Büyük Torbalı

Metro’nun gelmesi insaat sektörünü uçuracak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Metro’nun gelmesi insaat sektörünü uçuracak
698 Görüntüleme
01 Aralık 2010 - 22:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2011 yilinda Torbali’ya gelmesi planlanan metro ile birlikte Izmir’e ulasimin 15  dakikaya inecek olmasi yatirimcilari cezbediyor. Timak Insaat’in sahibi Unal Görgülü, Torbali’da konut sektörünün simdiden hareketlenmeye basladigini söyledi.

YILLARDIR ilçede Yesil Yuva Yapi Kooparatifi, Özbey yolu üzerindeki Yaprak Yapi Kooperatifi gibi birçok konutun yapimina imza atan Timak Insaat dev bir projeyi daha  faaliyete geçirmeye hazirlaniyor. Tepeköy Mahallesi’nde yapilacak olan Metro Kent Sitesi’ni hayata geçirmeye hazirlaniyor. Ilçeye gelmesi planlanan metro istasyonuna 100 metre uzaklikta yapilacak olan sitenin simdiden yüzde 20’si satilmis durumda. Timak Insaat sahibi Unal Görgülü, ilçede son yillarda insaat sektörünün tavan yaptigini metronun ilçeye gelmesi ile birlikte dairelerin fiyatlarinin iki katina yükselecegini söyledi.

TORBALI’DA DAIRELER YOK SATACAK

TORBALI’da 18 yildir faaliyet gös-teren Timak Insaat, su günlerde ha-zirlamis oldugu dev projeyi hayata geçirmeye çalisiyor. Ilçede Yesil Yuva Yapi Koparatifi, Yaprak Yapi Koparatifi gibi bu güne kadar yüz-lerce konut ve dükkanin yapimina imzasini atan Timak Insaat, Torbali Mahallesi, istasyon mevkinde 3 blok 96 daireden olusacak olan Metro Kent Sitesinin insaatina baslamaya hazirlaniyor. Metro Kent Sitesi 3+1 üzerinden yapilacak. Subat 2011’de insaati baslayacak olan sitenin sim-diden yüzde 20’si satilmis durumda. Hizli tren metronun ilçeye gelme-sinin ardindan büyük bir hareketlilik yasanacagini dile getiren Timak In-saat sahibi Unal Görgülü: “Özellikle ekonomik kriz döneminde yasadigi küçülmenin ardindan insaat sektörü 2010 yilinda büyük bir gelisme sag-ladi. Hizla gelisen yeni konut bölge-lerinde, yaklasik 65 bin liradan bas-layan fiyatlarla taksit ödeyerek ali-nabilen daireler bulunuyor. Sehrin merkezindeki lüks konut projeleri yapiliyor. Konut kredi faiz oranla-rinin yüzde 1 seviyesinin altinda seyrediyor olmasinin yani sira kulla-nilan konut kredilerinde vadelerinin uzamaya baslamis olmasi gibi unsur-lar da tüketiciler açisindan konut ali-mi konusunda avantaj yaratiyor. Özellikle ilçemize gelmesi planlanan hizli tren metro suanda ilçede büyük yatirimlara neden oluyor. Metronun ilçeye gelmesi ile birlikte Torbali’da konut fiyatlari tavan yapacak, daireler yok satacak” dedi.

KONUT ALMAK IÇIN EN UYGUN ZAMAN

GENEL olarak orta gelirli insanlara uygun dairlerin yapimina imzasini atan Timak Insaat firmasi, yapmis oldugu lüks daireleri uygun ve cazip fiyatlarla ev almak isteyenlerle bulusturuyor. Son yillarda ilçenin büyük bir göç aldigini ifade eden Unal Görgülü, Izmir’de yasayanlarin Torbali’yi tercih ettigini söyledi. Görgülü sözlerine söyle devam etti: “Su anda sektör konut almak iste-yenler için büyük firsatlar barindi-riyor. Torbali’da konut fiyatlari su anda degerinin altinda. Konut almak için en uygun zaman. Çünkü fiyat-larin bu dönemden sonra düsme ihtimali, yükselme ihtimaline göre yok denecek kadar azaldi. Önümüz-deki dönemde konut fiyatlari tavan yapacak. Metronun ilçeye gelmesi sektörü hizlandiriyor. Torbali her ye-re yakin bir merkez olmasi açisindan herkes tarafindan tercih ediliyor. In-sanlar Izmir’den gelip ilçemize yer-lesiyor. Yapimina baslayacagimiz Metro Kent Sitesinin suanda yüzde 20’si satildi” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web