Büyük Torbalı

Müteahhitler Birligi hizli basladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müteahhitler Birligi hizli basladi
312 Görüntüleme
20 Mayıs 2011 - 21:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Insaatlarda çalisan isçilere ustalik belgesi alma zorunlulugu getirildi. Torbali Müteahhitler Birligi, müteahhitlerin uygulamaya hazirliksiz yakalanmamasi ve magdur olmamasi için ücretsiz ‘Ustalik Belgesi Kursu’ açiyor.

GEÇTIGIMIZ günlerde kurulan Torbali Müteahhitler Birligi, kisa zamanda olusumunu tamamlayarak çalismalarina basladi. Birligin ilk faaliyeti Torbali’daki yüzlerce insaatçiyi yakindan ilgilendiren yetki belgesi uygulamasi ile ilgili olacak. 01.01.2012 tarihinden itibaren tüm insaat ustalari yetkili belgeli olmasi ile ilgili 17 Aralik 2009 tarih ve 27435 sayili Resmi Gazete’de yayinlanan 5940 sayili kanunun ilgili maddeleri çerçevesinde önümüzdeki günlerde ücretsiz kurs açacak. Basvurulari almaya basladiklarini söyleyen Birlik Baskani Ferdi Koca, “Meslektaslarimizin uygulama hayat geçtikten sonra magdur olmamasi için mutlaka bu belgeyi almasi gerekiyor. Çünkü uygulama kapsaminda Santiyede yapilacak kontrollerde,  ustalar yaptiklari ise uygun yetki belgelerini ibraz etmekle yükümlü olacak” dedi.

AKSAKLIK YASANMAMASI IÇIN ÖNEMLI

INSAAT sektöründe çalisan ve çalistiracaklari kapsayan söz konusu Ustalik Belgesi Kursu ile alakali olarak Izmir Bayindirlik ve Iskân Müdürlügü ile Izmir Müteahhitler Dernegi ile arasinda ücretsiz kurs protokolü imzalandigini söyleyen Ferdi Koca, “Ustalik belgesi kurslari, kalip, duvar, demir, siva, boya, seramik ve elektrik ve sihhi tesisat ustalari için yapilacak. Kanunun yürürlüge girecegi 01.01.2012 tarihine hazirlikli olmamiz ileride yasayabilecegimiz aksakliklarin önüne geçebilmek için çalistirmis oldugumuz tesvik etme katilimini saglamak, ülke ekonomisi ve sektörümüzün istikrari ve taahhütlerin yerine getirilmesi açisindan çok önemli” dedi.

UCRETSIZ KURS VE BELGE

TORBALI’NIN önde gelen müteahhitleri Cevdet Sardik (Akdag Insaat), Feyim Özçelik (Özçelik Insaat), Ferdi Koca (Koca Kardesler Insaat), Fikret Dalgiç (DALKAR), (Mehmet Yesilbas (Yesilbas Insaat), Aytekin Yildirim (Yildirim Insaat) ve Sedat Kaya öncülügünde kurulan Torbali Müteahhitler Birligi çalismalarina hizli basladi. Birlik, son dönemde gündem olan ve insaat firmalarini yakindan ilgilendiren ‘Belgesiz Usta Çalistirilmamasi’ Kanunu ile ilgili ücretsiz kurs açiyor. Ustalik belgesi kurslari, kalip, duvar, demir, siva, boya, seramik ve elektrik ve sihhi tesisat ustalari için yapilacak. Kurs için son basvuru tarihi 23 Mayis 2011 Pazartesi günü. Basvuru, gerekli evraklar olan insaat sirketinin referans yazisi, nüfus fotokopisi, 2 adet fotograf ile Kâzim Dirik Caddesi Site Unlu Mamuller üzerinde faaliyet gösteren Torbali Müteahhitler Birligi’ne yapilacak. Ocak ayindan itibaren insaatlarda çalisan isçilere ustalik belgesi alma zorunlulugu getirildi. Yönetmelik, yapi ruhsatina tabi her türlü yapim isinde, yapi müteahhitligini üstlenecek gerçek ve tüzel kisileri, santiye sefligini üstlenecek teknik elemanlari ve yetki belgeli ustalari kapsiyor. Konuyla ilgili bilgi veren Birlik Baskani Ferdi Koca, meslektaslarina kursa katilmalari çagrisinda bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web