Büyük Torbalı

Otelciligi fabrikalar ayakta tutuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Otelciligi fabrikalar ayakta tutuyor
548 Görüntüleme
24 Ağustos 2010 - 21:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

600’ün üzerinde fabrika ve isletme ev sahipligi yapan Torbali’daki 4 otelin en büyük müsteri kitlesi bu fabrikalara gelen isadamlari ve yabanci konuklar. Metropolis, Çetineller, Karaman ve Beyzade Otel ile Torbali’da sektörün durumunu konustuk

TORBALI’DA fabrikalarin ve sanayicilerin agirlikli olmasi ilçede otelcilik sektörü olusmasina yol açti. Torbali’da bulunan oteller ilçeye gelen is adamlarina ve is toplantilarina ev sahipligi yapiyor. Ilçede bulunan Çetineller Otel, Metropolis Otel, Karaman Otel ve Beyzade Otel’in müsteri potansiyeli oldukça yük-sek. Oteller, kaliteli hizmetleriyle is dünyasindan isimleri ve dünyanin dört bir tarafindan is görüsmeleri için ilçemize gelen turistleri agirliyor. Gerek Metropolis Antik Kenti’nin varligi, gerekse sanayi isletmelerine disaridan gelen konuklarin fazlaligi Torbali’nin otel ihtiyacini artirdi. Ilçeye is için gelen isadamlari yüksek standartlarda otel bulamadiklari için Izmir ya da Kusadasi’na gidiyordu. Son yillarda sanayisi ile ön plana çikan ilçemizde simdilerde otelcilik girisimciler için en gözde yatirim oluyor.

UÇ YILDIZLI ILK OTEL

ILÇENIN en lüks otellerinden olan Metropolis, 9 bin metrekarelik alan üzerinde 5 bin metrekare kapali alana kurulu. Ilçenin 3 yildizli Metropolis Otel büyük bir açik havuzu, sauna ve Türk hamamiyla, 5’i suit 60 oda ile hizmet veriyor.  700 kisilik konferans salonu ile büyük sanayi isletmelerinin bulundugu Torbali ve civarinda önemli bir eksikligi gideren otel büyük isletmelerin toplantilarina ev sahipligi yapiyor. 2006 yilinda Izmir Aydin asfalt yolu üzerinde faaliyete giren Metropolis Otel, son modern klimali odalariyla ilçeye gelen bir çok yerli ve yabanci turiste ev sahipligi yapiyor. Piyasa sartlarina göre islerin artis ve düsüs gösterdigini dile getiren Metropolis Isletme Sorumlusu Sedat Karaman: “Biz turizm otelcisi degiliz. Biz sehir otelcisiyiz. Sanayi agirlikli ilçe-mizde genelde is dünyasindan isi-mlere ev sahipligi yapiyoruz. Bunun yani sira açik büfe restora-nimizla özel günlerde de hizmet veriyoruz” dedi.

SON OTEL: BEYZADE

ARTAN nüfus ve is alanlarinin genislemesiyle bir çok yatirimci-nin duragi olan Torbali’da otelcilik son yillarin en gözde yatiri-mi haline geldi. Bir çok farkli imkânlariyla ilçe halkina hizmet veren isletmeler özellikle ilçede sehir otelciligini hakkiyla yerine getirerek  dügünlere ve özel gün-lere de ev sahipligi yapiyor. Selçuk, Tire, ve diger ilçelere gelen turistlerin bile artik ilçemizdeki otelleri tercih ettiklerini dile geti-ren Beyzade Otel Isletme Müdürü Ismail Özer, bundan 6 yil öncesine kadar ilçeye gelen is ada-mlari ve turistler diger ilçelerde konaklama yerleri ariyorlardi. Biz yaptigimiz yatirimla bu arayisi ortadan kaldirdik. Özellikle yerli ve yabanci is adamlarina Torbali’nin kalbinde ev sahipligi ediyoruz” dedi. 2010 yilinda faa-liyete giren Beyzade Otel ve Restaurant, 16 odali ve 3 yatakli olup son sistem klimali odalariyla müsterilerini agirliyor. Genelde sirket yöneticileri Metropolis Antik Kenti gezmeye gelen yerli ya-banci turistleri agirladiklarini dile getiren tecrübeli otel müdürü Ismail Özer, yapmis olduklari et-kinliklerle ilçede farkli bir otelcilik anlayisi sunduklarini dile getirdi.

SEHIR OTELCILIGI

1993 yilindan bu tarafa ilçe merkezinde hizmet veren ve ilçenin ilk otellerinden olan Karaman Otel, 7 personeli, 27 odasi ile ilçeye gelen konuklarini agirliyor. Ilçeye gelen taseron firmalari sa-nayicileri ve özellikle tüccarlari agirladiklarini dile getiren isletme sahibi Zeki Karaman, “ Biz ilçenin ilk otellerindeniz. Sehir otelciliginde genelde sanayicileri ve is adamlarini agirliyoruz. Kaliteli hizmet anlayisi ile müsterileri-mize rahatlik sunuyoruz. Klimali odalarimiz ve açik büfe kahvaltilarimizla 24 saat hizmet veriyoruz” dedi.

ALMAN, JAPON VE  ITALYAN IS ADAMLARI TERCIH EDIYOR

TORBALI’NIN ilk oteli olan ve 16 yildir hizmet veren Çetineller Otel, ilçenin girisinde faaliyet gösteriyor.  44 oda, 88 yatak kapasitesinin yaninda Açik & Kapali Restaurant, lobi, yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun parki, pool Bari ile Çetineler Otel, konaklama disin-da dügün, nisan, özel davet, sir-ket brunch ve yemekleri ile de hizmeti veriyor. Ilçeye gelen bir çok yerli ve yabanci turistlere ev sahipligi yapiyor. Ege’nin sanayi bakimindan en yogun bölgesi olan Torbali’da yillardan buyana hizmet veren otelin isletme Müdürü Mehmet Eren, agirladiklari müsterilerin genelde Alman, Ja-pon ve Italyan is adamlari oldu-gunu dile getirdi. Eren: “Gelen turistler genelde is amaçli geldik-leri için günü birlik kalip gidiyor-lar. Genelde yurt disindan gelenmühendisler, teknikerler, tek-nisyenler ve ustalari agirliyoruz. Tütün zamani tütün experlerini agirliyoruz. Biz  ilçede is turizminin önemli sektörlerindeniz. Metropolis’in daha fazla tanitilmasi gerektigini dile getiren Eren: “Yerel yöneti-min Metropolis Antik kentinin daha çok tanitilmasi gerekiyor. Buna agirlik verilirse ilçemizde kültür turizmi canlanir. Turistler artik deniz, kum, degil din ve kültür turizmini ön planda tutuyorlar” seklinde sözlerini tamamladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web