Büyük Torbalı

Kooperatif sahiplerine kizdi, 200 daireye imzasini atti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kooperatif sahiplerine kizdi, 200 daireye imzasini atti
259 Görüntüleme
29 Aralık 2010 - 22:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okul müdürlügünden emekli olan Çetin Bekmezci simdilerde insaat sektörünün basarili isimleri arasinda. Bekmezci bugünde kadar 200 dükkan ve 200 daireye imza atti

TORBALI’DA uzun yillar ögretmenlik ve müdürlük yapan emekli ögretmen Çetin Bekmezci, ögretmenlik hayatindan sonra insaat sektöründe boy gösteriyor. Simdiye kadar bir çok konutun yapimina imza atan Bekmezci, Ayrancilar’da bina yapilacak arsanin kalmadigini Torbali’nin yatirim için en ideal yer oldugunu söyledi. Ev kredi faizlerinin düsük oldugunu ifade eden Bekmezci, ev almak isteyenlerin firsatlari kaçirmamasi gerektigini ifade etti.

HAYATINI EGITIME ADADI

ÖMRUNU binlerce ögrenciyi egitmekle geçiren tecrübeli egitimci Çetin Bekmezci, emekli olduktan sonra insaat sektöründe bir çok binanin yapimina imza atti. 1964 yilinda Rize Ögretmen Okulu’nu bitiren Bekmezci, bir çok bölgede ögretmenlik yaptiktan sonra ilçemizde sirasi ile Ahmetli, Pancar, Kazimpasa Ilkögretim Okulu, 7 Eylül, Gazi Ilkögretim Okulu, Cengiz Topel Ilkögretim okullarinda görev yapti. 1977 yilinda Beden Egitimi ögretmenligi sinavina girerek brans degistiren tecrübeli egitimci, Türkiyenin ilk Beden Egitimi ögretmeleri arasinda olma özelligini tasiyor. Daha sonra görev yaptigi Cengiz Topel Ilkögretim Okulunda Müdür Yardimciligi görevini yürüten Bekmezci, 1982 yilinda müdürlüge yükseldi. 1993 yilinda emekli olan Bekmezci, simdilerde insaat sektöründe boy gösteriyor.

KOOPERATIFÇILERE KIZDI, KENDISI KURDU

INSAAT insaat sektörüne giren Bekmezci, bir çok konutun ve kooperatifin yapimina imza atti. Gülkent Yapi Kooperatifi, Gülkent Yesil Yapi Kooperatif, Sarbek Toplu Isyeri insaati olmak üzere 200 dükkân 200 daire yapti. Insaat sektörünün yani sira 3 yil 80. Yil Ilkögretim Okulu Yaptirma Derneginin de baskanligini yürüttü. Kooperatif isine giris hikâyesinin oldukça farkli oldugunu dile getiren Bekmezci. “Ögretmenlik yaptigim dönemde evim yoktu. Bir kooperatife girip ev sahibi olmak istedim. Kooperatif kuruculari beni almadi. Diger kooperatife de param yetmedigi için giremedim. Bir arkadasimla o zaman Gül Yapi Kooperatifini kurduk. Emekli olduktan sonra da bu alanda sürdürmeye devam ettim” dedi.

ILÇEDEKI INSAATLAR KALITELI

KOOPERATIFÇILIKTE iki kesime hitap ettiklerini dile getiren Bekmezci: “Birincisi evi olmayanlar. Az para ile ev sahibi olmak isteyenler. Bir de evi olup da yatirim amaçli ev almak isteyenler. Uyelerimiz hepsi kendisi gelip bizi tercih ediyor. Yaptigimiz dürüst islerden dolayi her kesim tarafindan tercih ediliyoruz” dedi. Torbali’da insaat adina iyi isler yapildigini da dile getiren Bekmezci: “Ilçede güzel yapilanma var. Tüm binalar saglam ve denetim altinda yapiliyor. Kaliteli insaatlar yapiliyor” dedi.

SOSYAL ETKINLIK ALANLARI EKSIK

TORBALI’da egitim adina güzel isler yapildigini da ifade eden Bekmezci, ilçenin egitim olarak ileriye gittigini, egitim seviyesinin yükseldigini söyledi. Torbalinin en büyük eksikliginin sanat adina faaliyet gösteren mekânlarin olmamasi oldugunu ifade eden Bekmezci: “Çocuklar bizim zamanimizda ki gibi degiller. Daha aktif, daha zekiler. Çocuklarin sosyal faaliyetlerini sürdürebilecegi bir alan bir mekan yok. Yüzme havuzu var ama yetmez. Daha çok seyler yapilmasi gereklidir. Kültür Merkezi olacak binanin bir an önce bitirilmesi gereklidir. En azindan evlatlarimizi, gençlerimizi kahve köselerinden sokaklardan arindiririz. Belediyemizin ve devletimizin bu konuya agirlik vermesi lazim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web