REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Odalara Akredite karsilastirmasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Odalara Akredite karsilastirmasi
175 Görüntüleme
12 Temmuz 2012 - 7:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TOBB tarafindan daha fazla yardim alma, yurt içi ya da yurt disinda daha çok itibar kazanilmasi amaciyla yapilan ‘Akreditasyon Oda’ kapsaminda, TTO personeli ile Ödemis Ticaret Odasi personeli karsilastirma egitimi yapti

TURKIYE Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) tarafindan yürütülen ‘Oda Akreditasyon Projesi’ kapsaminda ülke genelinde 18 oda ile birlikte izlemeye alinan Torbali Ticaret Odasi, önceki gün Ödemis Ticaret Odasi ile bir karsilastirma egitimi yapildi. Hizmet kalitesini, vizyonunu ve misyonunu hem yurt içinde hem de uluslararasi platformda artirmasinin amaçlandigi projenin bu yil sonuçlanmasi bekleniyor. Akreditasyon için bu yil basvuruda bulunan Ödemis Ticaret Odasi ile yapilan karsilastirma egitiminde, Torbali Ticaret Odasi yetkilileri, deneyimleri hakkinda kardes oda çalisanlarini bilgilendirdi. Mevzuat çerçevesinde yapilan islemler konusunda bilgi alis verisi yapildi.

YILIN SON ÇEYREGINDE SUREÇ TAMAMLANACAK

TORBALI Ticaret Odasi’nin, Aralik 2011’de yaptigi ‘akredite oda adayligi’ basvurusu kabul edildikten sonra bu yönde çalismalar hemen basladi. TOBB, 2002 yilinda oda hizmet kalitesinin iyilestirilmesi amaciyla Ingiltere Odalar Birligi ile birlikte ‘Oda Akreditasyon Projesi baslatti. 2005 yilindan bu yana Türkiye genelinde yürütülen bu projedeki temel amaç, odalar arasinda kalite bilinci yaratmak, oda ve borsalarin kapasite ve yeterliliklerini artirarak üyelere sundugu hizmet kalitesini iyilestirmek, oda ve borsalarin profesyonelliklerini ortay koymasini saglamak, is dünyasinda oda ve borsalarin güvenilirligini artirmak, Türk ve Avrupa sistemleri arasinda uyum saglamak. Geçtigimiz yil akredite için basvuran TTO’nun, 2012 yilinin son çeyreginde akreditasyon sürecini tamamlayacagi ögrenildi.

HER KONUDA BILGI ALIS VERISI YAPILDI

8 aydir, akredite oda olabilmek için büyük çaba sarf eden Torbali Ticaret Odasi, belirlenen kriterler dogrultusunda bir takim çalismalar yapiyor. Bu çalismalar kapsaminda, akredite oda olmak için yeni basvuran bir odayla karsilastirma toplantisi yapilmasi da bulunuyor. TTO Genel Sekreteri Bahadir Yilmazer ve personel, önceki gün Ödemis Ticaret Odasi’na gitti. Burada Ödemis Ticaret Odasi Genel Sekreteri Mehmet Soyer ve personeli ile bir araya gelen Torbalililar, kiyaslamada bulundu. Personeller arasinda yapilan hizmetlere iliskin kiyaslamalarda, oda üyelerine verilen hizmetler ile genel sekreter yardimciligi, oda sicil, akreditasyon, KOSGEB, muhasebe, basin ve halkla iliskiler ve ticaret sicil hizmetlerinde, mevzuat çerçevesinde yapilan islemler konularinda bilgi alis verisinde bulunuldu.‘Akredite oda, TOBB tarafindan daha fazla yardim alacak, isler daha planli hale getirilecek, yurt içi ya da yurt disi is ve inceleme gezilerinde daha fazla itibar görecek.

AKREDITE ODA OLACAGIZ

TOBB’A akredite oda olmak için basvuru yapan Ödemis Ticaret Odasi personeli ile yapilan egitimi degerlendiren Bahadir Yilmazer: “Pazartesi günü Ödemis Ticaret Odasi’ni ziyaret ederek karsilastirma toplantisi gerçeklestirdik. Personelimiz, Ödemis Ticaret Odasi personeliyle bire bir bölüm görüsmeleri yaparak karsilikli fikir alisverisinde bulundu. Personeller, birbirlerinin iyi yönlerini örnek alarak kendilerinde uygulama karari aldi. Inaniyorum ki, yilsonunda akreditasyonu odamiza kazandiracagiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web