REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Krizde is kurup Avrupa’ya açildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Krizde is kurup Avrupa’ya açildi
312 Görüntüleme
14 Kasım 2010 - 22:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Genis ürün yelpazesi ile Zero, More&More, P&C gibi dünya markalarinin ürünlerini tedarik eden firma, ürünlerinin tamamini ihraç ediyor. Sirketin 2010 cirosu 4 Milyon Euro oldu

TORBALI’DA 14 yildir faaliyet gösteren Mim Teks Tekstil Urünleri A.S. kuruldugu tarihten bu yana Avrupa ülkelerine ihracat yapiyor. Genis ürün yelpazesi ile Zero, More&More, P&C gibi dünya markalarinin ürünlerini tedarik eden firma, ürünlerini dis ülkelere ürün gönderiyor.  Sirketin 2010 cirosu 4 Milyon Euro. 2 katli 4000 metrekare alana kurulu olan firmada toplam 80 personel çalisiyor. Dalgiç Hayvancilik, Famas Insaat, DalKar Insaat ve Mim Teks Holding Yönetim Kurulu Baskani ve Torbali Ticaret Odasi Mecli Uyesi Ahmet Dalgiç, sirketin kapilarini gazetemize açti. Sektör hakkinda önemli bilgileri paylasan Dalgiç, Torbalili sanayicilerin ve is adamlarinin sikintilarini gazetemize anlatti. Dalgiç, Taskesik’e kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisisin ilçeye verecegi zararlar hakkinda görüslerini açikladi.

YILLIK 200 BIN ADET

1996 yilinda 2 milyon dolarlik bir yatirimla Kemalpasa yolunda 2 katli 4000 metrekare kapali alanda faaliyet gösteren Mim Teks Tekstil Urünleri, Torbali’dan Avrupa ülkelere bayan dis giyim, etek, ceket, takim elbise, kaban pardösü üretiyor. Firmanin bünyesinde kesimhane, dikis, kalip ve çizim, ütü ve kalite kontrol bölümü bulunuyor. Dis pazardan aldigi kumaslarla Zero, More&More, P&C, gibi dünya markalarina ürün tedarik eden firma, bünyesinde 80 personel görev yapiyor. Aylik 20 bin adet ürün üreten firmanin yillik üretim kapasitesi 200 bin âdeti buluyor. Çalisanlarinin tamaminin Torbali ve civarindan oldugunu ifade ed-en Mim Teks A.S. Yönetim Kuru-lu Baskani Ahmet Dalgiç: “Firma-miz kuruldugu yildan bu yana Al-manya agirlikli olmak üzere üret-tigi ürünlerinin tamamini yurt di-sina pazarliyor. Bünyemizde 80 personel çalisiyor. Tabi bunlar gö-rünen kismi. Bunun disinda bize bagli olarak çalisan fason firmalar var. Onlarda çalisan insanlari da sayarsaniz, yüzlerce insanimiza is istihdami sagladik” dedi.

DAFNE ILE ORTADOGU’YU FETH EDECEK

TURKIYE’de ekonomik krizin yasandigi 1996 yilinda dev gibi bir yatirim yapilarak ilçemizde faaliyetlerine basladiklarini dile getiren Dalgiç: “Biz krizin en kö-tü zamaninda yatirimimizi gerçek-lestirdik. 2008-2009 yilinda teks-til piyasasi çok kötüye gitti. Avru-pa’daki krizin çok büyük etkisi oldu. Avrupa’daki müsterilerimiz-den 2 yil siparis geçmeyen müste-rilerimiz oldu. O yillarda 2 Mil-yon Türk lirasi zararimiz oldu. Bu yil son iki yila göre daha iyi. Su anda zarar etmeden trend yüksel-terek yolumuza devam ediyoruz. Hem Avrupa’daki müsterilerimiz genisliyor hem de müsteri taleple-rimiz artiyor. Mim Teks A.S ola-rak 2010 yilini geçis yili olarak sayiyoruz. 2010 yili ciromuzu iki katina çikartarak Ortadogu ülkele-rine kendi markamizla ürün sat-mayi hedefliyoruz. Libya, Suriye, Iran, Irak basta olmak üzere DA-FNE markasi ile bu pazarda söz sahibi olmak en büyük hedefimiz. Ortadogu pazarina su andaki tah-minimiz ilk olarak 100 bin adet ürün tedarik etmek” dedi. Insaat sektöründen tekstil isine nasil girdigini anlatan Dalgiç: “Ingil-terede bu isi yapan bir arkada-simla burada ortak olarak açtik. Daha sonra o tekrardan yurt disina gitti. Ben bütün hisseleri alarak tek basima yoluma devam ettim” dedi.

