Büyük Torbalı

Ömür boyu bedava elektrik

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ömür boyu bedava elektrik
276 Görüntüleme
08 Şubat 2013 - 7:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

500 kilovata (kW) kadar elektrik üretim tesislerinin kurulmasi için lisansa gerek olmadan yatirimin önünün açilmasinin ardindan, Barlaslar Ticaret önemli bir yatirima daha imza atarak günes enerjisi panellerinin satisina basladi.

VATANDASIN evinde kullandigi elektrigi kendi üretmesine imkan taniyan uygulamanin devreye girmesiyle, pek çok dagitim sirketine basvuru yagmaya basladi. Enerji bir sekilde yetkilileri, Türkiye’de çok rahat bir sekilde günes enerjisinden faydalanilabilecegini vurgularken, “En karlisi evine yapmak. Evinde kullandigin elektrigi, aldigin fiyattan daha pahali sisteme satabilme imkanin oluyor” diye konustu. Türkiye genelinde büyük ilgi gören bu uygulama için Torbali’da da Barlaslar Ticaret harekete geçti. Torbalililara kendi evinde elektrik üretme firsati veren firma, günes enerjisi panelleri ve sisteminin satisina basladi. Firma sahiplerinden Yilmaz Barlas, “Elektrik faturalari bu sistem ile artik dert olmaktan çikacak. Torbali, günesi 330 gün boyunca hissediyor. Bu sistem kisa sürede kendini amorti edecektir” seklinde konustu.

“EN UYGUNU GUNES”
YENILENEBILIR Enerji Yasasi ile evlerde de elektrik üretmek mümkün. Ortalama 120 metrekarelik bir ev sadece 15 bin liraya kendi elektrigini tamamen üretebiliyor. Yilin önemli bölümünün günesli geçtigi Torbali bölgesinde konutlar ve is yerlerinde günes enerjisinden elektrik üretimi sistemlerinin kullaniminin önünü açmak istediklerini belirten Yilmaz Barlas, vatandaslarin bilgi almaya basladigini söyledi. Lisanssiz elektrik üretiminde, vatandaslar kuracaklari üretim tesisleriyle kendi elektrigini üretme imkanina sahip olmanin yani sira, ihtiyaç fazlasini da sisteme satabiliyor. Yetkililer, en kolay üretim yapilabilecek enerji türünün günes oldugunu belirtiyor. Barlas, “Günes tesisini kendi bahçende, kendi çatinda yapabiliyorsun. Rüzgar ve hidroliklerde (HES) ise kamulastirma ihtiyaci dogabiliyor. En çok uygulama alani bulacak olan yenilenebilir enerji türü günestir” diye konustu.

“TORBALI BU SISTEME ÇOK UYGUN”
ÖZELLIKLE Torbali gibi yilin önemli bir bölümünü günesli geçiren kentlerde sistemin kullaniminin daha avantajli oldugunu dile getiren Barlas, ”Torbali ve bölgesi özellikle bu sisteme uygun. Simdilik maliyet nedeniyle bu bölgelerde sistemi genellikle çevreye duyarli kisiler ya da dag ve deniz kenarinda evleri bulunanlar tercih ediyor. Tasarruf amaciyla kullanimi henüz yaygin degil. Bazi sitelerde de ortak kullanim yerleri için tercih ediliyor. Fakat bölgede sistemi kullanmak isteyenlerin sayisi her geçen yil artiyor. Iklimi çok uygun olmamasina ragmen bu sistem Almanya’da çok yaygin olarak kullaniliyor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web