Büyük Torbalı

Krizde is kurup dünyaya açildilar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Krizde is kurup dünyaya açildilar
332 Görüntüleme
19 Ağustos 2010 - 21:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Küresel krizin yasandigi 2008 yilinda büyük bir risk alarak Atatürk Sanayi Sitesi’nde Hilal Firça’yi kuran Faruk ve Bünyamin Demircan Kardesler simdi iç piyasanin yanisira Rusya, Almanya ,Gürcistan, Kazakistan, Kibris, Azerbaycan ve Avrupa ülkelerine makine firçasi gönderiyor

ATATURK Sanayi sitesinde faaliyet gösteren Hilal Firça ve Temizlik Urünleri, makine üretimi yapan sanayi sektörüne firça üreterek ülkedeki sayili firmalar arasinda yerini aldi. Hilal Firça, 1 fereze, 2 torna, 2 traslama, 3 firça çakma makinesi, 1 tane de dik matkaplama makinesi ve 7 kisilik uzaman kadrosu ile Torbalidan dünyaya açildi. Firma, makine sana-yisinde kullanilan hali yikama firçalari, silindir firçalari endüstriyel temizlik firçalari, ambalaj ve tekstil sanayi firçalari, tel firçalar ve özel tasarimli firçalar üretiyor.

KRIZE RAGMEN FABRIKA KURDU

2008 yilinda ilk olarak Ayrancilar’da Faruk ve Bünyamin Demircan Kardesler tarafindan temeli atilan Hilal Firça, firma güvenirligi kalitesi ve yenilikçi çalismalariyla sektöründe en çok aranan marka haline geldi. Çalistiklari fabrika kapaninca kendi isyerlerini kurmaya karar verdiklerini dile getiren fabrika sahiplerinden Bünyamin Demircan, firmanin kolay büyümedigini bunun için çok emek sarf ettiklerini dile getirdi. Demircan: “Kardesimle ben 20 yildir bu sektörün içerisindeyiz. Kardesim 18 ben 15 yildir yapiyorum. Yazibasi’da çalistigimiz firma iflas edince baskada yapacak bir meslegimiz olmadigindan bu isi yapmaya karar verdik. Isyerlerinin kapandigi 2008 krizinde biz fabrika kurduk” dedi.

ULKE VE DUNYA PAZARINA URUN SATIYOR

HILAL Firça, Sanayi ve tekstil sektö-ründe kullanilan silindir firçalar, serit Fir-çalar, Endüstriyel temizlik firçalari tel firçalar, ambalaj ve tekstil sanayi firçalari ve özel tasarimli firçalar üreterek firma kisa zamanda müsteri potansiyelini ge-nisletip Türkiye ve dünya pazarindaki ye-rini aldi. Ilk yillarda gittikleri müsteri-lerden randevu dahi alamadiklarini dile getiren Bünyamin Demircan: “Ilk faa-liyete girdigimiz yillarda kar brosür bastirarak müsterilerimize ürünlerimizi tanitmaya gidiyorduk. Gittigimiz çogu firmadan randevu dahi alamiyorduk. Za-manla piyasada ürettigimiz kaliteli ürün-lerle müsteri memnuniyetini ön planda tutarak çok sükür sayili firmalar arasin-dayiz” dedi. Özellikle ürünlerinin yurt disi pazarinda satildigini dile getiren De-mircan: “Türkiye’nin her yerine ürünleri-miz gidiyor. Bunun yani sira ithalat ya-pan firmalara ürün üretiyoruz. Urünlerimiz Rusya, Almanya ,Gürcistan, Kazakistan, Kibris, Azerbaycan ve bir çok Avrupa ülkelerine ürünlerimizi gönderiyoruz” dedi.

HAYAL ETSINLER BIZ URETELIM

URUNLERINI yari mamul olarak yurt disindan getirdiklerini dile getiren De-mircan: “Endüstri ve sanayiye hitap et-tigimiz için kullanisli ve dayanikli olmasi çok önemli. Bu ürünler Türkiye’de üre-tilmediginden Italya ve Almanya’dan getirtiyoruz. Genelde makine ve makine üretimi yapan firmalara sanayi sektörüne hitap ediyoruz. Urettigimiz ürünler sana-yi sektöründe makinelerde, bant temizle-me, parça temizleme, ürün tasima ve bir çok alanda makinelerin islevselligini art-tiran makinenin bir parçasi gibi is gören en önemli ekipmanlardandir. Biz isimizin çok önemli oldugunu biliyoruz. Bundan dolayi isimizde teknolojinin yeniliklerin-den yararlanarak hergün farkli ürünler üretiyoruz. Endüstriyel ve özel firçalama-da müsterilerin çözüm ortagi biziz” dedi. Her istege cevap verdiklerini de dile ge-tiren Demircan: “Internet üzerinden her-gün 3 yeni müsteri bize ulasiyor. Bunla-rin içlerinde bizlere ilk yillarimizda ran-devu vermeyenler de var” dedi.

AVRUPA TEKNOLOJISI TORBALI’YA GELECEK

BAZI firmalarin yurt disindan getirdikleri firçalari Hilal Firça ola-rak kolaylikla ürettiklerini söyleyen Bünyamin Demircam: “Bize ulasan bazi müsterilerimiz var. Yurt disindan aldigi ürünleri bura-da üretildiginden haberi yok. Bizim verdigimiz fiyatla disaridan aldigi fiyati karsilastirdiginda dudaklarini isiriyor. Çok ama çok fiyat farki var yurt disi ile aramizda. Ileriye dönük hedeflerimiz var. Avrupa’daki teknolojiyi buraya getirip istidham ve üretimi 2 katina çikartacagiz. Uretim artiginda fiyat politikamizda degise-cek. Kaliteli ürünleri daha uygun fiyatlara verecegiz ve eleman sayimiz yükselterek daha fazla kisiy,  istihdam edecegiz” diyerek sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web