Büyük Torbalı

Pedal döndükçe piyasa canlaniyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pedal döndükçe piyasa canlaniyor
242 Görüntüleme
17 Nisan 2011 - 20:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Her yas grubundan insanin tercih ettigi bisikletteki talep artisi, satis ve tamir yapan firmalari sevindiriyor. Sezona hizli girdiklerini ifade eden isletmeler satislarin iyi olmasindan oldukça memnun.

HAVA sicakliklarinin artmasi ile Torbali’da bisiklet sezonunda büyük hareketlenme yasaniyor. Her yas grubundan insanin tercih ettigi bisiklet kullanimi satis ve tamir yapan firmalari sevindiriyor. Sezona hizli girdiklerini ifade eden isletmeler satislarin iyi olmasindan oldukça memnun. Hareketlilik  tamircilerin de isine yaradi. Bisikletlerini tamir etmek ve yedek parça almak isteyenler artinca bu isten para kazananlarin da yüzü gülmeye basladi. Bir yandan da bisiklet satisi yapan isyerlerinde bir canlilik görüldü. Çocuklar okuldan artan bos zamanlarini ve hafta sonlarini bisiklet sürerek geçiriyorlar. Yetiskinler amortisörlü bisikletleri tercih ederken, küçükler ise çizgi film karakterlerinin resimlerinin oldugu bisikletlere yöneliyor.

BISIKLET SAGLIKTIR

AKSIYON Motor’un sahibi Ibrahim Eskin ise sezona çok hizli girdiklerini kimi zaman istenilen siparisleri yetistirmekte zorlandiklarini söyledi. Bisikletin sadece ulasim araci görülmemesini gerektigini söyleyen Eskin, bisikletin sismanlik, stres, sirt agrilari, yüksek tansiyon gibi vücuttaki olumsuzluklari giderdigi gibi mutlu edici bir özelliginin oldugunun da altini çizdi Torbali’da bisiklet kullaniminin her geçen gün artigini daha çok ulasim amaciyla kullanilan bisikletleri daha çok genç ve çocuklarin kullandigini dile getiren Eskin, “Su anda gençler tarafindan büyük bir talep var. Okullarin tatile girmesi ile satislarimizda patlama yasanmasini bekliyoruz” seklinde konustu. Eskin, çocuklarin daha çok çizgi film karakterlerinin resimlerinin bulundugu bisikletleri tercih ettigini söyledi.

GENÇLER  AMORTISÖRLU TERCIH EDIYOR

TORBALI’DA vatandaslar daha çok günlük ulasim amaciyla bisiklet kullanmayi tercih ederken spor amaçli olarak bisiklet almak isteyenlerin sayisi da gün geçtikçe artiyor. Spor yapmak için ekstra vakit ayiramayanlar bisikletlerle hem ulasimlarini sagliyor hem de spor yapmis oluyorlar. Tepeköy Mahallesi 2. Hürriyet Caddesinde faaliyet gösteren Ispartali Hali Pazari da bisiklet satislarindan oldukça memnun. Sezonun açildigini ifade eden isletme sahibi Kenan Tezcan Dülgerbaki, gençlerin daha çok amortisörlü bisikletleri tercih ettigini vurguladi. Satislardan memnun olduklarini dile getiren Dülgerbaki, “Su anda piyasada büyük bir hareketlilik var. Satislardan memnunuz” seklinde konustu.

TAMIRCILER YOGUN MESAI YAPIYOR

TEPEKÖY Mahallesi 4579 So-kak’ta 30 yildir bisiklet tamiri yapan Hüseyin Açikgöz, bisiklet sezonunun basladigini tamir yap-tirmak ve bisikletlerini bakima sokmak isteyenlerin sayisinin ol-dukça arttigini dile getirdi. Çok yogun olduklari için isleri yetis-tiremediklerini belirten Açikgöz “Bisikletlerin genel arizasi, cam kirilmasi, çatal kirilmasi, zincir kirilmasi oluyor. Bir bisikletin tamiri 20 dakika sürebiliyor. Ta-mirine göre de 1 saat süren de oluyor. Ama çok fazla zaman al-an tamirler de oluyor. Bisiklet süren çocuklarinda yollarda dik-katli olmalari ve bisiklet frenle-rini yaptirmalari gerekir. Elimiz-de su anda birçok bisiklet var. Ayrica servis disinda da isler ya-piyoruz. Her ailede de muhakkak bir bisiklet vardir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web