Büyük Torbalı

Krediyle ev alan ipotek koyduruyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Krediyle ev alan ipotek koyduruyor
335 Görüntüleme
13 Eylül 2010 - 21:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kredi almak isteyenlerin büyük bir bölümü bankaya teminat olarak evlerini ipotek ettiriyor. Torbali Tapu Müdürlügü’nde günlük yapilan islemlerin yüzde 80’inde tapulara ipotek konmasi olusturuyor

BANKALARIN birbirleriyle girdigi rekabet nedeniyle verdikleri küçük faizli krediler birçok kisi tarafindan tercih ediliyor. Bu krediyi almak isteyenlerin büyük bir bölümü ise bankaya teminat olarak evlerini ipotek ettiriyor. Torbali Tapu Müdürlügü’nde günlük yapilan islemlerin yüzde 80’inde tapulara ipotek konmasi olusturuyor. Ipotekli tapu sahipleri borçlarini ödeyemedikleri halinde haciz islemi veya ipotekli tasinmazlarinin satisiyla karsi karsiya kaliyor. Tapu Müdürü Nurgül Asal, kredi faizlerinin düsmesiyle birlikte ipotek islemlerinin arttigini belirtti.

ISLEMLERIN YUZDE 80’I IPOTEK

TORBALI Hükümet Konagi’nda faaliyet gösteren ve geçtigimiz haftalarda zemin kattaki yeni yerine tasinan Tapu Müdürlügü her gün onlarca kisiye hizmet veriyor. Günlük olarak satis, ipotek, taksim, kat ittifaki, kat mülkiyeti ve haciz gibi islemlerin yapildigi müdürlükte ortalama 30 kisi islem yapiyor. Günlük yapilan islemler arasinda en çok islemin tapulara ipotek konulmasi oldugunu söyleyen Nurgül Asal: “Son 2 yildir bu konuda büyük bir talep var. Yapilan islemlerin yüzde 80’inde tapulara ipotek konuyor. Bankalar tarafindan verilen uygun faizli kredilerin büyük talep görmesi vatandaslari bu uygulamaya yönlendiriyor” dedi.

BORCUNU ÖDEYEMEYEN YANDI

2 yildir yogun bir sekilde yapilan bu islem, yeni bir ev, arsa, araba almak isteyenler tarafindan talep ediliyor. Tapu islemlerinde konulan ipoteklerde genellikle konutlarin tercih edildigini ifade eden Tapu Müdürü: “Ipotekli olan bu tapularda mülk sahipleri eger borçlandiklari parayi ödeyemedikleri takdir de, kisiler hakkinda Icra Müdürlükleri tarafindan haciz islemi baslatiliyor. Bunun disinda borçlu borcunu ödemeyebildigi zaman alacakli ipotekli tasinmazi satisa çikartabilir. Bu satis bedelinden alacagini tahsil edebilir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web