REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Kurum tek oldu ama Bag-Kur ve SSK’li farkli maas aliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kurum tek oldu ama Bag-Kur ve SSK’li farkli maas aliyor
240 Görüntüleme
28 Nisan 2012 - 7:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SGK’nin hizmetlerinin anlatildigi toplantida esnaf, sosyal güvencelerin tek çati altinda toplanmasina ragmen sigortadan emekli olanla Bag-Kur’dan emekli olanin maasinin ayni olmamasina tepki gösterdi.

TORBALI’DA Sosyal Güvenlik Kurumu Il Müdürlügü Rehberlik ve Teftis Baskanligi Müfettislerinin katilimiyla ‘Rehberlik ve Bilgilendirme’ toplantisi düzenlendi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçeklestirilen toplantiya Esnaf ve Sanatkarlar Odasi, Kefalet Kooperatifi, Soförler ve Otomobilciler Odasi ve Ticaret Odasi yöneticileri ile üyeleri katildi. Bilgilendirme toplantisinda SGK Basmüfettisi Oguz Hakan Ugurlu, Basmüfettis SGK Müdür Yardimcisi Ahmet Gül ve SGK Sube Müdürü Aysel Demirelli konusmaci olarak yer aldi. SGK’nin tanitim filminin de izlettirildigi toplantida esnafin sosyal güvenlikle ilgili sorunlari ve çözüm önerileri ele alindi.

BEKLENTILERI DINLIYORUZ

TOPLANTININ açilis konusmasini yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odasi Baskani Sezai Tamer, toplantinin SGK kapsaminda önemli bilgileri içermesi nedeniyle önem teskil ettigini söyledi. Tamer’in ardindan konusan Izmir Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi Baskani Zekeriya Mutlu da, sosyal güvenlik, rehberlik ve bilgilendirme toplantisi için bir araya geldiklerini belirterek, toplantiyi yapma amaçlarinin esnafin kurumdan beklentilerini ögrenmek ve çözüm üretmek oldugunu söyledi. Izmir’deki sanayi sitesine yaptiklari esnaf ziyaretlerinde KOSGEB, ArGe gibi ifadelerin ne anlama geldigini bilmediklerini gördüklerini belirten Mutlu, bu amaçla ilçedeki belli kurumlarin isbirliginde bu toplantilari gerçeklestirme geregi duyduklarini anlatti. Mutlu’dan sonra kürsüye gelen SGK Rehberlik ve Teftis Baskani Dr. Siddik Topaloglu, Türkiye gibi bir ülkenin çagdas ülkelerdeki gibi bir kuruma ihtiyaci oldugu için SGK’nin kuruldugunu söyledi.

NUFUS GIDEREK YASLANIYOR

ESNAF ve sanatkârlarin sorunlarini ögrenmek, kurumdan beklentilerini yanitlamak için bu toplantinin organize edildigini kaydeden SGK Basmüfettisi Oguz Hakan Ugurlu, SGK ve BagKur ile ilgili degisen yasalar hakkinda genis bilgi verdi. Ugurlu, amaçlarinin esnafin sorunlarini, oda temsilcilerinin çözüm önerilerini ögrenmek ve bu çözüm önerilerini hayata geçirmek oldugunu kaydetti. 2008 yilinda TC tarihindeki en büyük reformun SGK’nin kurulmasiyla gerçeklestigini ifade eden Ugurlu, “Ulke nüfusu genç nüfusa sahip. Bu genç nüfus giderek yaslaniyor. Önümüzdeki 20 yil içerisinde Avrupa ülkelerindeki yaslanma seviyesine ulasacagiz ve sisteme giren sigortali sayisi emekli sayisindan daha az olacak. Bu nedenle mevduat degisikligine gidildi” dedi.

ESNAF MAAS FARKINA TEPKI GÖSTERDI

REFORM öncesinde BagKur, SSK, Emekli Sandigi ve tarim isçileri gibi sigorta dallari oldugunu belirten Ugurlu, reform sonrasi hepsinin tek bir kurum ve yasada birlestirildigini ifade etti. Genel Saglik Sigortasi ile tüm vatandaslarin saglik güvencesine kavustugunu belirten Ugurlu, “Bunlara ek olarak istege bagli sigortalilar, 18 yasina kadar olan çocuklar, vatansizlar ve siginmacilar ile Türkiye’de yasayan ancak kendi ülkesinde sigortasi olmayanlar da sigorta kapsamina alindi” seklinde konustu. Ugurlu, yesil kartlilarin genel saglik sigortasina dahil edilmesinin kosullari ve avantajlari hakkinda da genis bilgi verdi ve esnafin sorunlarini dinledi. SGK’nin hizmetlerinin anlatildigi toplantida esnaf, sosyal güvencelerin tek çati altinda toplanmasina ragmen sigortadan emekli olanla BagKurdan emekli olanin maasinin ayni olmamasina tepki gösterdi. Çözümü olan sorulari yanitlayan Ugurlu, dilek ve önerileri de kuruma iletmek üzere not aldi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web