Büyük Torbalı

Maurer Söhne’ye ‘istihdam’ tesekkürü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Maurer Söhne’ye ‘istihdam’ tesekkürü
411 Görüntüleme
02 Aralık 2011 - 22:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali’da issizlere meslek edindirmek amaciyla açilan kursta 16 kisi istihdam edildi. Okul Müdürü Dursun Kaya Öztürk, kursa destek veren firmalari ziyaret ederek belde takdim etti.

TORBALI Ticaret Odasi, IsKur Sube Müdürlügü ve Torbali Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin ortaklasa yürüttügü “Issizlere Meslek Edindirme Kursu” yogun ilgi gördü. Torbali Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Dursun Kaya Öztürk, CNC ve kaynakçilik alanlarinda açilan kursa destek veren isletmeleri tek tek ziyaret ederek tesekkür belgesi veriyor. Kursa temrin destegi veren Maurer Söhne’yi ziyaretinde yaptigi konusmada 16 kursiyerin tamaminin istihdam edilmesinden duydugu memnuniyeti dile getiren Öztürk, “Issizlere yönelik açilan bu kursa her türlü destegi saglayan isletme ve kuruluslara tesekkür ediyorum. Bu alandaki hizmetlerimiz devam edecek”

16 KISI MESLEK EDINDI

ISSIZLERE meslek edindirmeye yönelik ilçede baslatilan girisim ses getirmeye devam ediyor. TTO, IsKur ve Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, bu anlamda basarili çalismalara imza atiyor. Talep üzerine açilan CNC Operatörlügü ve Kaynakçilik kursuna ilçeden 16 issiz yetistirildi. Torbali Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ögretmenlerinin egitimci olarak görevlendirildigi kurs, okulun atölye imkânlarindan yararlanilarak tamamlandi. Kursun teorik ve uygulamali egitimlerini lise ögretmenleri tarafindan verilirken, kursa katilanlarin olasi is kazasi, meslek hastaliklari ve cep harçliklari IsKur tarafindan, temrinlik giderleri ve istihdamlari ise Torbali Ticaret Odasi tarafindan karsilandi. Kurs sonunda daha önceden issiz olan 16 kisi meslek ve is sahibi oldu.

KIMSE ISSIZ KALMASIN
EGITIME sagladigi katkilarla gündeme gelen yapi koruma sistemleri imalati yapan Maurer Söhne firmasi, kursa temrinlik ve teknik destek verdi.  Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Dursun Kaya Öztürk, önceki gün beraberinde Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun, Is  Kur Sube Müdürlügü seflerinden Cemil Altun, okulun müdür yardimcilar ve bölüm ögretmenleri ile birlikte Maurer Söhne firmasini ziyaret etti. Müdür Öztürk, firmada Uretim Müdürü Ali Ertikaysin’a katkilarindan dolayi tesekkür belgesi verdi. Kursa ilçede faaliyet gösteren çesitli firmalardan da destek yagdigini belirten Öztürk, “Bu katkilar sayesinde birçok issiz meslek ve is sahibi oluyor. Bu da bizi sevindiriyor. Torbali Ticaret Odasi ve IsKur’un da destegi sayesinde firmalarin ‘kalifiye eleman’ sikintisi çözmeye çalisiyoruz. Torbali gelisen bir ilçe. Uretim ve sanayilesme alaninda destegimizi her zaman sürdürecegiz. Kimse issiz kalmasin”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web