SANAYININ ALT YAPI VE YOLLARI YOK

TORBALI sanayisinin her geçen gün yildizinin parladigini dile ge-tiren Dalgiç: “Torbali her yönü ile yildizi parlayan ve gün geçtikçe yükselen gelisen bir ilçe. Su anda ilçemizde mobilya sektörü hizli bir sekilde gelisiyor ve her geçen gün dev mobilya markalari yati-rim yapiyor. Bu benim için hem sevindirici hem üzücü. Mobilya sektörü tekstillerde çalisan yetis-mis kalifiye makinecileri bünye-sine katiyor. Tekstilciler makineci ustalar bulmakta zorlaniyoruz. Bunun yani sira sanayi bölgesinde alt yapi eksikligi var. Kanalizasyon yok. Yollar bozuk. Sanayiye yerel yönetimin çok özen göster-mesi lazim. Bu kadar avantaja sa-hip olan ilçemize daha çok emek harcanmasi lazim” dedi.

DIGER ODALAR DA ÇÖPE KARSI SESINI YUKSELTMELI

TASKESIK Köyü’ne Büyüksehir Belediyesi tarafindan kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi’ne karsi 27 kurulusun bir araya geldigi Sivil Inisiyatif Hareketi’nin öncü-lerinden olan TTO Meclis Uyesi Ahmet Dalgiç, konuyla ilgili önemli tespit ve açiklamalarda bulundu. Dalgiç, “Sanayicimiz alt yapi ve yol sorunlari ile ugrasir-ken bir de çöp alaninin kurulmasi bu ilçeye büyük bir darbe olur. Ilçemizde özellikle çok büyük gi-da fabrikalari var. Çöp buraya ge-lirse bu firmalarin bir tanesi kal-maz. Çünkü Avrupalilar bu ko-nuda çok hassas. Özellikle gida sektöründe dünyaya ihracat ya-pan Torbali’ya kurulacak bu tesisi ilçeye en büyük kötülük” dedi. Belediye Baskani Ismail Uygur’un projeyle ilgili sessiz kalmasini da elestiren Dalgiç: “Belediye Bas-kanimiz Sayin Ismail Uygur, bu konuyla ilgili ilk günden bu yana tek kelime etmedi. Baskan 2 dö-nemdir o koltuk ve görevini basa-rili bir sekilde yapiyor. Ilçemize çok güzel hizmetler oldu. Bu ka-dar hizmet yaptigi bir yerin çö-plük olmasini istemez. Uygur, susarak basina yansitmadan Aziz Kocaoglu’na en büyük tepkiyi gösteriyor diye düsünüyorum” dedi. Sivil Toplum Kuruluslarinin yapmasi gerekeni TTO’nun yapti-gini da ifade eden Dalgiç: “Bu konuda bir kaç STK girisimlerde bulundu ama bizimki gibi degil. Esnaf Odasi, Esnaf Kefalet ve Ziraat Odasi bu konuda sessiz kaldi. Sessiz kalmalari bulunduk-lari koltuklari kaybetme korku-sundansa, Torbali’ya çöp geld-iginde kimse onlari o koltukta tut-maz zaten” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web