Büyük Torbalı

Kâzimdirik’e 1 milyon dolarlik is merkezi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kâzimdirik’e 1 milyon dolarlik is merkezi
330 Görüntüleme
02 Mart 2011 - 21:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zafer Kiremit çatisi altinda yarim asirdir ülke pazarina kiremit üreten Ögüt Ailesi,  Kazim Dirik Caddesinde 2500 metrelik bir alana is hani kurmaya hazirlaniyor.

BÖLGENIN en eski tugla üreticisi olan merhum Cahit Ögüt tarafindan 1964 yilinda kurulan Zafer Kiremit, yarim asirdir Pamukyazi’dan ülke pazarina tugla üretiyor. 15000 alan üzerinde 20 bin kapali alanda faaliyet gösteren firma gün geçtikçe sektöründe yildizi parlayan firmalar arasinda yerini aliyor. Firmanin isletmeciligini Hadi Ögüt, torunlari Murat ve Cahit tarafindan isletiliyor. Günlük 120 bin tugla üretimi kapasitesine sahip olan firma bünyesinde yaklasik 70 kisinin istihdam ediliyor. Fabrika ortaklarindan Murat Ögüt, toprak sanayisinde faaliyet gösteren firmalarin tüketicilerin bilinçsiz olmasindan dolayi zarar ettigini söyledi. 30 yil önce kullanilan briketlerin vatandaslara bimsblok adi altinda satilarak sektöre biçak vuruldugunu dile getiren Ögüt, topraktan üretilen tuglalarin isi iletkenliklerinin 0.17 oldugunu ve daha az sermaye gerektirdigini söyledi.

30 YILIK BIRIKET ISIM DEGISIKLIGI ILE PIYASAYA SURULUYOR

SEKTÖRUNUN devlerinden olan Zafer Tugla Kiremit Fabrikasi ürettigi ürünlerle ülke pazarindaki insaat sektörünün büyük kismina hitap ediyor. Sektöründe yarim asirdir hizmet veren firma kendi alaninda devleserek ürettigi kaliteli ürünleri ile tüketicilerin ihtiyaçlarina cevap veriyor. Firma sahibi Murat Ögüt, fabrikasinda üretilen ve tüketicileri daha az masrafa sokan ürünlerinin tanitimini yapti. Yeni çikan ürünlerin ses, sicak, soguk, ve nemi önledigini dile getiren Ögüt, bu ürünlerin kullanildigi insaatlarda ayri bir dis cephe montajlamaya gerek olmadigini söyledi. Piyasadaki bimslok ürünlerin toprak sanayisinde faaliyet gösteren ciddî firmalara zarar verdigini dile getiren Murat Ögüt: “Bundan 30 yil önce biriket diye tabir edilen ürünler bugün piyasaya renklendirici katilarak farkli isimle sürülüyor. Bu ürünlerin içerisinde çimento içerigi oldugundan suyu emme orani çok yüksek. Bunun yani sira binaya agirligi var. Bu ürünler tüketicilere verdigi zararin yani sira bizim gibi ciddî firmalara da zarar veriyor” seklinde konustu.

BIRIKETTE ISI ILETKENLIGINE DIKKAT EDILMELI

TORBALI’DA kullanilan tuglalarin isi iletkenliginin yüksek oldugunu dile getiren Ögüt, yeni yönetmenlikte TS825’deki isi iletkenlikteki hesap degerlerine göre Torbali’da su an kullanilan Salihli Kula bimsbloklarinin isi iletkenlik hesap degeri 0.36’dir. Bizim ürettigimiz ürünün isi iletkenligi 0.17’dir dedi. Bu ürünlerin binalara büyük oranda zayiat verdigini dile getiren Ögüt: “Tüke-ticiler bilinçli olarak tüketim yapmiyor. Vatandaslarimiz bilinçli olursa bizim sektörümüz canlanir. Belediyeler isi yönetmenliginde ürünlerin isi iletkenlik degeri düsük ürünlerin kullanilmasina izin vermemesi gerekiyor. Da-ire alacak insanlarin A sinifi enerji kimlik kartina sahip olan binalari tercih etmesi gerekir. Bu binalarin vergileri düsük olacak ve yasam alanindaki tükettigi enerji sarfiyatini oldukça düsük olacaktir” dedi.

KAZIMDIRIK’E DEV IS MERKEZI

ZAFER Tugla Kiremit firmasi olarak daima kaliteli isler yap-mayi kendilerine hedef seçtik-lerini ifade eden Ögüt, 2011 yili içerisinde yeni yatirimlarin ola-cagi müjdesini verdi. Kazim Di-rik Caddesinde toplamda 2500 metrelik bir alana is hani kuru-lacagini dile getiren Ögüt, Ert-ugrul Mahallesi’ne yakisir bir is merkezi yapacaklarini söyledi. Yapilacak olan is merkezinin 1 milyon dolarlik bir yatirim ola-cagini dile getiren Ögüt: “Önü-müzdeki aylarda büyük bir ya-tirima baslayacagiz. Torbali’ya yakisir bir is merkezi kuraca-giz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web