REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Mermerciler Fuar’dan memnun ayrildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mermerciler Fuar’dan memnun ayrildi
255 Görüntüleme
27 Mart 2012 - 20:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uluslararasi Dogaltas ve Teknolojileri Fuari, kurulan pek çok yeni is baglantisiyla sona ererken MARBLE, sektördeki yerini saglamlastirdi. Torbali’dan fuara katilan 11 firma, görüsmelerden gayet memnun.

BIR dünya markasi olan ve adi Izmir’le özdeslesen MARBLEUluslararasi Dogaltas ve Teknolojileri Fuari, 18. yilinda da büyümeyi sürdürerek basarisini perçinledi. 201 bin 500 metrekare alan üzerinde gerçeklesen fuara, 265’i yabanci, 868’i yerli, toplam 1163 firma katildi. Fuari, Türkiye dahil 84 ülkeden 57 bin 178 kisi ziyaret etti. Türkiye’nin 76 ilinden profesyonel ziyaretçi Izmir’e, MARBLE Fuari için geldi. MARBLE 2011’e, 42 ülkeden 265’i yabanci 895’i yerli 1160 firma katilmis, fuari 4 bin 481’i yabanci, toplam 55 bin 445 kisi ziyaret etmisti. Torbali’dan bu yil fuara, IZKO Mermer, Haz Mermer, Eminogulllari Mermer, IzMer, CVK Mermer, Enmersan, Uygar Mermer basta olmak üzere 11 firma katildi. Firmalar fuardan oldukça memnun ayrildi.

DUNYA PAZARI

TURK Dogaltasini yeni ülkelerle tanistirmak ve dünya pazarindan aldigi payi yükseltmek için çalisan ve bu hedefle ziyaretçi ülke ve yabanci alici sayisini artirmaya yönelik girisimlerini yil boyu sürdüren IZFAS, 2012 MARBLE müddetince 5 bin 350 yabanci profesyonel ziyaretçiyi konuk etti. Bu yilki fuara Çin, Hindistan, ABD, Italya, Bulgaristan ve Iran’dan ziyaretçi akini yasandi. Fuara Izmir’den ilk katilan firmalardan olan IZKO Mermer’in sahibi Mevlüt Kaya, Marble’nin Torbali’ya da birçok getirisi oldugunu savundu. Fuara ziyaretçi olarak katilan birçok firmanin kendilerine Torbali’da fabrika açma istegini ilettigini söyleyen Kaya, “Fuara 18 yildir araliksiz katiliyoruz ve her defasinda bizim açimizdan çok verimli geçiyor. Urünlerimizin yani sira Torbali’mizi da tanitma imkani buluyoruz” seklinde konusaraak fuar hakkinda bilgi verdi.

TORBALI’NIN MERMER POTANSIYELI DEGERLENDIRILMELI

FUARI degerlendirirken Torbali’nin mermer potansiyeline de deginen tecrübeli isadami, Türkiye’nin dünya mermer rezervinin % 38′ine sahip olmasina ragmen bu alanda yeteri kadar destek ve tesvik göremediklerinin altini çizdi. Kaya, Torbali’daki isletmelerin Izmir mermer sektörünün % 70′ini olusturdugunu söyledi. Torbali’da Mermer Organize Sanayi Bölgesi kurulmasi için 10 yildir mücadele eden Kaya, “Mermerciye sahip çikilmiyor. Petrol kuyusu açildiginda hepimiz çok seviniyoruz. Bu ülkenin bagrindan petrol çikmasi bizi mutlu ediyor. Bir tane kuyu ile iyi çalisan bir mermer ocagini kiyaslarsak ocagin yüzde 37 daha iyi kazandirdigini görürüz. Mermer milli servettir. Kendi ülkemizde amatör, dünya liginde Avrupa sampiyonluguna oynuyoruz. Dünya’daki mermer rezervinin yüzde 38′lik payina sahibiz. Bu çok büyük bir rakam. Ama kiymeti bilinmiyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web