REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Paletçiler Birligi kuruluyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Paletçiler Birligi kuruluyor
267 Görüntüleme
16 Mart 2012 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali’da ihracat yapan firmalara ahsap palet üreten Deveciler, küresel rekabet gücünü artirmak amaciyla ilçenin ileri gelen palet firmalariyla birlikte birlik kurmaya hazirlaniyor

DEVECILER Palet Torbali 7 Eylül Mahallesi’nde geçen yil faaliyete girdi. Son teknoloji ile donatilan tesiste 30 personel ile günlük 1500 adet palet üretiliyor. 9 bin 500 metrekare açik, 2 bin 500 metrekare de kapali alani bulunan firma, tüm sektörlerde faaliyet gösteren ihracatçi firmalarin ahsap palet ve ambalaj ihtiyaçlarini karsiliyor. Sektörde 50 yildir varligini sürdüren Deveciler Palet’te, isleri üçüncü kusak sürdürüyor. Firmanin genç sahibi Süleyman Igci, amaçlarinin istikrar içerisinde büyüyen ve küresel ölçüde rekabet gücüne sahip bir Türk firmasi haline gelebilmek oldugunu söyledi. Torbali’nin ileri gelen palet firmalariyla bir araya gelerek Paletçiler Birligi kurmak istediklerini belirten Igci, bunun için hazirliklara basladiklarini belirtti.

“DEVECI” DEDESININ LAKABI

YILLAR önce dedesinin Selçukta nakliye isi yaptigini, bunu da develerle gerçeklestirdigini belirten Igci, dedesine bu yüzden ‘deveciler’ lakabinin takildigini söyledi. Igci, o zamandan bu yana Deveciler olarak anildiklarini söyledi. Palet kullaniminin her geçen gün arttigini ifade eden Igci, “Firmamizda sadece ahsap palet üretimi yapiyoruz. Kibris’a palet ihraç ediyoruz ancak daha çok seramikten elektronige, gidadan ambalaja kadar tüm sektörlerde ihracat yapan firmalarla çalisiyoruz. Türkiye’nin de dogusundan batisina, kuzeyinden güneyine kadar hemen her ile palet gönderiyoruz” dedi. Ihracatta paletin çok önemli oldugunu ifade eden Igci, üründe asla hata kabul edilmedigini, kusurlu ürünün ülkeye geri gönderildigini kaydetti.

UÇUNCU KUSAKLA YOLA DEVAM

ULUSLAR Arasi Iliskiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra dede meslegini devam ettirmek için Torbali’daki fabrikanin basina geçen Igci, “Bir fabrikamiz da Sahra Palet olarak Kemalpasa’da bulunuyor” dedi. Torbali’yi tercih etmelerinin nedeninin sanayi imarli arsa fiyatlarinin uygunlugu oldugunu ifade eden Igci, sanayi bölgesinin sorunlarina da degindi. Küçük sanayicinin Torbali’da önünün kapali oldugunu ve neden gelistirilmedigine anlam veremedigini anlatan Süleyman Igci, “Birçok firmanin malzemeler yetersiz. Vatandas en ucuz yedek parçasini temin etmek için bile Izmir’e gitmek zorunda kaliyor. Sanayinin gelismesi için esnafin daha girisken olmasi gerekir”

20’NIN UZERINDE FIRMA VAR

ILÇEDE 20’nin üzerinde palet üreten firma oldugunu belirten Süleyman Igci, bunlar arasinda önde gelen Ayazlar ve Sonçag Palet firmalariyla bir araya gelip ‘Torbali Paletçiler Birligi’ kurmak istediklerini söyledi. Birligin kurulmasi için çalismalara basladiklarini anlatan Igci, “Birlik sayesinde bu sektörde yer alan birçok firma bir araya gelme firsati bulacak. Firmalar birbirleriyle isbirligi yapabilecek. Sorunlarini masaya yatirip çözümleri konusunda tartisabilecek. En önemlisi de birligin firmalarin Pazar paylarini artirmaya yönelik çalismalarin yapilmasina kati saglayacagini düsünüyoruz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web