Büyük Torbalı

Koltuga tepeden inme oturulmaz, mutfakta pismek gerek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Koltuga tepeden inme oturulmaz, mutfakta pismek gerek
247 Görüntüleme
28 Ağustos 2013 - 8:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2014 Ocak ayinda seçim sürecine girecek olan Torbali Esnaf Odasi için çalismalar simdiden baslatilmis durumda. Oda Baskani Sezai Tamer, dün yaptigi açiklamada tekrar aday olacagini belirterek rakiplerine gözdagi niteliginde göndermelerde bulundu. Tamer:“Koltuga tepeden inme oturulmaz, bu isin mutfaginda pismek gerek” dedi.

YEREL belediye seçimleri yaklasip siyasi arenadaki hareketlilik her geçen gün artarken, esnaf odasi seçimleri içinde simdiden hazirliklar baslatilmis durumda.  4 bin üyesi bulunan ve 2014 Ocak ayinda seçim süreci baslayacak olan esnaf odasi için kimleri aday olacagi vemevcut baskan Sezai Tamer’in yeniden aday olup olmayacagi tam bir merak konusu. 15 yildir odanin baskanlik görevini yürüten Tamer, gazetemize verdigi demecinde rakiplerine ciddi mesajlar gönderdi. Bu odanin koltuguna oturacak kisinin çirakliktan yetismesi gerektigini söyleyerek ince bir mesaj gönderen Tamer, “Koltuga tepeden inme oturulmaz. Önce bu isin mutfaginda pismek gerekli” dedi.

SEZAI TAMER: TEKRAR ADAYIM

1967 yilinda kurulan Torbali Esnaf ve Sanatkarlar Odasi, simdilerde 4 bin üyeye hizmet veriyor. Mevcut Baskan Sezai Tamer’in babasi olan Halil Cevat Tamer,Azem Anil, Osman Demir, Ilhan Basarkan tarafindan kurularak ilçe halkinin hizmetine sunulan oda, esnaflarin sorun ve ihtiyaçlarina önemli ölçüde hizmet ediyor. Seçimleri en hararetli geçen odalar arasinda bulunan esnaf odasinin baskanligini ise 15 yildir Sezai Tamer yürütüyor. 2014 Ocak ayinda seçim sürecine girecek olan oda için çalismalar simdiden basladi. Odanin 12. baskani olan Tamer, seçimlerde tekrar aday olacagini söyledi. Odanin baskanligina tirnaklariyla kaziyarak geldigini belirten Sezai Tamer, çok emekler verdigini ve tekrar görev verilmesi durumunda hizmet edecegini söyledi.

RAKIPLERE INCE VE SERT MESAJ

Rakiplerine ince ama sert mesajlar gönderen Tamer, “Bu odaya tepeden inme baskan olunmaz. Bu isin mutfaginda yetismek gerek. Ben tirnaklarimla kaziyarak geldim buralara. Çirakliktan basladim, kalfalik, ustalik ve simdi burada baskanlik yapiyorum. Bu odaya baskan olacak kisinin mutfaktan çikmasi gerekir. Ahilik düsturundan gelmesi gerekli. Nedir ahilik düsturu? ‘Eline, beline, diline sahip olacaksin.’ odaya baskan olmak isteyen rakiplerimin önce gelip benim çiragim olmalari gerekir” dedi.

“TURKIYE’YE ÖRNEK HIZMETLERI HAYATA GEÇIRDIK”

2010 yilinda yapilan seçimlerde esnaf odasina kayitli esnaflardan yaklasik 2 bini oy kullanmisti. Bu oy orani ile Torbali, Izmir genelindeki odalar içerisinde en çok oy kullanilan yer olarak birinci olmustu. Bu seçimlerde Sezai Tamer, 805 oy alarak odaya tekrar baskan seçilmisti. Ayni zamanda Izmir Esnaflar Odasi Birligi Yönetim ve Denetim Kurulu üyesi olan Sezai Tamer, görev süresi boyunca çok ciddi islere imza attiklarini belirterek sunlari söyledi: “Türkiye’ye örnek olacak projeleri hayata geçirdik. Bunlardan bir tanesi, ilçe odalarina esnaf sicil hizmetidir. Bu hizmet Türkiye’de örnek alinarak uygulanmaya baslandi. Yine ilk olarak odalarda kredi kartiyla ödeme hizmeti oldu. Allah kismet eder de tekrar seçilirsem yapacagim projeler var, onlari hayata geçirecegim” dedi.

ÖNEMLI ISIMLER KONUSULUYOR

ODA seçimleri için siyasi kulislerde birçok isim bulunuyor. Bu isimlerin basinda ilçenin önde gelen esnaflarindan Halil Gülcü, Ersin Kurt ve Ismail Yildiz gibi isimler var. Oda seçimine girebilmek için bazi sartlar bulunuyor.  Ilçe Seçim Kurulu sartlarinin yani sira, seçimlerde oy kullanmak için odaya en az 6 ay önceden kayit yaptirilmasi gerekli. Yine seçimlerde aday olabilmek için 2 yil oda üyeliginin bulunmasi sarti araniyor.

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web