REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Padisahlari konutlarda yasatan adam

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Padisahlari konutlarda yasatan adam
228 Görüntüleme
15 Mart 2011 - 21:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

180 dairelik 30 binaya imza atan Baser, bunlarin 28 tanesine Osmanli Devleti’nde padisahlik yapmis olanlarin isimlerini verdi.

TORBALI’NIN en eski insaat firmalarindan olan ve sektörde 13 yildir hizmet veren Uçüzler Insaat, yaptigi her firmaya kendine özgü imzasini atiyor. Su ana kadar 180 dairelik 30 bina diken kurulus, bunlarin 28 tanesine Osmanli Devleti’nde padisahlik yapmis olanlarin isimlerini verdi. Tam bir Osmanli hayrani olan kurum sahibi Necdet Baser, padisahlar arasinda ise en çok Dünya’nin en güzel sehri olarak nitelendirilen Istanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’i seviyor. Yapacagi binalarda Osmanli padisahlarinin ismini vermeye devam edecegini açiklayan Baser: “Tüm padisahlarin isimlerini verdikten sonra bu sefer de Türk tarihinin önemli kisilerin adlarini yaptigim binalara verecegim” dedi.

13 YILDA 180 DAIRE

NUFUSU hizla artan Torbali’ya göç atarken yapilan yatirimlar sayesinde de bölgenin yildizi her geçen gün artiyor. Özellikle metronun gelecek olmasi ilgiyi daha da arttiriyor. Bu ilgi insaat sektöründe büyük bir ivme kazandirdi. Lüks konutlarin her gün bir yenisinin yükseldigi Torbali’da birçok firma önemli islere imza atiyor. Ilçedeki en eski insaat firmalarindan olan Uçüzler Insaat, 1998 yilinda sektörde boy göstermeye basladi. Sadece insaatla sinirli kalmayan kurulus, ayni zamanda tekstil ve otomotiv alaninda da söz sahibi. Suana kadar ilçenin çesitli noktalarinda bina yapan Uçüzler Insaat, 13 yila 30 binada 180 daire sigdirdi. Ayrica 16 tane isyerini de müsterilerinin hizmetine sundu. Sadece Torbali’yla sinirli kalmayan firma Yalova’da da hizmet veriyor.

VEFA BORCUMUZU ÖDUYORUZ

13 yillik firmayi benzerlerinden ayiran en önemli nokta ise yaptigi konutlara verdigi isimler. Uçüzler Insaat imzasi tasiyan her binaya Osmanli padisahlarinin veya o devrin önemli kisilerin adlari verildi. Basta Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Yildirim Bayezid, Osman Gazi, Orhan Gazi, Genç Osman, II. Murat olmak üzere birçok padisahin ismi yapilan binalarda yasatiliyor. Kendi farkliliklarini yaratmak adina böyle bir girisimde bulunduklarini dile getiren Baser: “Sektöre atildigimizda farkli bir seyler yapmak istedik. Bunu da apartmanlarimiza verdigimiz isimlerle gerçeklestirdik. Herhangi bir apartmanlarda Osmanli padisahlarinin ismi varsa onun bize ait oldugunu artik herkes çok iyi biliyor. Bunun yani sira ben tam bir Osmanli hayraniyim. 600 yili askindir bu topraklara hükmeden bir devletin torunlariyiz. Tüm dünyanin önünde egildigi Osmanli padisahlarina karsi vefa borcumu onlarin adlarini yasatarak yerine getiriyoruz” seklinde konustu.

TAM BIR FATIH HAYRANI

OSMANLI Devleti’nin padisah-lik koltuguna oturan tüm padi-sahlari çok sevdigini söyleyen basarili is adami: “Onlara karsi ayri bir ilgim var. Hepsi kendi dönemlerinde çok önemli is-lere imza atmis isimler. Ancak ben içlerinden en çok Fatih Sultan Mehmet’i seviyorum. Çünkü o dünya sehrini fethe-den ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet Mustafa’nin (s.a.v.) isaret ettigi askerdir”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web