Büyük Torbalı

Odanin tarihi kadar tecrübesi var

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Odanin tarihi kadar tecrübesi var
314 Görüntüleme
29 Ocak 2011 - 1:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ticaret Odasi’nin 30 metrekare bir mekanda hizmet verdigi günlerden 5 katli hizmet binasina ulastigi simdilere kadar tüm gelisime sahit olan Yilmazer, gelinen noktanin çok sevindirici oldugunu söyledi

SON yillarda aktif yapisi ile dikkat çeken Torbali Ticaret Odasi’nin daha islevsel olmasinda yönetim kurulunun aldigi kararlar kadar, personelin özverili çalismasi da etkili. Yönetimi 2 yil önce degisen Torbali Ticaret Odasi’nda 18 yildir sabit olan tek kisi Genel Sekreter Bahadir Yilmazer. 1993 yili Kasim ayindan bu yana Ticaret Odasi’nda görev yapan 43 yasindaki Yilmazer, oda isleyisinde tecrübesi kadar üyelerle kurdugu iyi diyalog ile de dikkat çekiyor. 2000 üyesi bulunan TTO’nun Izmir’de ilçeler arasinda bütçesi ile ilk sirada oldugunu söyleyen Yilmazer, ilçenin potansiyelini degerlendirirken ödenen verginin karsiliginin alinamadigina da dikkat çekti.

2 YÖNETIM KURULU, 6 MECLIS BASKANI

GELISEN sanayisi, vergi rekortmenligi ile dikkat çeken Torbali’da Ticaret Odasi’nin önemi de gün geçtikçe artiyor. Artik is adamlari, is hacmi, istihdami, ihracat rakamlari, sanayisi ile anilan Torbali’da yildizi parlayan kurumlarin baskan gelen Ticaret Odasi’nin faaliyetleri de son yillarda gelisime paralel olarak ivme kazandi. 19 yillik geçmisi bulunan Ticaret Odasi’nin bugün ulastigi noktanin en önemli taniklarindan biri Genel Sekreter Bahadir Yilmazer, bugüne kadar en süre baskanlik yapan Muzaffer Sekban ve 2 yil önce koltugu ondan devralan Behçet Çinar olmak üzere 2 yönetim kurulu baskani ile çalisti. Yilmazer ayrica Turgut Sunalbursalioglu, Sami Kazmaci, Kemal Kesici, Hüseyin Harmanda, Hasan Yilmaz ve Abdulvahap Olgun olmak üzere 6 Meclis Baskani ile çalisti. Odada göreve basladigi ilk dönemde sivil memurlugu yapan Yilmazer, ardindan muhasebe memurlugu görevinde bulundu ve 2003’te Genel Sekreterlik koltuguna oturdu.

30 METREKAREDEN 5 KATLI BINAYA

TICARET Odasi’nda çalismaya baslamadan önce dayisina ait kuyumcu dükkâninda çalisan Yilmazer, “Dayim Ibrahim Köseoglu, Ticaret Odasi yönetiminde yer aldigi için dükkâna oda yöneticileri sik sik gelip giderdi. Muzaffer Sekban bana odada çalismami teklif etti. Hatta koluma girip Süleyman Esen Pasaji’ndaki Ticaret Odasi’na götürdü. Ticaret Odasi o zaman 30 metrekare bir odada hizmet veriyordu. Ilçenin nüfusu 30 bin’di. 1998 yilinda yeni binaya geçtik. Zamanla teknolojiye de ayak uydurulmasi ile daha verimli bir sekilde hizmet verilmeye baslandi” dedi. Personel sicil amirligi, personelin sevk ve idaresini saglama, yönetim ve meclis toplantilarini koordine etme, üyeler verilen belgeleri imzalama, yönetim kurulu kararlarini uygulama gibi sorumluluklari olan Yilmazer, ayni zaman üye ziyaretlerinde yönetim kurulu baskanina ve meclis baskanina eslik ediyor.

UYEMIZ ÖNEMSENDIGINI HISSETMEYE BASLADI

TTO’NUN son yillarda daha islevsel bir sekilde hizmet verdigini söyleyen Yilmazer, özellikle üye ziyaretlerinin çok faydali oldugunu söyledi. Yilmazer, “Islevsellik son 2 yilda artti. Eskiden yilda 34 toplanti veya organizasyon yapiyorsak simdi ayda 34 toplantimiz oluyor. Hizmetlerimiz daha verimli hale geldi. Firma ziyaretleri siklasti. Ziyaret ettigimiz üyelerin düzenledigimiz toplantilara katildigini görüyoruz. Bu da demek oluyor ki üye önemsendigini hissedince Ticaret Odasi’ndan daha aktif bir sekilde faydalaniyor” dedi.Ticaret Odasi üyelerinin yüzde 90’i ile birebir görüse imkâni buldugunu söyleyen Yilmazer, “Uyelerimizden gelen tepkiler sonucu odamizin Torbali’da hizmet bakimindan ilk 3 kurum arasinda oldugunu rahatlikla söyleyebiliriz. Bu sadece bir kisinin degil tüm üyenin basarisi. Yönetim Kurulu kararlarini uygulama noktasinda bütün personelimiz özverili bir sekilde çalisiyor” dedi.

TORBALI’DA BIRLIK YOK

TORBALI’NIN sahip oldugu sanayi ve vergi hacminin en yakin taniklarindan olan basarili genel sekreter, ilçenin hak ettigi konumda olmadigini savundu. Yilmazer, “Gaziantep nasil sanayisi ile marka bir sehir olmussa Torbali da marka sehir olabilmeli. Vergisi, sanayisi, istihdami ve nüfusu ile bu potansiyele sahip bir ilçede yasiyoruz. Eger katma degerimiz yükselirse rekabet edebiliriz. Bana göre ilçenin siçrama yapmasinda en büyük etken siyaset. Birlik ve konsorsiyum saglanamiyor. Tüm kurumlar arasinda bir diyalog kopuklugu oldugunu düsünüyorum” dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web