Büyük Torbalı

Kuyumcular birligi sagladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kuyumcular birligi sagladi
372 Görüntüleme
09 Şubat 2011 - 22:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kuyumcular arasinda yaklasik 1 yildir uygulanmayan ‘fiyat birligi’ yeniden saglandi. Ayni zamanda Ticaret Odasi Meclis Uyesi de olan Kuyumcular Dernegi Baskani Osman Kurt, 21 kuyumcunun fiyatlarda anlastigini söyledi.

ILÇEDEKI kuyumcular arasinda fiyat birligi yeniden saglandi. Ticaret Odasi Meclis Uyesi olan ve ayni zamanda Torbali Sarraflar ve Kuyumcular Dernegi Baskanligini sürdüren Osman Kurt, kuyumcularla önceki gün Ticaret Odasi Meclis Toplanti Salonu’nda toplanti yapti. Sorunlarin gündeme geldigi toplanti da fiyat birliginin yeniden saglanmasi kararlastirildi. 10 yildir yasanan bu birlik yaklasik 1 yil önce bozuldu. Bazi kuyumcularin dernek kararini hiçe sayarak fiyat düsürmesi esnaflar arasinda sikintinin artmasina neden oluyordu. Ailevi sorunlari nedeniyle dernek islerini tam anlamiyla yürütemedigini ve bu nedenle bir bosluk yasandigini söyleyen dernek baskani Osman Kurt: “Yeniden dümene geçip kuyumcu arkadaslar arasindaki birligi sagladik” dedi.

TOPLANTI DA SORUNLAR GUNDEME GELDI

TORBALI’DA 12 yildir faaliyet gösteren Sarraflar ve Kuyumcular Dernegi, yaptigi çalismalarla ilçedeki kuyumcular arasinda bir düzen olusmasini sagladi. Yapilan çalismalar kapsaminda öncelikle kuyumcular arasinda fiyat birligi saglandi. Is yerlerinin açiliskapanis saatleri ile tatil günleri belirlendi. Ancak geçtigimiz yil birkaç esnafin fiyat düsürmesi ile kuyumcular arasindaki fiyat birligi tamamen bozuldu. 1. Hürriyet Caddesi’nde faaliyet gösteren 21 kuyumcu arasindaki birlik sallanmaya basladi. Dernek Baskani Osman Kurt, geçtigimiz hafta ilçedeki kuyumcularla Ticaret Odasi Toplanti Salonu’nda bir araya geldi. Sikintilarin ve taleplerin dile getirildigi toplantiyi degerlendiren Kurt: “1 yildir bu konuda sikinti çekiyorduk. Bazi kuyumcu arkadaslar yeniden birlik kurulmasini, çogunlugun saglanmasi halinde fiyat birliginin yeniden saglanmasini istedi. Bu taleplerin degerlendirilmesi konusunda yapilan toplanti olumlu sonuçlandi. Ilçedeki 21 esnaf arasinda yeniden fiyat birligi saglandi” diye konustu.

6 YILLIK KOMITE BASKANI MECLIS UYESI OLDU

ÖTE yandan 6 yildir Torbali Ticaret Odasi’nda (TTO) Disiplin Komitesi Baskanligi görevini sürdüren Osman Kurt, meclis üyeligine getirildi. Meclis Uyesi Süleyman Tezcan’in istifa etmesiyle birlikte bosalan meclis üyeligine getirilen yedek üye Osman Kurt, bu görevin kendisine Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar ve Meclis Baskani Abdulvahap Olgun tarafindan teklif edildigini belirtti. Osman Kurt: “Ilk toplantima dün aksam katildin. Ticaret Odasi’nin yaptigi önemli çalismalardan ben de görev yapacagim” dedi.

ALTINLAR TEK TEK DENETLENECEK

BIRLIGIN saglanmasiyla birlikte yeni bir dönemin basladigini dile getiren Osman Kurt: “Artik va-tandaslarimiz hangi kuyumcuya girerse girsin tek bir fiyatla kar-silasacak. Herkes kendi kafasina göre bir fiyat belirlemeyecek. Torbali, altin konusunda çok ön-emli bir konuma sahip bir yer. Dernegimizin kararlari dogrul-tusunda yurt disindan bir gram altini satmiyoruz. Tamamen yerli olan ve ünlü markalarin ürünleri-ni pazarliyoruz. Hürriyet Cadde-sinde esnaflar arasinda grami düsük kalitesiz altin bulamaz-siniz. Tüm ürünler tamamen yerli imalattir ve Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) garantilidir. Bu konuda uzun yillardir denetimler yapiyorduk. Ancak 1 yildir bu de-netimleri gerçeklestiremiyordu. Birligin saglanmasiyla yeniden denetimlere baslayacagiz. Va-tandasa en iyi hizmeti verecegiz” seklinde konustu. Kurt, ayrica toplanti odasi kapilarini kendile-rine açan Ticaret Odasi yetkilileri-ne de tesekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web