Büyük Torbalı

Motosiklet kullanimi her yil üçe katlaniyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Motosiklet kullanimi her yil üçe katlaniyor
229 Görüntüleme
17 Mart 2011 - 22:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yamaha, Mondial, Ramzey, Kuba gibi önde gelen markalarin Torbali bayiligini elinde bulunduran Öztaslar Motor Center, havalarin isinmasi ile hareketli günler yasiyor.

IZMIRAydin Asfalti üzerinde faaliyet gösteren Öztaslar Motor Center, her yil sektöründe büyüme kaydederek liderlige oynuyor. Yamaha, Mondial, Ramzey, Kuba gibi önde gelen markalarin Torbali bayiligini elinde bulunduran firma, havalarin isinmasi ile hareketli günler yasiyor. Uyguladigi indirimli fiyatlarla ilçedeki motor sektöründe rekabeti arttiran firma, kaliteli ürün satisi, servis, yedek parça satislariyla da müsterilerine hizmette sinir tanimiyor. Torbali basta olmak üzere ülke genelinde motosiklet kullaniminin arttigini ifade eden firma sahibi Adnan Öztas, motosiklet satisinin yildizi parlayan bir sektör oldugunu söyledi.

MOTORSIKLET TUTKUNLARININ ILK TERCIHI ARASINDA

1992 yilinda Torbali Atatürk Sanayi Sitesi’nde motosiklet sektörüne adim atan, Öztaslar Motor Center, her geçen yil müsteri potansiyelini yükselterek sektöründe liderlige oynuyor. Motosiklet tutkunlarinin degismeyen adresleri arasinda yerini alan Öztaslar Motor, 2007 yilinda Izmir Aydin asfalt kenarina dev gibi bir yatirim yapti. 1250 metre kapali alana kurulu 4 katli binasinda hizmet veren firma, Bisan, Umit Bisiklet, ST Maxs, Arora, Yamaha, Mondial, Kuba gibi önde gelen birçok markanin bayiligini elinde bulunduruyor. Satis, servis, yedek parça hizmetlerinin verildigi isletme havalarin isinmasi ile hareketli günler yasiyor. Ekonomik sartlarin zorlamasi ve benzin fiyatlarinin yükselmesinden dolayi motosiklet sektöründe büyük hareketliligin yasandigini ifade eden firma sahibi Adnan Öztas, Torbali halkinin motosiklete olan ilgisinin yüksek oldugunu, gösterilen talep karsisinda kisa sürede uzun yol aldiklarini söyledi. 2010 yili içerisinde 700 adet motosikleti satisi gerçeklestiren firmanin 2011 yili hedefi ise bu sayiyi iki katina çikarmak.

TORBALI’DA MOTOR KULLANICILARI HER YIL ARTIYOR

TURKIYE’DE motosiklet kullani-minin Avrupa ülkelerine göre düsük oldugunu, her yil kullanici sayisinin arttigini dile getiren Adnan Öztas: “Ekonomik oldugundan motosiklet çok önemli bir kullanim aracidir. Ul-kemizde kullanici sayisi az olmasina ragmen bu sayi her yil artiyor. Tor-bali’da her yil kullanici sayisi 3 ka-tina çikiyor. Halkimiz motosiklet kültürüne alisiyor” dedi. Torbali’da Cup ve köylü modellerin daha çok tercih edildigini dile getiren Öztas: “Ilçede en çok köylü modeller ve Cup modeller kullaniliyor. Bölge çiftçi ve esnaf agirlikli oldugundan bu modeller büyük oranda ragbet görüyor” dedi. Son yillarda özellikle ATV motorlarinin çok tercih edildi-gini belirten Öztas: “Doga tutkunlari 4 tekerlekli olan ATV motorlari ter-cih ediyor. Bunun yani sira engelli kardeslerimiz içinde büyük kolaylik saglayan bir araç. Tam otomatik, yarim otomatik ve manüel olanlari var. Ayaklar kullanilmadan kullani-labilen modelleri var” dedi.

ÖTV INDIRIMI CAN SUYU OLDU

MUSTERILERININ ihtiyaçla-rina göre bir dizi indirimli kam-panya yürüten Öztaslar Motor, müsterilerine 3 ayri sekilde öde-me kolayligi sagliyor. Kredi kar-tina pesin fiyatina 12 aya kadar taksit imkâni, 3 ay ödemesiz 36 aya kadar vade ve müsterilerinin özel istegine bagli olarak ödeme planlari hazirladiklarini söyleyen Öztas: “Havalarin isinmasiyla bir-likte ilçe halkina özel olarak indi-rimler baslattik. Özellikle son günlerdeki Ötv indirimi ile birlik-te, motor fiyatlari yüzde 14 ora-ninda düstü. Havalarinda isinma-siyla sektörde büyük bir canlilik var. Buna dayali olarak ürün ga-mimizi genisleterek müsterileri-mize indirimli fiyatlar sunuyoruz. Bu yaz satislarimizda patlama bekliyoruz. Suanda yogun bir ta-lep yasiyoruz” dedi. Türkiye’nin ilk “Türk Mali” yazili motosikleti olan Kuba’ya büyük bir talebin oldugunu da dile ge-tiren Öztas: “Kuba ül-kemizde ilk kez Türk Mali yazili olarak satisa sunu-luyor. 40 çesit ürün yelpazesi ile büyük bir talep görüyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web