Büyük Torbalı

Mobilya bölümü açiliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mobilya bölümü açiliyor
273 Görüntüleme
26 Ağustos 2011 - 21:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünyaca ünlü mobilya fabrikalari basta olmak üzere 15’i askin mobilya isletmesine ev sahipligi yapan Torbali’da sik sik gündeme getirilen Mobilya Bölümü açiliyor. Bölüm, Merinos Mobilya destegi ile kurulacak

TORBALI’DA son 5 yildir en çok gündeme getirilen isteklerin basinda gelen Mobilya Bölümü” açilmasi konusunda nihayet somut adim atildi. Bu konuda ilçede yogun olarak duyulan eskiligin ilçedeki kurumlar tarafindan uzun süre gündemde tutulmasi olumlu sonuç getirdi. Geçtigimiz aylarda Torbali Kaymakami Zeki Arslan, Belediye Baskani Ismail Uygur, Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu, Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Dursun Kaya Öztürk’ü agirlayan Merinos A.S. Yönetim Kurulu Baskani Ibrahim Erdemoglu, Torbali’ya Mobilya Bölümü açilmasi durumunda destek olacaklarini söyledi. Erdemoglu’nun talebi ile kurulacak bölümün tüm projeleri Merinos Genel Müdürü Feza Çiftçi’ye ulastirildi.

5000’I ASKIN KISI ISTIHDAM EDILIYOR

MERINOS Mobilya, Alfemo Mobilya, Isbir Yatak, Rondi, Okto Mobilya ve Demente Mobilya basta olmak üzere yaklasik 15 mobilya firmasinin faaliyet gösterdigi Torbali’da bu isletmelerde 5000’i askin kisi istihdam ediyor. Torbali’da sanayisi kalifiye eleman yetistiren Endüstri Meslek Lisesi’nde Mobilya Dösemeciligi olmadigi için bu isletmeler kalifiye eleman ihtiyacinin büyük bir kismini ilçe disindan karsiliyordu. 2 yildir bu eksikligi gündemine alan Torbali Ticaret Odasi, geçtigimiz aylarda IsKur ve Endüstri Meslek Lisesi isbirligi ile ilçedeki 2 dev mobilya fabrikasi ile masaya oturmus, sorunu geçici çözümlere gidermeye çalismisti. Merinos ve Alfemo Mobilya ile imzalanan protokollerde bu fabrikalarda istihdam garantili Mobilya Dösemeciligi Kursu açilmisti. Fakat bu kurslar, sayilari 15’i bulan fabrikalarin ihtiyacini karsilamaya yetmiyor.

ALT KAT ATÖLYE UST KAT LABORATUAR

ILÇEDE bu alanda ihtiyacin gün geçtikçe artmasi üzerine ilçe yöneticilerinin ve Ticaret Odasi’nin girisimleri olumlu sonuç verdi. Geçtigimiz günlerde Kaymakami Zeki Arslan, Belediye Baskani Ismail Uygur, Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu, Endüstri Meslek Müdürü Dursun Kaya Öztürk’ü agirlayan Merinos A.S. Yönetim Kurulu Baskani Ibrahim Erdemoglu, EML bünyesinde Mobilya Dösemeciligi Bölümü açma sözü verdi. Hazirlanan projeleri Merinos Müdürü Feza Çiftçi’ye ulastirildi. Ödenegini Merinos tarafindan karsilanacak bölüm, mevcut EML binasinin yaninda bulunan eski cezaevinin bulundugu alana kurulacak. Alt kati atölye seklinde tasarlanan projede, ikinci katta ise 8 laboratuar yer aliyor. Feza Çiftçi’nin projeyi incelemesinden sonra çalismalara start verilecegini söyleyen EML Müdürü Dursun Kaya Öztürk, “Bu bölümün açilmasi ile ilçemizdeki büyük bir eksiklik giderilecek. Çünkü sik sik mobilya fabrikalarindan kalifiye eleman talebi aliyorduk” dedi. Bölümün açilmasi halinde sektör eleman açisindan rahatlayacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web