REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Odamiz Akredite oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Odamiz Akredite oldu
122 Görüntüleme
06 Eylül 2012 - 7:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

18 oda ile birlikte ‘Akredite Oda’ olmak için degerlendirmeye alinan TTO, yapilan son denetimden sonra ‘B’ sinifi belge almaya hak kazandi. TTO’ya, Ankara’da TOBB Baskani Rifat Hisarciklioglu tarafindan belgesi verilecek.

TURKIYE Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) tarafindan yürütülen ‘Oda Akreditasyon Projesi’ kapsaminda ülke genelinde 18 oda ile birlikte izlemeye alinan Torbali Ticaret Odasi, mutlu sona ulasti. Ankara’dan gelen Akreditasyon Heyeti, odanin faaliyetleri ve birimlerinin çalismalarina tam not verdi. Kendi bölgesindeki odalar C sinifi belge alirken, TTO ‘B’ sinifi belge alarak, önemli bir basari elde etti. TTO’nun hizmet kalitesi ‘B’ sinifina çikti. Oda, bu belge ile hizmet kalitesini, vizyonunu ve misyonunu hem yurt içinde hem de uluslararasi platformda artiracak. Akredite oda, TOBB tarafindan daha fazla yardim alacak, isler daha planli hale getirilecek, yurt içi ya da yurt disi is ve inceleme gezilerinde daha fazla itibar görecek.

KALITE ARTACAK, HIZMET ÇOGALACAK

2002 yilinda oda hizmet kalitesinin iyilestirilmesi amaciyla Ingiltere Odalar Birligi ile birlikte ‘Oda Akreditasyon Projesi baslatan TOBB, 2005 yilindan bu yana projeyi tek basina yönetiyor. Türkiye genelinde yürütülen bu projedeki temel amaç, odalar arasinda kalite bilinci yaratmak, oda ve borsalarin kapasite ve yeterliliklerini artirarak üyelere sundugu hizmet kalitesini iyilestirmek, oda ve borsalarin profesyonelliklerini ortaya koymasini saglamak, is dünyasinda oda ve borsalarin güvenilirligini artirmak, Türk ve Avrupa sistemleri arasinda uyum saglamak. Torbali Ticaret Odasi, Aralik 2011’de yaptigi ‘akredite oda adayligi’ basvurusu kabul edildikten sonra bu yönde çalismalar hemen basladi.

NELER INCELENDI?

2002 yilindan bu yana 365 odadan 68’i akredite olurken, geçtigimiz yil yapilan basvurular arasinda Torbali Ticaret Odasi, aralarinda illerinde bulundugu 18 oda ile birlikte akredite olmak için yaristi. TTO, mevzuat, mali yönetim, insan kaynaklari isleyisi, kalite yönetimi, is planlamasi, haberlesme ve yayinlar, iletisim teknolojilerinin kullanimi, üye iliskileri ve yönetim sistemleri, bilgi destek sistemi, üyelere egitim olanaklari, lobi faaliyetlerindeki aktifligi, uluslararasi ticaret konusunda üyelerini temsil etme yeterliligi, raporlar ve degerlendirme yöntemleri incelendi. Akredite Akademide egitimler verildi.

‘TTO ÖRNEK OLDU’

9 ay süren inceleme nihayet sona erdi. Ticaret Odasi yönetimi ve personelinin büyük bir özveriyle geceli gündüzlü çalistigi, ‘Oda Akreditasyon Projesi’nde sonuç önceki gün açiklandi. Akreditasyon Heyeti’nin de yer aldigi toplantida Torbali Ticaret Odasi’nin ‘B’ sinifi belge almasina karar verildi. Yapilan incelemeler sonrasinda birçok alanda büyük basarili çalismalara imza attigi belirlenen TTOnun, genellikle illere verilen ‘B’ sinifi akredite belge almasi, ne kadar basarili oldugunu bir kez daha gözler önüne serdi. Akreditasyon Heyeti: “Torbali Ticaret Odasi gerçekten örnek oldu. Çevre ilçelerdeki odalar, bilgi alabilmek için buraya geldiler. Bu bizi çok sevindirdi. Çalismalarda emegi geçen herkese tesekkür ediyor ve tebrik ediyoruz. Belge, Ankara’da bir törenle Rifat Hisarciklioglu tarafindan verilecek” dedi.

VIZYON GENISLEYECEK

TTO Baskani Behçet Çinar, bu göreve gelmeden önce uyuyan bir yönetimin oldugunu belirterek, yönetimi devralmalarindan sonra Oda’nin Türkiye’nin en iyi odasindan biri haline geldigini söyledi. Basbakan’dan sonra en hizli çalisan baskan olan Rifat Hisarciklioglu’nun izinden gittiklerini belirten Çinar: “Odayi devraldigimizda egitimize sifir bütçe ayrildigini gördük. Bu düsünceyi degistirdik ve egitime agirlik verdik. Türkiye’deki ilk ‘Genç Girisimciler Kursu’nu açtik. Bu diger odalara tesvik oldu. Akredite Oda olmakla büyük bir basari yakaladik. Odamiza hayirli olsun” diye konustu.

‘RUYAMIZA GIRMEDEN GERÇEKLESEN FAALIYET YOK’

ÖRNEK oda olmanin kendilerini fazlasiyla sevindirdigini dile getiren Meclis Baskani Abdulvahap Olgun: “Tüm icraatlarimizi inanarak, heyecan duyarak hayata geçiriyoruz. Hiçbir faaliyet rüyamiza girmeden gerçeklesmedi. TOBB’un ne yapmak istediginin farkindayiz ve uyguluyoruz. Firmalarla iyi bir diyalog kurduk ve üyelerimizle iç içeyiz. Büyük bir degisimle geldik. Odaya 17 yillik üyeyim ve yilda 2 defa mektup geliyordu. Ikisi de üyelik aidatiydi. Simdilerde, üyelerimiz faaliyetlerden dolayi her gün mesaj almaktan dolayi mesaj sisteminden çikmak isteyen oluyor. Bölgenin en iyi ve deneyimli ekibiyle çalisiyoruz. Akredite konusuna gelince ‘Inandik, çalistik ve basardik’ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web