölgesinden bir heyet Haziran ayinda Rize’ye giderek bölgedeki organize sanayi bölgesini yerinde inceleyip Torbali’nin uygulamalarinin bölgede uygulanmasina katkida bulunacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web