Büyük Torbalı

Muhasebeciler üç günde Yeni standartlari ögrendi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Muhasebeciler üç günde Yeni standartlari ögrendi
238 Görüntüleme
15 Ocak 2012 - 22:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ticaret Odasi’nda gerçeklestirilen seminere Torbali’nin yani sira Tire, Selçuk ve Bayindirdan 80 muhasebeci katildi. Seminerde, Türk Ticaret Kanunu’ndaki düzenlemeler anlatildi.

TORBALI, Bayindir, Selçuk ve Tire’deki muhasebeciler, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müsavirler ve Yeminli Mali Müsavirler Odalari Birligi’nin (TURMOB) düzenledigi “KOBI’ler için Türkiye Finansal Raporlama Standardi Egitimi”ne katildi. 80 meslektas, Türk Ticaret Kanunu’nda düzenleme getirilen muhasebe standartlari konusunda bilgilendirildi. Torbali Ticaret Odasi’nda gerçeklestirilen toplantiya Izmir Serbest Muhasebeci Mali Müsavirler Odasi (SMMMO) Denetleme Kurul Uyesi Metin Eraslan, Nagihan Ulu ve Ali Ihsan Esmeroglu konusmaci olarak katildi.

TEMMUZ AYINDA UYGULANACAK

TICARET Odasi Meclis Salonu’nda üç gün süren egitimde muhasebecilere, Türk Ticaret Kanunu’nda yapilan düzenlemelerle ilgili ön bilgiler verildi. Egitimde dünya genelinde 122 ülkede kullanilan muhasebe standartlari konusu islendi. Yeni yönetmelik 1 Ocak 2013’te uygulamaya girecek olmasina ragmen bazi düzenlemelerin 1 Temmuz 2012 tarihinden uygulanmaya baslanacagini belirten Metin Eraslan, “TURMOB baskanliginda yapilan egitimde, bütün illerde bu standartlar anlatilmaya baslandi. Torbali’nin yani sira Bayindir, Tire ve Selçuk’tan muhasebecilerin katildigi semineri, Ticaret Odasi Meclis Salonu’nda gerçeklestiriyoruz. Destekleri için TTO Baskani Behçet Çinar ile Meclis Baskani Abdulvahap Olgun’a tesekkür ederiz” dedi.

DENETLEME ELEMANI KURSU DA VERILECEK

IZMIR SMMMO Baskani Feyzullah Topçu’nun egitime konu olan standart konusunu 12 sene öncesinden görerek her sene çesitli ülke ve illerde yaptigi sempozyumlarla bu güne kadar konuyu gündemde tuttugunu ifade eden Eraslan, “Izmir SMMMO, TURMOB’tan önce egitim seminerlerine baslayarak ön bilgi sunuyor. Bu amaçla 13 bölgede 3 gün boyunca es zamanli egitimler veriliyor. Bu seminerden sonra yine Türk Ticaret Kanunu’nun öngördügü yasalar içersinde geçen bagimsiz denetleme kurumlarinin olusmasi ile ilgili denetleme elemani yetistirme kurslari düzenlenecek. Kurslar 20 Ocak’ta baslayacak” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web