REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Odalar aidat toplayamiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Odalar aidat toplayamiyor
607 Görüntüleme
22 Ağustos 2010 - 22:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ticaret Odasi’nin 595,  Soförler Odasi’nin 600, Esnaf Odasi’nin 3000 üyesi uzun bir süredir aidat borçlarini ödemiyor. Oda bütçeleri sikintida. Baskanlar üyelere çagri yapti.

 
TORBALI’DA faaliyet gösteren odalar üyelerinden yillik aidatlari toplayamiyor. Torbali Ticaret Odasi, Esnaf ve Sanatkârlar Odasi ile Soförler ve Otomobilciler Odasinin yaklasik 4 milyon TL’lik aidat alacagi var. Ancak bunu tahsil etmekte zorluk çekiliyor. Ticaret Odasinin 595 üyesi, 800 üyeli Soförler Odasi’nin 600 üyesi, 4500 üyesi bulunan Esnaf Odasi’nin 3000 üyesi uzun bir süredir aidat borçlarini ödemiyor. Oda aidatlarindan baska hiçbir geliri olmayan odalar bu durum yüzünden büyük sikinti çekiyor. 10.000’in üzerinde üyesi bulunan Ziraat Odasi’nda ise aidat borcu ödeme konusunda sikinti yasanmiyor.  Oda baskanlari üyelerine çagrida bulunarak aidat borçlarini bir an önce ödemeleri gerektigini belirtti.

ILK SIRADA ESNAF ODASI VAR

EN çok üyeye sahip odalardan biri olan Esnaf ve Soförler Odasi’nin alacagi meblag oldukça yüksek. 4500 üyesi bulunan odanin 3’te ikisinin aidat borcu bulunuyor. Ödenmemis oda aidatlarinin ödenmesi için çesitli kolayliklar ve taksit imkâni sunan Esnaf Odasi Baskani Sezai Tamer, borcu olan üyelere borçlarini ödemesi çagrisinda bulundu.  Esnaf Odasi Baskani: “Odamiza üye olan 4500 esnafin tam 3000 tanesinin oda aidat borcu bulunuyor. Kimseyi icraya verme taraftari degiliz. Ödemelerde taksitlendirme kolayligi da sagliyoruz” diye konustu.

TICARET ODASI SIKI TAKIP YAPIYOR

1500 faal üyesi olan ve 595 üyesi de askida olan Ticaret Odasi’nin 311.000 TL’lik ai-dat alacagi var. Borcu olan-lar arasinda 7-8 yildir üyelik aidati ödemeyen isimler bulunuyor. Yillik ve muazzam aidatlarini ödemek isteyen üyeler için her türlü kolayligin saglandigini ifade eden Oda Baskani Behçet Çinar: “Aidat borcunu ödemeyen üyeler askiya aliniyor. 2 yil boyunca askida kalanlarin üyelikleri iptal ediliyor. Su ana kadar icra araciligiyla alacaklarimizi tahsil etmek istemedik. Yönetim Kurulunun, üyelerin borçlarini silme yetkisi var. Borçlu sayisinin bu kadar fazla olmasinin en büyük nedeni güncel takipsizliktir. Biz göreve geldigimiz günden itibaren siki takip içerisine girdik ve sayilari azalttik” seklinde konustu.

SOFÖRLERE TEBLIGAT GÖNDERILDI
ODALARIN tek gelirinin aidatlar oldugunu söyleyen Soförler Odasi Baskani Civa Ismail Akman: “800 üye-miz var ve bunlarin yüzde 70’inin borcu var. Avukatlar araciligiyla hepsine tebligat gönderdik. Biz üye aidatlariyla hizmet yapiyoruz. Çünkü baska hiçbir gelirimiz yok. Isimiz geregi kanunlarin gerektigini yapmak zorundayiz. Gün geçtikçe aidat borçlarina faiz geliyor. Uyeler ellerini çabuk tutsun. Yillik aidat 192 TL ve iki esit miktarda ödeme imkâni sunuyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web