REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Kimyager Kardesler destek bekliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kimyager Kardesler destek bekliyor
293 Görüntüleme
01 Ocak 2011 - 3:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2 yildir ruhsat alamayan Dalya Kimya Sirketi’nin sahipleri Çigdem-Didem Bozdemir Kardesler, isyan ediyor. Bozdemir Kardesler bir yandan ruhsat alabilmek için bir yandan da köstebek yuvasina dönen yollarla mücadele ediyor.

KIMYAGER iki kiz kardes Torbali’da bir firma açmaya karar verince baslarina gelmeyen kalmadi. 2008 yilinda Günes Küçük Sanayi Sitesi’nde 196 metrekarelik dükkân alan ve Dalya Kimya Sirketini kuran ÇigdemDidem Bozdemir Kardesler, isletmelerini açabilmek için aylarca mücadele etti. Yapi ruhsati, yapi kullanma ruhsati, tadilat ruhsatini belediyeden alabilmek için 2 yildir mücadele eden Bozdemir Kardesler simdi de çalisma ruhsati için belediyeye basvurdu. 2 yildir isletmelerini bir türlü faaliyete sokamayan kimyagerler, ayrica alt yapi sorunuyla da karsi karsiya olduklarini belirtti. Yollarin köstebek yuvasi haline geldigini söyleyen Bozdemir Kardesler: “Kimyasal madde aldigimiz firmalarin araçlari bozuk olan yollar nedeniyle maalesef sanayiye girmiyor. Belediye yetkililerden ilgi bekliyoruz” seklinde konusarak sitem etti.

2 YILDIR ISLETMEYI AÇAMADILAR

25 yil öncesine kadar bereketli arazileri ile anilan, fakat son dönemde gelisen sanayi cazibesi ile ön plana çikan Torbali, birçok kurulusa ev sahipligi yapiyor. Yeni yatircilarin en gözde bölgesi olan ilçede her geçen gün yeni bir kurulus faaliyet göstermeye basliyor. Bozdemir kardesler de bu yatirimcilardan sadece bir tanesi. Kimyager olan iki kizkardes Dalya Kimya adi altinda çesitli kozmetik ürünleri üretimi yapmaya karar verdi. 2008 yilinda Torbali’ya yatirim yapmak amaciyla geldiklerini söyleyen ÇigdemDidem Bozdemir: “Ilçenin sanayisi çok fazla gelisiyordu ve yatirim yapmak için burayi tercih ettik. 6 ayda faaliyete geçmeyi planliyorduk. Ama yapi ruhsati alabilmek için sanayi sitesindeki 40 dükkân sahibinden imza aldik ve bunun için Istanbul’a bile gittik. Tadilat ruhsatini tam 5 ayda alabildik. Artik 2011 yilinda faaliyete girmek istiyoruz” diye konustu.

YETKILILER YATIRIMCIYA DESTEK OLMALI

“TORBALI’YA çok istekli geldik ama isler umdugumuz gibi olmadigi” diyen Çigdem Bozdemir: “Eger baska bir yerde isletmemizi açsaydik 1,5 yildir üretim yapiyor olurduk. Ilçedeki yetkililerin yatirimciya destek olmasi, yatirim için tesvik etmesi gerektigini düsünüyoruz. Ama biz bir türlü bu destegi göremedik.” seklinde konustu.

SANAYI DEGIL ÇÖPLUK YUVASI

SU ana kadar 250 bin liralik yatirim gerçeklestirdiklerini ve faaliyete girdikleri anda bu rakamin 350 bin Tl’ye çikacagini söyleyen Didem Bozdemir: “Sadece ruhsat veya isletmeyi açmakla sorun bitmiyor. Sanayi sitesinde alt yapi yok. Yollardan araçlarimizla geçemiyoruz. Her yer çöplerle dolu. Insanlar burasinin sanayi olduguna inanmiyor. Yatirimcilara destek olunmasi ve onlarin sorunlarinin giderilmesi gerekir. Çünkü burada istihdam sagliyoruz ve ülke ekonomisine katkida bulunuyoruz” seklinde konusarak sözlerini tamamladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web