Büyük Torbalı

Karakuyu’dan dünyaya keçe üretiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karakuyu’dan dünyaya keçe üretiyor
984 Görüntüleme
08 Ağustos 2010 - 22:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekstil artiklari isleyen Punteks, arama ve mobilya keçesi, kirpinti kumaslardan pamuk üretimi ve  otomotiv ile sanayi sitelerinde kullanilan silgi bezlerinin üretimini yapiyor. Firma dünya pazarinda önemli bir yere sahip

AYLIK 1.000 ton tekstil artigi isleme kapasitesine sahip Punteks Tekstil Makine Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi, 1995 yilinda Beyhan Kanli ve Gürhan Kanli, tarafindan Bozyaka’da 120 metrekare alana sahip bir apartman dairesinin bodrum katinda piyasaya adim atti. Daha sonra 1997 yilinda Bornova Isik Kent Sanayi Sitesi’nde 350 metrekare dükkânda 8 elemani ile hizmete devam eden firma kisa sürede Türkiye’de ve dünyada önemli firmalar arasinda yerini aldi. Simdi Karakuyu’da faaliyet gösteren firma 10 bin metre kare alana kurulu fabrikasinda 60 personelle 2000 yilindan itibaren hizmet veriyor. Firma, araba ve mobilya keçesi yani sira, kirpinti kumaslardan pamuk üretimi de yapip iplik fabrikalarina satiyor. Bunun disinda otomotiv ve sanayi sitesinde kullanilan Silgi Bezi üretiyor.

DUNYADAKI OTOMOTIV KEÇESI PAZARINI ELINDE BULUNDURUYOR
URETIMINI %80’ini, çogunlugu Avrupa ülkeleri olmak üzere 17 ülkeye ihraç ettiklerini dile geti-ren fabrika sahiplerinden Beyhan Kanli, “Keçe üretiminde bilinen pamuk ve sentetik elyaflarin yani sira keten, saman, yün gibi malzemeleri geri dönüsümünü saglayarak piyasadaki pazar payimi-zi büyüttük. Polyproblen veya Polyester Bicom-ponent gibi sentetik elyaflarin düsük ergime si-cakliklarindan faydalanarak baglanmasinin yani sira, Fenolik veya Epoxy reçine kullanilarak da kimyasal baglama ile keçe ürettik. Urettigimiz ürünler otomotiv, mobilya, insaat ve beyaz esya sektörlerinde kullanilmaktadir” dedi. Özellikle mobilya ve otomotiv keçesi ürettiklerini dile getiren Kanli: “Geri dönüsümlü artik kumaslari pamuk haline getiriyoruz. Bunlar fabrikadaki ma-kinelerde isleniyor. Sonrasinda keçe haline geti-iliyor ve pazara sunuluyor. Kanepe, otomotiv ke-çesi üretiyoruz. Aylik 1000 ton olmak üzere yilda maksimum dünya ve ülke pazarina 12 bin ton üretiyoruz” seklinde konustu.

BODRUM KATINDAN ZIRVEYE
ELYAF üretimi yaparak iplik sektöründe hizmet vermeye basladiklarini dile getiren Beyhan Kanli, bodrum katindan zirveye gelis hikayesini ise söyle anlatti, “Punteks Tekstil’in temellerini 1995 yilinda Bozyaka’da bir apartmanin 120 metre-karelik bodrum katinda kardesim Gürhan Bey’le birlikte attik. Kirpinti kumas ihracati ile basladik. Gürhan Bey makine mühendisi, ben de isletme mezunuyum. 1.5 yil burada faaliyet gösterdikten sonra Bornova Isikkent Sanayi Sitesine tasindik. Daha sonra kirpinti kumaslari renk renk ayiran bir makineyi özel olarak yurt disindan getirdik. Bu makine ile elyaf üretimi yapip iplik sektörün-de hizmet vermeye basladik. Is hacmimiz ve pa-zardaki payimiz büyüdü. 2000 yilindan bu yana Torbali’da hizmet veriyoruz. 3 farkli sektörü eli-mizde bulunduruyoruz. Araba ve mobilya keçesi yani sira, kirpinti kumaslardan pamuk üretimi de yapip iplik fabrikalarina veriyoruz. Bunun disin-da otomotiv ve sanayi sitesinde kullanilan Silgi Bezi üretiyoruz. Türkiye’de silgi bezini yurt di-sina satan en büyük firma biziz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web