Büyük Torbalı

Patent alip sektörde devlestiler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Patent alip sektörde devlestiler
242 Görüntüleme
28 Mart 2011 - 20:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Urünlerini kendi patenti ile satisa sunan Okto Design, Kuzey Afrika ülkeleri, Türki Cumhuriyetleri ve Arap ülkelerine ihracat yapiyor.

YAZIBASI Sanayi Bölgesi’nde 2010 yilindan bu yana faaliyet gösteren Okto Design Ofis Oturma Grubu imalati yapan firma, ofis mobilyalari üretimi ile kendi pazarinda adindan sikça söz ettiriyor. 2000 bin metrekare kapali alanda faaliyet gösteren firma, bünyesinde çalisan uzman personelleri ile ürettigi ürünlerin tamaminin tasarimini kendisi yapiyor. Urettigi bütün ürünleri kendi isim ve patenti ile satisa sunan firma, Kuzey Afrika ülkeleri, Türki Cumhuriyetleri ve Arap ülkelerine ihracat yapiyor. Okto Design Ofis Oturma Grubu firmasi Goldsit Ofis firmasinin Ege Bölge bayiligini yapiyor.

DEPREM VURDU SEKTÖRUNDE DEVLESTI

KOLTUK Modellerinin tamamini kendisine ait olan firma binlerce ürünü kendi patenti ile üretiyor. Kendi bünyesinde arastirma gelistirme ArGe çalismalari yapan firma, yillik cirosunun yüzde 10’nu bu yönde kullaniyor. Kendi sektöründe her geçen gün Pazar payini genisleten firma 2011 yilinda 2.5 Milyon lira ciro hedefliyor. Aile sirketi olan firmanin yönetiminde, Yönetim Kurulu Baskanligini emekli ögretmen Fikret Tugral, Uzak Dogu Deniz Kaptani Oktay Tugral ve peyzaj mimari Oya Onat bulunuyor. Çesitli okullarda ögretmenlik ve uzun yillar okul idareciligi yapan Fikret Tugral, 1998 yilinda emekli olduktan sonra Istanbul Gölcük’te perakende satis ofisi ile ticaret hayatina adim atti. Gölcük depreminde büyük zarara ugrayan Tugral, Bursa’da su anda Ege Bölge Bayiligini yaptigi Goldsit firmasinin üretim müdürlügünü yaptiktan sonra oturma grubu imalati firmasini kurarak sektöre adim atti.

KENDI PATENTI ILE URETIM YAPIYOR

FIRMA olarak sürekli yenilige açik firma olduklarini dile getiren Fikret Tugral: “Su anda Izmir’de bizimle birlikte bu sektörde boy gösteren 2 firma var. Biz yenilige açik bir firmayiz. Urettigimiz bütün modeller kendimize aittir. Asla taklit etmeyiz. Aksine taklit ediliyoruz. Bütün ürünlerimizin patenti kendimize ait” dedi. Ofis mobilyalari sektörünün insanlar var oldukça ayakta olacagini dile getiren Tugral: “Insanlar is yaptigi sürece malzeme alip yenilenmek zorundadir. Bizim sektör her zaman canli olur” dedi. Torbali’da üretim kapasitelerini 2 katina çikarttiklarini söyleyen Tugral, ilerleyen yillarda baska sektörlerde de ilçede yatirimlarinin olacagini söyledi. Torbali’nin baslica sorunlarindan kalifiye eleman sikintisini çektiklerini söyleyen Fikret Tugral, vasifsiz eleman alarak kendi bünyelerinde egittiklerini söyledi. Meslek liselerinin yapmasi gerekeni is verenlerin yaptigini söyleyen Tugral: “Meslek liselerinde ögretilmesi gerekenleri is verenler olarak bizler yapiyoruz. En büyük sorunumuz kalifiye eleman bulamamak. Dösemeci, makineci, dikisçi bulamiyoruz. Birçok elemani kendi bünyemizde yetistirdik” dedi

YAZIBASI’DAN DUNYAYA OFIS MOBILYASI SATIYOR

TEMELLERI 2003 yilinda Bursa’da Fikret Tugral tara-findan atilan Okto Design Ofis Oturma Grubu Imalati firmasi agirlikli olarak Ege ve Akdeniz bölgesine satis yaptigindan dolayi 2010 yi-linda Yazibasi Sanayi Böl-gesi’ndeki fabrikasina tasin-di. Aile sirketi olan ve Yazi-basi’da faaliyetini sürdüren firma Türkiye’nin 42 ilinde 100 bayisi ile ürünlerinin sa-tisini gerçeklestiriyor. Ofis oturma gruplari alaninda fa-aliyet gösteren firmanin en önemli özelligi kendi tarz ve modelleri ile patenti kendi-sine ait ürünleri üretmesi. Gelisen teknoloji ile birlikte yenilikleri üretim parkurun-da kullanan firma daha ka-liteli ve ekonomik ürünleri üreterek, müsteri memnuni-yeti odakli vizyonu ile sektöründe yeniliklere imza atiyor. Kuzey Afrika ülkeleri Türki Cumhuriyetleri ve Arap ülkelerine ihracat ya-pan firma önümüzdeki ay-larda AB ülkelerine ihracat yapmaya hazirlaniyor. Çali-sanlarini agirlikli olarak Tor-bali’dan tercih eden firma bünyesinde 40 personel gö-rev yapiyor. Firma, alaninda gün geçtikçe zirveye oynuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web