Büyük Torbalı

Modern hayvancilik, bilinçli üretimle mümkün

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Modern hayvancilik, bilinçli üretimle mümkün
283 Görüntüleme
13 Eylül 2011 - 21:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ANC Hayvan Beslenmesi ve Sagligi Hizmetleri A.S., Çiftligim Agromarket’lerinin dördüncü subesini Torbali’da açti. ANC’nin Teknik Müdürü Semir Bagdadioglu, hedeflerinin bilinçli üreticiler yetistirmek oldugunu söyledi.

TURKIYE’NIN ilk hayvancilik marketi Çiftligim Agromarket dördüncü subesini Torbali’da açti. Verimli ve saglikli hayvanlar yetistirmek misyonu ile yola çikarak; hayvan yetistiricilerine ihtiyaçlari olan dogru bilgi, ürün ve servisleri; ekonomik ve pratik sekilde sunmak üzere ilk magazasini Balikesir’de açan ANC Hayvan Beslenmesi ve Sagligi Hizmetleri A.S., Çiftligim Agromarket’lerinin dördüncü subesini Torbali’da açti. Firma hedefini: “Modern çiftlik yönteminin saglikli hayvanlara sahip olmakla basladigi gerçeginin bilincinde olarak; genis beslenme yelpazesi ile saglikli ve verimli bir yetistiriciligi garanti altina almak” olarak tanimliyor. Geçtigimiz hafta hizmete giren Çiftligim Agromarket; buzagi beslenmesi, döl verimi yönetimi, verim arttirici ürünler, sagmal hayvanlarda meme bakimi, tirnak bakimi, çiftlik malzemeleri, hirdavat ve aksesuar kategorilerinde hayvan besicilerinin ihtiyaçlarini karsiliyor.

BILINÇLI HAYVANCILIK, BILINÇLI YETISTIRICILIK

ANC’NIN Teknik Müdürü Semir Bagdadioglu, Türkiye’de hayvan besicilerinin hayvanlarin beslenmesi noktasinda pek çok hataya düstügünü ve bilgi konusunda eksikliklerinin bulundugunu ifade etti. Ankara Universitesi Veterinerlik bölümü mezunu Bagdadioglu, Çiftligim Agromarket’in esas amacinin, hayvan besicilerine dogru beslenme yöntemlerini göstermek ve hayvanlarin en iyi sekilde beslenmesinin saglanmasi oldugunu söyledi. Bagdadioglu: “Bilinçli hayvancilik, bilinçli yetistiricilik. Bakis açimiz bu yönde. Çiftligim Agromarket’te yetistiricilerin dogru bakimi yapmalarini ve dogru beslenme ürünlerine yönlenmelerini saglayacagiz” dedi.

MERALARIN ISLAHI SART

BAGDADIOGLU’NA göre hayvanlarin beslenmesi konusunda sikintiya düsülmesinin asli nedenlerinden birisi meralarin yetersizligi. Mera Kanunu çikartilip mera alanlari kanunla koruma altina alinmis olsa da, uygulamada yetersiz kalinmasi nedeniyle meralarimiz istenen düzeye bir türlü ulasamiyor diyen hayvan besleme uzmani; tamamen dogal ürünlerin kullanildigi çiftliklere sahip olabilmek için meralarin mutlak suretle islah edilmesi gerektigini söyledi.

DÖRDUNCU SUBE TORBALI’YA

DAHA önce Balikesir, Biga (Çanakkale) ve Mustafakemalpasa (Bursa) da subelerini açan Çiftligim Agromarket’in Torbali’ya gelisinin sebebi bölgede hayvanciligin önemli bir geçim kaynagi olmasi ve hayvancilik sektöründe büyük potansiyelin bulunmasi. Çiftligim Agromarket’te verim arttiricilardan metabolik ürünlere, is elbiselerinden hayvan bakim ürünlerine kadar, bir çiftlikte ihtiyaç duyulabilecek her türlü malzemeyi edinmek mümkün.

KABA YEM KONUSUNDA EKSIKLIK VAR

“TURKIYE’DE kaba yemin eksik-ligi ve kalitesi sorunu var. Kaba yemi elde edenler de saklama ko-nusunda sikinti çekiyor. Böyle ol-unca besiciler fenni gübreye yö-neliyor. Ama fenni gübre pahali oldugu için kaba yemle karistiri-yorlar. Ancak bu karistirma isle-minin bilinçsizce yapilmasi nede-niyle hayvanlar ihtiyaci olan be-sini alamiyor” diyen deneyimli veteriner, kaba yemle feni yem karistirilmasi sirasinda mutlaka ‘rasyon’ yapilmasi gerektigini ifa-de etti. Bu konuda hayvan besi-cilerini bilinçlendirme amaci güt-tüklerini söyleyen 26 yillik hayvan besleme uzmani, müsterilerinin ihtiyaçlarini ögrenip ona göre tav-siyelerde bulunuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web