REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KEP is dünyasina kolaylik getirecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KEP is dünyasina kolaylik getirecek
389 Görüntüleme
24 Ekim 2014 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Farmet, firmalara Kayitli Elektronik Posta(KEP), e imza, e defter, e fatura gibi hizmetlerini bayisi olduklari Türkkep’in araciligiyla sunuyor.Farmet Teknoloji Sirketi’nin açilmasiyla KEP hizmeti veren firma sayisi Izmir’de üçe çikti.

YILLARCA Torbali’da Elektronik, GSM ve Su Aritma hizmetleri yapan Farmet Teknoloji Ltd Sti’nin kurucusu Faruk Aksoy ilçemiz adina büyük bir adim daha atarak simdi de KEP,e -imza, e – defter, e- fatura gibi yeni çözümleri ilçedeki firmalarin hizmetine sunmak amaciyla Türkkep’in Izmir bayiligini aldi. Artik bu hizmetler Torbali’da verilecek.Hükümet Caddesi’nde kurulanFarmet Teknoloji Sirketi, basta ilçemiz olmak üzere Izmir’in tüm ilçelerinde faaliyet gösteren firmalara Kayitli Elektronik Posta(KEP), e imza, e defter, e fatura gibi hizmetlerini bayisi olduklari Türkkep’inaraciligiyla sunuyor. Ilçemizde Türkkep’inde bayiligini alan Farmet Teknoloji Sirketi’nin açilmasiyla KEP hizmeti veren firma sayisi Izmir’de üçe çikti.“Elektronik Tebligat Yönetmeligi” ne göre Anonim, Limited ve Sermayesi Paylara Bölünmüs Komandit Sirketlere tebligatlarin e-tebligat ile yapilmasi zorunlu hale getirilmisti. Ayrica bu yönetmelik tebligat gönderim yetkisi olan kurum ve kuruluslar onlara bagli çalisan sirketlere Elektronik Tebligat Yönetmeligi uyarinca e-Tebligat gönderebilmek için KEP adresi almalari gerektigini bildirmisti. Farmet Teknoloji Sirketinin ilçemize açilmasi tüm bunlari kolaylastirdi.

 GUVENLI VE HIZLI

E posta sisteminin yaygin kullanildigini fakat güvenli olmadigini belirten Farmet’in kurucusu Faruk Aksoy, “E-posta sisteminde, gönderici ve alicinin gerçekten o kisiler olup olmadigi, gönderilerin teslim edildigi zamanin kesin olarak tespit edilemedigi ve içeriklerin yoldayken degismedigi garanti edilememektedir. Bu sebeple bazi gündelik veya profesyonel isler için hazirlanan yasal geçerli belgeler, ya iadeli taahhütlü posta ile ya da kisinin kendisi tarafindan iletilmektedir. Bu sorunlari ortadan kaldiran KEP ile e-posta hizmeti, yasal geçerli, güvenli ve hizli bir sekilde yapilmaya baslandi” dedi.
KOLAYLIGA KAVUSACAK

Farmet Teknoloji Sirketi’nin açilmasiyla Torbali’nin birçok kolayliga kavusulacagini belirten Aksoy, “Kayitli Elektronik Posta sistemi, tüm belgelerin internet ortaminda, herhangi bir yazilima ihtiyaç duymadan yasal geçerli olarak gönderilmesini saglayan bir sistemdir. Bu sistem, e-belgenin elektronik ortamda yasal geçerli ve güvenli sekilde olusturulmasi, gönderilmesi, alinmasi, paylasilmasi ve saklanmasina yönelik tüm hizmetlerin yetkili hizmet saglayici tarafindan yapilmasini kapsamaktadir. Ayni zamanda KEP, iletilen içerigin gizliliginin ve bütünlügünün saglandigi, göndericinin ve alicinin kesin olarak bilindigi, iletisim sürecinin üretilen delillerin ve sistemlerin günlük kayitlarinin senet hükmünde kesin delil sayildigi, güvenilir ve yasal olarak geçerli bir iletisim yoludur” dedi.

HER TURLU ISLEM

Türkkep, hakkinda bilgi veren Aksoy, “Hükümet Caddesinde faaliyet gösteren Farmet Teknoloji Sirketinin hizmetlerinden biri olan Türkkep, e-Imza, e-Fatura, e-Arsiv, e-Mutabakat ve e-Defter gibi KEP hizmetlerinin hepsini ayni yerden alabileceginiz tek kurulustur.Bireysel kullanicilar ve kurumlar KEP ile elektronik ortamda yazisma, kredi karti ekstresi, hesap ekstresi, sigorta poliçesi, dekont, makbuz, talimat, ödeme emri, tebligat, bildirim, ihtar, ihbar, mutabakat, teyit, itiraz, bordro, personel izin formlari, üyelik, abonelik, telif hakki, kira kontrati gibi birçok islem yapabilirler. KEP adres sahibi bireyler ve kurumlar, mesai saatlerine bagli kalmaksizin ve nerede olundugundan bagimsiz olarak, yasal geçerli ve güvenli olarak bu islemleri ve daha birçok islemi kolaylikla gerçeklestirebilmektedirler”.

DOGA DOSTU SISTEM

Bu sistemde ekonomik verimliligin yanisira doganin da korunduguna dikkat çeken Aksoy, “2014’ün ilk aylarindan itibaren birçok kamu kurumunun, banka, finans, sigorta, enerji, dagitim kurulusunun da KEP ve e-Tebligat uygulamalarina basladigini görmekteyiz.Türkiye’de yillik milyarlarca liralik kâgit, posta, islem, arsiv masrafi oldugu ve islemlerin günler, haftalar hatta aylar sürdügü ve postalarin muhatabina ulastirilmadigi düsünüldügünde; KEP sahipleri, çok daha verimli, tasarruflu, ucuz, kaliteli, hizli, güvenli ve kolay is yapma avantaji elde ederek, ekonomik verimliligin yani sira doganin korunmasina da büyük katki saglamaktadir. Vatandaslari daha fazla bilgi almak için Hükümet caddesindeki ofisimize bekliyoruz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web